BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 19:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Kilka pytan odnoscie eksploatacji 530d 184KM
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 16:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
kupilem sobie e39 a do tej pory nie mialem stycznosc z bmw wiec mam pytanie:

1. jak zgasze silnik to przez jakis czas cos chrobocze. czy to jakies wychladzanie silnika?
2. temperature wody mam na 1 kresce za niebieskim polem. tak ma byc?
3. czy filtry knechta sa dobre?
4. mam radyjo bmw biznes a gra jak jamnik w kuchni mojej matki... ?
5. 3.0 to lancuch rozrzadu? czy cos sie tam wymienia?
6 mam pekniety klawisz zwiekszania temperatury w klimatroniku. musze szukac calego panelu?

[ Dodano: 9 Styczeń 2008, 16:50 ]
aha. i szklo przedniej lampy mam bardzo zakurzone, czy jakby pelne jakichs odpryskow, ale od wewnatrz! sciaga sie one jakos?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 16:50 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Ad. 2 Nie, masz do wymiany termostat na 99%
Ad. 3 Tak
Ad. 6 Tez mam pekniety i zamiennika nie znalazlem (pytalem nawet w ASO) zostaje zmiana calego panelu...
Na reszte nie wiem, albo wiem ale nie chce mieszac...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 16:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
a problem jest wyminic w tym silniku termostat czy moze sa jakies utrudnienia i trzeba w aso?

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 17:00 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Jesli tego nigdy nie robiles to daj sobie spokoj, fakt ze ja swoje E39 mam tez od niedawna i nie wiem jak to zrobic bynajmniej :/ w E36 sam wymienialem...ale tutaj niestety sie nie orientuje :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 17:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
a plyn chlodzacy jaki jest zalecany? ja mam jakis zółty. auto z wloch

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 17:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Lokalizacja: Piaseczno
Ad.1 Prawdopodobnie webasto, czasem moze sobie jeszcze pochodzic po wylaczeniu silnika, szczegolnie jak jest niedogrzany.

Wszyscy kupuja auta z Włoch, chyba tam jednak najtansze i najlepsze są :] hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 18:02 
luko32 napisał(a):

Wszyscy kupuja auta z Włoch, chyba tam jednak najtansze i najlepsze są :] hehe



wszyscy? ile znasz taki osób? 10, 100? to jeszcze nie wszyscy, większość aut w PL jest z Belgii, Holandii, Niemiec i daleko daleko są Włochy....

darcyn napisał(a):
kupilem sobie e39 a do tej pory nie mialem stycznosc z bmw wiec mam pytanie:

1. jak zgasze silnik to przez jakis czas cos chrobocze. czy to jakies wychladzanie silnika?

pracuje webasto

2. temperature wody mam na 1 kresce za niebieskim polem. tak ma byc?

termostat do wymiany, nieduzy koszt :)

3. czy filtry knechta sa dobre?

nie wiem, ja o nich nie slyszalem :)

4. mam radyjo bmw biznes a gra jak jamnik w kuchni mojej matki... ?

BMW powinno się wstydzić za oryginalne, standardowe nagłośnienie, konkurencja jest dużo lepiej przygotowana od strony muzycznej :)

5. 3.0 to lancuch rozrzadu? czy cos sie tam wymienia?

lancuch, dozywotnio

6 mam pekniety klawisz zwiekszania temperatury w klimatroniku. musze szukac calego panelu?

ciezko bedzie Ci znalezc sam klawisz, wiec najlepiej szukaj uszkodzonego kompletnego panelu, klawisz sobie wezmiesz, z panel pogonisz dalej, jest gosc na allegro, ktory skupuje niesprawne panele od klimy

[ Dodano: 9 Styczeń 2008, 16:50 ]
aha. i szklo przedniej lampy mam bardzo zakurzone, czy jakby pelne jakichs odpryskow, ale od wewnatrz! sciaga sie one jakos?

musisz wyjac lampe i troche ja rozebrac, od razu zakup sobie nowe uszczelki, nie duzy koszt, a przyjemnosc bezcenna :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 18:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
luko32, jak poznac ze mam webasto (!!!!!!?????)

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 19:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Lokalizacja: Piaseczno
rybik napisał(a):
wszyscy? ile znasz taki osób? 10, 100? to jeszcze nie wszyscy, większość aut w PL jest z Belgii, Holandii, Niemiec i daleko daleko są Włochy....


Hehe, znam moze ze dwie:) Ale ostatnio jak przegladam fora to najwiecej jest postow z problemami wlasnie od osob ktore nabyly auto właśnie z Włoch. Nie pisze ze tam sa same szroty, ale cos w tym musi być... Wkoncu nie nadarmo jest taka przesłannka, że atuo z Włoch to szrot...

darcyn napisał(a):
luko32, jak poznac ze mam webasto (!!!!!!?????)


Powinienes miec naklejke w okolicach kielicha od strony kierowcy. Przy zimnym i odpalonym silniku wsluchaj sie dokladnie czy chodzi, w oklicach lewego kooła, tam jest, jesli jest, pracuje webasto... Jeszcze nie widzialem diesla 3.0 ktory nie miał by webasto dogrzwającego silnik, wiec chyba u ciebie tez powinno byc, o ile działa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 19:26 
tak samo jak w Polsce są ludzie którzy dbają o samochody i są tacy, którym nic nie zależy, i tak samo jest i we Włoszech i w Niemczech itp itd, wiadomo jak jest paździoch to cena jest bardzo niska, ale za auto w super stanie trzeba dużo zapłacić- tak jest wszędzie, więc takie pisanie, że z Włoch są szroty jest nie na miejscu. mam na dana chwile trzy auta w domu z Wloch, podjedz i obejrzyj, jak beda szroty zwracam paliwo :hyhy: .

nie zrozum mnie zle, ale nie lubie, gdy ktos pisze glupoty :).



ja mam 330d i bez webasta. najprosciej.. otworz maske i po lewej stronie ( w samym rogu) powinno byc:

* czarna puszka z napisem webasto, wtedy je masz ;)
* a jak będzie duże puste miejsce, wtedy brak :P

pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 23:35 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Lokalizacja: Piaseczno
w piatkach chyba byly standardowo montowane webasta, nie wiem na 100%.

Co do aut z wloch, to napewno mozna trafic zadbany egzemplarz, oczywiscie za wieksze pieniadze. Ze swojego doswiadczenia napisze, ze jak ja szukalem swojej 530D, tylko ze w mpakiecie. Ogladalem w niemcach dwie z wygladu fajne 530d, skóry odswierzane. Obydwie były z włoch stojące w niemczech:) Oczywiscie z przebiegiem okolo 120tys. nie bite.. :D Po doglednym obejrzeniu stwierdzilem jednoznacznie, ze obydwa to szroty. Szpachla na całym aucie, nawet nie trzeba bylo uzywać czujnika lakieru zeby to zauwazyc.
Zaznaczam jeszcze raz, nie pisze, ze kazde auto z wloch to szrot, ale najczesciej wlasnie z tamtad mozna spotkac auto nienadajace sie do uzytku....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 stycznia 2008, 23:40 
luko32 napisał(a):
Zaznaczam jeszcze raz, nie pisze, ze kazde auto z wloch to szrot,


no juz lepiej :hyhy: .


i gdzie w koncu kupiles 5er?

pzdr.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2008, 00:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Lokalizacja: Piaseczno
Wiesz co w Monachium, naszukalem sie 4dni. Naprawde malo jest 530D w Mpakiecie z mozna powiedziec pełnym wyposażeniem, w miare dobrych pieniadzach i w dobrym stanie. Ogloszenie trafilem z gazety, nie z internetu. Nie wiem moze troch farta miałem, ale jak narazie odpukac autko jezdzi superancko. Jeszcze nic w nim nie robilem. Przebieg ma 270tys(gosciu walil same trasy, austria- niemcy), a w srodku jak nowa. Ogolnie mialem ja sprzedac po przyjezdzie za 64tys(kupiec juz przyjechal z milionami) i bym niezle jeszcze na tym zarobil, ale teraz wiem ze bym zalowal...
W tym momencie robie w niej przebieg 120tys i kazdy mi w to uwierzy. Ale po co.. jest serwisowana do konca, Ksiązka serwisowa podparta fakturami z aso. Dzwonilem wszystko potwierdzili. Przy podajrze 265tys miala robiona dużą inspekcje. Wyobraz sobie ze wymienili nawet pompe wtryskowa i same wtryski, nowe tarcze, itp.... Na poczatku nie chcialo mi sie w to wierzyc, chociaz po tarczach było widac ze nowki sztuki, ale po telefonie do Aso zmienilem zdanie.

Wydaje mi sie ze przebieg nawet 300tys przy odpowiednio serwisowanym aucie jest w 100% do przyjecia...
AA i jeszcze robilem w niej chipa. Tez jak narazie nie ma problemow. E60 218konna dostala troszeczke w tylek...:) Z ta 230km było by już cięzko...:) heheh


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2008, 13:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E39
Ja tez mam z Wloch. Co oni tam maja na drogach?? Cala szyba, swiatla, maska w odpryskach. Tam chyba caly rok piachem sypia :rotfl:

Od strony technicznej bez tragedii, silnik mimo 300k w idealnym stanie (rozbierany byl) ale wtryski do regeneracji poszly.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2008, 15:04 
luko32 napisał(a):
Ogolnie mialem ja sprzedac po przyjezdzie za 64tys(kupiec juz przyjechal z milionami) i bym niezle jeszcze na tym zarobil, ale teraz wiem ze bym zalowal...


sporo Ci dawał.

gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnej jazdy :).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2008, 19:48 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Lokalizacja: Piaseczno
Czy ja wiem czy sporo, tego sie chyba nie da sprecyzwac, samochód samochodowi nie równy. Ogolnie mowil ze juz oglada taka chyba 10ta, i zatrzymał sie na mojej:)

Dzieki, i nawzajemm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 stycznia 2008, 20:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
a mam jeszcze pytanie

w 3.0 sa dwa mikrofiltry???
gdzie jest filtr powietrza?

kolega właczyl mi ten tryb servisowy w zegarach ale nie chcially wskazowki leciec tak jak to jest w e36. w sumie to byly tylko 4 jakies tryby

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 stycznia 2008, 20:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
rybik napisał(a):
wiadomo jak jest paździoch to cena jest bardzo niska, ale za auto w super stanie trzeba dużo zapłacić- tak jest wszędzie
kolego nie zgadzam sie :) ja kupiłem w tamtym roku e36 318is rok 93" od chandlarza sprowadzone z włoch dałem za nie 8600 zł wyposazenei nie najbiedniesze klimatronic 2 strefowy elektryka pelna itp.. nie dawno sprzedałem za 9500zł i przez caly rok eksploatacji nic robilem oprocz wymiany amortyzatorow naprawy abs i przepływki :) silniczek zyleta kupiłem miala 255tys przebiegu ksiazka serwisowa komplet dokumentow kluczy to była naprawde okazja :) wiedz nie zawsze co tanie musi byc zle przekonałem sie o tym ;)

[ Dodano: 17 Styczeń 2008, 20:16 ]
Szary76 napisał(a):
Ja tez mam z Wloch. Co oni tam maja na drogach?? Cala szyba, swiatla, maska w odpryskach. Tam chyba caly rok piachem sypia
kolego miałem to samo w mojej swietej pamieci e36 :rotfl: :rotfl:

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 stycznia 2008, 20:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
a moze cos na temat w moim temacie :cisza:

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL