BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 16:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] NA CO ZWROCIC UWAGE PRZY ZAKUPIE 316i
PostNapisane: 6 marca 2008, 13:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: PÂłock
Witam wszystkich!
Koledzy mobile. Zamierzam kupic 316i z gazem zwyklym. I zwracam sie do was z prosba na co zwrocic szczegolna i mniej szczegolna uwage w tym modelu. Dzieki z gory!
Pozdrawiam Łukasz ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 13:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 327
Moje BMW: seat
1.6 na gazie zwykłym to nie jest najlepsze rozwiązanie :suchy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 13:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Lokalizacja: Bilgoraj/lubelskie
Po pierwsze 316 się kupuje bez gazu. Przy tym silniku jeśli sie nie wie od kogo kupuje pasowało by sprawdzić jego stan. Pojechać z nim na warsztat sprawdzić ciśnienie na cylindrach i przy okazji zawieche. To chyba tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 13:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: PÂłock
czmemu nie??
nie zalezy mi na mocy tylko zwyklym jezdzeniu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 14:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Lokalizacja: Bilgoraj/lubelskie
Ja nie mam nic do 316 ale jeśli jeździł nią jakiś niewyżyty matoł to przy tej pojemności silnik może być zajeżdżony (dodatkowo z gazem który z zasady silnikowi życia nie ułatwia). Dlatego napisałem CI jak w prosty sposób sprawdzić autko. Podejrzewam że koszt takiej usługi to od 100 do 200 zł max. Chyba lepiej sprawdzić przed zakupem niż cieszyć się autem 2 tygodnie a później czekać bo będzie stało po mechanikach. Wiem też że gdzieś na forum było napisane na co zwrócić uwagę przy zakupie BMW.


POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 14:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=1114

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 15:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 198
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Siwa & Czarna
Kod silnika: M54B30 & M54B22
Piszesz czemu nie kupować z gazem,otóż na dzień dobry będziesz miał do wymiany świece,kable WN,filterek gazu no i podłączenie pod kompa(od gazu oczywiście).Do tego wielka nie wiadoma czy były wcześniej jakies kichnięcia gazu i przepustnica,przepływka,czy krokówka nie są przypadkiem na wykończeniu.Dlatego lepiej wydać ok 1600 (bo mowa o zwykłym gazie) i mieć gwarancje 2 lata.Wiem coś o tym z doświadczenia ;) Teraz mam bumke bez gazu i napewno nie załoze.Pozdrawiam

_________________
NAS NE DOGONIAT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 15:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1792
zabawne ale ludzie którzy mieli gaz teraz jezdzą na benzynie lub dieslu dlaczego ?
gaz jest dobry ale do kuchenek gazowych !

......kupmy auto z gazem , wybuchnijmy razem :) :hurra:

_________________
MAPKA Z INTERFEJSAMI BMW http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 6f70991725


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 15:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Suwałki
Kolego ja juz rok jestem szczęsliwym posiadaczem e36 z 2 litrowym motorem. Auto kupiłem bez gazu i nie zamierzam go instalowac, bo jak juz instalowac to sekw. a to wydatek w granicach 3000 pln i trzeba (przy obecnych cenach gazu i pb) ponad 20 tyś km żeby sie zwróciło. Ponadto jak już koledzy pisali auto kupione z gazem to wydatek na częsci związane z instalacją już na początku użytkowania. Jeżeli już to kupić bez gazu i zamontować. Ale zrobisz jak uważasz. ;)

Acha z tego co wiem to bm-ki ogólnie nie przepadają za LPG a już bez wtrysku to :wstyd:

A co się tyczy sprawdzenia stanu tech. auta to na stacji diagnostycznej za kompletne badanie zawieszenia:amorki, sworznie, łączniki itd, kosztuje 20 pln (przynajmniej u nas) :)
Ciśnienie sprężania sprawdzisz w jakimś autoryzowanym serwisie.

Zyczę powodzenia i radości z użytkowania BMW

_________________
Jeszcze nigdy tak wielu, nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 15:44 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
krakus23 napisał(a):
Kolego ja juz rok jestem szczęsliwym posiadaczem e36 z 2 litrowym motorem. Auto kupiłem bez gazu i nie zamierzam go instalowac, bo jak juz instalowac to sekw. a to wydatek w granicach 3000 pln i trzeba (przy obecnych cenach gazu i pb) ponad 20 tyś km żeby sie zwróciło. Ponadto jak już koledzy pisali auto kupione z gazem to wydatek na częsci związane z instalacją już na początku użytkowania. Jeżeli już to kupić bez gazu i zamontować. Ale zrobisz jak uważasz. ;)

Acha z tego co wiem to bm-ki ogólnie nie przepadają za LPG a już bez wtrysku to :wstyd:

A co się tyczy sprawdzenia stanu tech. auta to na stacji diagnostycznej za kompletne badanie zawieszenia:amorki, sworznie, łączniki itd, kosztuje 20 pln (przynajmniej u nas) :)
Ciśnienie sprężania sprawdzisz w jakimś autoryzowanym serwisie.

Zyczę powodzenia i radości z użytkowania BMW

Wszystko jeszcze zalezy kto ile jezdzi :] ale ogolnie kolego do 1.6 daj sobie spokoj z gazem...nie ma sensu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 15:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 49
Lokalizacja: Suwałki
Kisiel24 napisał(a):
Wszystko jeszcze zalezy kto ile jezdzi ale ogolnie kolego do 1.6 daj sobie spokoj z gazem...nie ma sensu


Dlatego napisałem w "km" a nie w "latach" ;)

_________________
Jeszcze nigdy tak wielu, nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 16:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 195
Lokalizacja: Konin
Nie Kalecz tym pierdzącym paliwem autka ja ma silniczek 1.6 jezdze spokojnie i pali mi srednio 8 litrów , jeszcze nie tak zle jak na bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: PÂłock
dzieki za pomoc koledzy pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 21:24 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: bydgoszcz
potwierdzam, gaz do kuchenek gazowych!!!nie było, nie ma i nie będzie gazu w moim BMW!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 21:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 123
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
kazio1919 napisał(a):
......kupmy auto z gazem , wybuchnijmy razem :) :hurra:

:rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 22:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Lokalizacja: Bilgoraj/lubelskie
krakus23 napisał(a):
Acha z tego co wiem to bm-ki ogólnie nie przepadają za LPG a już bez wtrysku to :wstyd:


Moja jakoś jeździ i to bez problemowo. Gaz miała założony w 1995 r w serwisie we Włoszech. Fakt faktem po jej zakupie wymieniłem parownik i ostatnio butle(termin się jej skończył ) Więc z tym gazem to jest różnie jak dobrze założony to będzie śmigał i normalny a jak ktoś nie wie co robi to i na sekwencji będą problemy.

Trzeba się tylko liczyć z tym że gdy autko na gazie jeździ zbyt długo to zawory wydechowe są do wymiany (wiem to z autopsji) ale mimo powszechnych opinii reszta szczelna w 99% więc to że gaz niszczy silnik jest moim zdaniem trochę naciągane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 12:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 7229
Lokalizacja:
Moje BMW: E36 & E46
Kod silnika: M42 & M52
Faktem jest że silnik 1.6 jest najsłabszą jednostką w E36... i faktem jest że zwykły gaz zabiera autku ok. 10-20 % mocy.....
A to według mnie bardzo dużo i na pewno będzie odczuwalne!!!!!
Dodatkowym faktem jest to że BMW ma jakieś problemy na zwykłym gazie.... (opinie użytkowników)!!!!!
Prawdą jest że jak zwykły gaz jest dobrze założony to autko pojeździ... ale jazda próbna po mieście nam tego nie powie :zly: :zly: trzeba by zrobić z 1000 km to się wtedy wyczuje wszystkie ewentualne usterki!!!!
Ja osobiście nie polecam tej jednostki na zwykłym gazie....
I jeszcze jedno... mity o tym że BMW nie lubi gazu są PRZESADZONE... sęk tkwi w tym by był to gaz sekwencyjny... osobiście mam i jest git :) :) :D
Faktycznie gaz sekwencyjny zwraca się po ok. 20 tys. km... przy normalnej codziennej jeździe to 2 lata!!!!!
Powiem jeszcze jedno... jeśli ktoś decyduje się na autko które ma jeździć na gaz to najlepszym rozwiązaniem jest kupienie autka bez gazu i zamontowanie odpowiedniej instalacji na swój koszt!!!! Wtedy mamy pewność że autko nie było zakatowane a silnik jest w dobrym stanie :hyhy: :hyhy: :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 14:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: PÂłock
ok dzieki wielkie koledzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 17:08 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2168
Lokalizacja: WOT
Moje BMW: E46
Jeszcze powinieneś sprawdzić szczelność dekla rozrządu, bo jeśli cieknie, to żeby go zrobić trzeba zdejmować głowicę (mówię o m43) i uszczelkę podstawy filtra oleju, tez z niej lubi ciec w m43, ale koszta już niewielkie (uszczelka w ASO z oringiem ok. 10pln)

_________________
Compi, czyli historia o tym jak dołożyć M-Pakiet i jeździć 1,6 na 18stkach

Coupe, czyli historia o tym jak kupić seryjne auto i nie dać się zwariować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 17:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 173
Lokalizacja: Zgorzelec
kazio1919 napisał(a):
zabawne ale ludzie którzy mieli gaz teraz jezdzą na benzynie lub dieslu dlaczego?


Dokladnie. Mi kiedys mechanik powiedzial ze beemki nie toleruja zbytnio gazu, ale ja sie uparlem ze moja polubi. Niestety.... moja E30 nie polubila. Fakt ze jezdzilo sie tanio ale silnik po 3 latach nadawal sie tylko do wymiany. Tylko dlatego ze auto ogolnie bylo zadbane znalazlem jelenia, ktory ten samochod z takim silnikiem kupil. Nastepne auto E36 bylo juz bez gazu. A teraz jezdze E46 diesel wiec cos musi byc w tym co Kazio mowi



kazio1919 napisał(a):
gaz jest dobry ale do kuchenek gazowych !


... i do ogrzewania chaty :-)

_________________
E30 323i --> E30 320i --> E36 318i --> E46 320d
--------------------------------------------------

www.3er.pl - Forum serii 3 - Do³¹cz do nas

[you] zobacz moje dziewczynki
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL