BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 00:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] dziwne szarpanie na wstecznym (automat)
PostNapisane: 27 listopada 2007, 15:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ÂŚwiĂŞtokrzyskie
Witam wszystkich , jestem tu po raz pierwszy :)

Jestem szczęśliwym posiadaczem e39 525d z 2000r. :D i od jakiegoś czasu odczuwam dziwne szarpanie jak wbiję wsteczny (skrzynia automat.) tzn. jak wbije wsteczny i trzymam go jeszcze na hamulcu - szarpie, puszcze hamulec -normalnie jedzie do tylu i nic nie szarpie , znowu na hamulec - znowu szarpie, i tylko na wstecznym, na biegu do przodu nic sie nie dzieje. Wcześniej tego nie miałem, od jakiegoś czasu zauważyłem że mam walniętą poduszkę silnika po stronie pasażera (jeszcze jej nie wymieniałem na nową) i tu pytanie czy ta poduszka może powodować to szarpanie ?? czy może jakiś inny powód ?? , aaa - jeszcze jedno , jak stanę pod górkę to wszystko wraca do normy - wbijam wsteczny i jest ok , ale jak stoję na równym albo z górki to masakra - znowu szarpie.

Może ktoś miał podobny problem , albo orientuje się co to może być, dzięki za wszystkie podpowiedzi. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2007, 19:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Sprawdz łacznik elastyczny wału

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 listopada 2007, 11:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ÂŚwiĂŞtokrzyskie
OK , dzieki Frank , jak tylko sprawdze , napisze czy coś znalazłem :]

[ Dodano: 29 Listopad 2007, 07:47 ]
Byłem u mechanika wczoraj , jednak łącznik elastyczny wału jet ok, a koleś powiedział mi że raczej to będzie tak jak przypuszczałem - ta poduszka silnika. Poza tym znalazłem popdobny temat na forum
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... t=poduszka

i to mnie przekonało i już poduszka zmówiona :) , mam nadzieję, żę jej wymiana rzeczywiście okaże się skuteczna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 grudnia 2007, 18:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: ZambrĂłw
Witam kolego. Chciałbym zapytać jak z szarpaniem po wymianie poduszki silnika ustało?? Też mam automat i objawy są takie że na parku P dodając gazu czuję dziwne wibracje w jakie wpada silnik są to obroty rzędu 800 potem czyli powyżej wszystko ustaje. Na wolnych tez tego nie ma. Zauważyłem też że na zimnym silniku objaw jest silniejszy zwłaszcza brzy minimalnym uderzeniu w pedał gazu (rzuci silnikiem tak ze aż cała buda to czuje) Starałem sie zdjagnozować która z poduszek jest słaba i stawiam na lewą (strona kierowcy) jest zdecydowanie miększa od prawej i machając silnikiem widać jej większą pracę na gumie od prawej poduszki Stawiam więc na nią. Objaw tez jest taki że podczas jazdy prędkość 80km/h jak automat wkłada 4 bieg a obroty są nie duże czyli 2tys czuć wibrację lekkie szarpanie samochodu to samo jest przy podobnych obrotach na biegu 5 (tylko jak automat go wkłada i tylko przy małych obrotach silnika) jak gniotę mojej buni to biegi zmienia lala!!!! Powiedz mi czy w Twoim przypadku wymiana poduchy pomogła?? Objawy ustały? Dziękuje i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2007, 16:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ÂŚwiĂŞtokrzyskie
Witam , poduszki jeszcze nie wymieniłem, przyszła juz bo gosciu dzwonił ale nie mam czasu podjechac do niego , drgania nadal sa, jak tylko wymienie odezwe sie na pewno. :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2007, 19:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: ZambrĂłw
w sumie to ja u siebie już zmieniłem ale... :( efektu nie ma :( Drgania dalej występują. Co prawda nie jest to takie drganie jak u ciebie ale drażni mnie to bo nie wiem co to jest jaki ma powód. Wymieniłem jedną poduszke lewą (strona kierowcy) ale nic to nie pomogło. Napisz co i jak będzie u Ciebie dzięki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2008, 07:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ÂŚwiĂŞtokrzyskie
No nareszcie jestem i moge coś napisać, trochę zeszło mi z wymianą tej poduszki (brak czasu i takie tam), juz nawet drgania stały sie bardziej dokuczliwe , ale nareszcie wczoraj koleś wymienił mi poduszkę i przy okazji łacznik stabilizatora i bryka chodzi suuuper - zero szarpania , zero stukania , nic tylko śmigać :hyhy: , już nie modę doczekać sie zmiany kół na letnie :hyhy: pozdrrr

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2008, 08:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: ZambrĂłw
ja już zmieniłem bo mnie szlag trafiał na tej stali czarnej smigać. A sniegu i tak nie ma więc co mi tam. Jak popada to w garażu 30 min roboty i znowu będę miał gestapowski wózek z czarnymi felami. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2008, 09:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ÂŚwiĂŞtokrzyskie
haha :D , no ja "na szczeście" mam kołpaki do zimowych 15" , ale juz nie długo 235/35/18 przód i 255/40/18 tył :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2008, 20:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1737
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: e60 AcSchnitzer
Kod silnika: N62B44
kYnY napisał(a):
235/35/18 przód i 255/40/18 tył


chyba troszkę inaczej

przód 235/40/18

tył 255/35/18

_________________
Obrazek
Zawiodłeś się na innych serwisach BMW? Zapraszam
Masz problem z innym autem? Zapraszam
601 96 11 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2008, 08:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ÂŚwiĂŞtokrzyskie
:kwasny: no faktycznie , tak dawno ich nie widziałem (leżą w garażu) że aż sie pomyliłem :ups:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 158 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL