BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 20:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] oświetlenie wnętrza
PostNapisane: 8 marca 2008, 22:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 79
Lokalizacja: wrocÂław
mam pare problemów:D mianowicie czy wymieniając żarówkę podświetlającą zegarek (analogowy) muszę kupić razem z tym malym plastikiem w do którego włożona jest żaróweczka bo u mnie jest to tak jakby jedna część bo żarówka jest przyklejona do niego, i co pewnie tylko w aso jak cos to dostane?? i drugi problem to jest to że nie działa mi podświetlanie całego wnętrza jak otwieram drzwi a normalnie jak włącze przyciskiem to swieci co może być nie tak?? i ostatni problem to jak rozebrać przycisk od zapalanie świateł mijania bo też mi nie świecą żaróweczki w nim??z góry dzięki!! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2008, 22:39 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Cytuj:
czy wymieniając żarówkę podświetlającą zegarek (analogowy) muszę kupić razem z tym malym plastikiem

Tak. I nie musi to być serwis, aby ją dostać. Żarówki te występują także w podświetleniach liczników i urządzeń w innyc markach, więc powineneś ją dostać w każdym sklepie z akcesoriami motoryzacyjnymi.
Cytuj:
nie działa mi podświetlanie całego wnętrza jak otwieram drzwi a normalnie jak włącze przyciskiem to swieci

Ustaw przełącznik w położeniu oświetlenia wnętrza po otwarciu drzwi, pozostaw kluczyk w stacyjce z włączonym zapłonem i przy zamkniętych drzwiach otwórz najpierw drzwi kierowcy a potem pasażera w czasie którym na słupku palcem wciskaj włącznik umiejscowiony w kneblu. Jeśli oświetlenie się zaświeci to będzie to dowodziło, że nigdy, któryś z wyłączników nie był tak naprawdę rozłączony przy zamkniętych drzwiach a moduł oświetlenia wnętrza przeszedł w tryb automatycznego wyłączenia oświetlenia wnętrza przy dłuższym czasie niedomkniętych drzwi.....i tak już pozostał. Obecnie oczekuje on sygnału z załączonego włącznika o rozłączeniu, co nie może nastąpić z racji zużywania się knebli na słupku, bądź, źle wyregulowaniu go w stosunku do zamka drzwi podczas zamykania.
Cytuj:
jak rozebrać przycisk od zapalanie świateł mijania

Po wyjęciu całego trójkąta z deski, w którym umiejscowiony jest ten włącznik powinieneś dostrzec białą okrągłą zaślepkę będącą końcówką wsuwanej oprawy żaróweczki. Oprawa ta jest długa i na samym końcu osadzona jest wsuwana żaróweczka 1,2W. Także włącznika rozbierać nie musisz.....z tego co jeszcze pamiętam.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2008, 23:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 79
Lokalizacja: wrocÂław
dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź oczywiście kliknąłem pomógł!!:D ale jestem jeszcze ciekaw bo kiedys mi działało to podswietlanie wnętrza ale tylko przy otwieraniu tylnych drzwi ale z ta metoda tez sprawdze!!! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2008, 00:19 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Sprawdź, bo może się okazać, że czujniki w przednich drzwiach ogólnie były w ów czasie uszkodzone i nie zwierały aż do momentu, gdy jeden z nich zwarł i tak już zwarty pozostał.

Dobrym testem na sprawdzenie czy oświetlenie wnętrza świeci po ustawieniu włącznika w tę pozycję jest również odpięcie akumulatora na chwilę. Poprzez taki manewr moduł oświetlenia się resetuje i ponownie przechodzi w tryb pracy normalnej, oczekując na rozwarcie masy z wszystkich czujników drzwiowych. \Jeśli jeden z tych czujników będzie podawał masę, czyli sygnał o otwartych drzwiach, to moduł wyłączy zasilanie na oświetlenie wnętrza po zamknięciu drzwi po około 20-30 minutach, przechodząc ponownie w tryb oszczędzania akumulatora.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2008, 09:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 198
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Siwa & Czarna
Kod silnika: M54B30 & M54B22
Troche się wtrące do rozmowy.Czy interfejs centralnego zamka ma coś z tym wspólnego i gdzie znajduje się urządzenie sterujące tym,że po zamknięciu centralnego światła się gaszą i na odwrót.Nie działa mi central stąd to pytanie.

_________________
NAS NE DOGONIAT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2008, 12:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: Jaworzno
Czesc pozwolicie ze dołącze sie do tematu u mnie w e36 compact 316i r 1997 mam taki problem ze lampka mi nie swieci jak otworze drzwi jak przekrece kluczyk to sie zapala na 9 sekund odlaczylem na chwile akumulator ale dalej to samo tylko przez chwile swiecila caly czas poza tym w prawych drzwiach centralny nie otwiera wszystkich drzwi tylko prawe ale zamyka wszystkie jak mam to naprawic jaka moze byc przyczyna nie swiecenia lampki i nie otwierania wszyskich drzwi poza tym centralny i lamka dzialaja bez zarzutu. Za odp z gory dziekuje . Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2008, 14:06 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Waldasso,
Interfejs to właśnie moduł centralnego zamka i jednocześnie też moduł oświetlenia wnętrza.
Znajduje się on za schowkiem, na bocznej ścianie nad głośnikiem (czarna puszka)
Łukasz Stanek,
Jeśli dojdzie do uszkodzenia czujnika na drzwiach, który będzie cały czas (nawet pomimo zamkniętych drzwi) podawał masę, czyli sygnał o otwartych nonstop drzwiach, to moduł centralnego zamka przechodzi w tryb oszczędzania akumulatora po 20-30 minutach (albo krócej). Z tego trybu wyjdzie do normalnej pracy dopiero w momencie usunięcia przyczyny, a mianowicie zwartego czujnika drzwiowego, lub odpięcie akumulatora (w tym przypadku tylko raz, po czym znowu powraca do trybu oszczędzania z racji istnienia problemu z czujnikiem)
Czasem jest tak, że nawet pomimo uszkodzonego czujnika drzwiowego, w wyniku którego moduł centralnego pracuje w trybie oszczędzania akumulatora, to załączenie zapłonu może spowodować włączenie sięoświetlenia wnętrza na kilka sekund.

Co do braku możliwości otwarcia auta z prawych drzwi poprzez centralny zamek, to sprawdź sam siłownik, czy jest sprawny (włączniki pozycji zamknięcia/otwarcia) i czy w związku z dołożonym alarmem (o ile jest) ktoś nie przeciął obwodu z siłownika do modułu zentralnego zamka, celem wpięcia się w układ przewodami od alarmu.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2008, 15:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: Jaworzno
Ok dzieki za odpowiedz jak znajde czas to zobacze co i jak pozdrowienia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2008, 20:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 198
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Siwa & Czarna
Kod silnika: M54B30 & M54B22
To mój interfejs chyba umarł,bo nie mam ani centralnego,ani oświetlenie nie zapala się po otwarciu drzwi.Po odpaleniu silnika,z tej puszeczki słychać takie równomierne cykanie,dobierałem się do niej ale tam jest układ scalony czyli w gre wchodzi tylko wymiana.Sprawdzałem wszystkie kable dochodzące do niej czy któryś jest luzny,ale nie.Czy przed tą puszką po drodze na kablach jest jakiś przekaznik??

_________________
NAS NE DOGONIAT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 marca 2008, 22:46 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Waldasso,
We wtyczce do tego modułu powinien dochodzić przewód koloru czerwono-zielonego (cienki) Sprawdź, czy jest na nim zasilanie i przy okazji możesz sprawdzić zasilania na przewodach w drugiej wtyczce (czarnej) do której dochodzą już grubsze przewody.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 marca 2008, 19:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 198
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: Siwa & Czarna
Kod silnika: M54B30 & M54B22
Zabrakło czasu dzisiaj,teraz jest już ciemno,ale jutro w robocie będe miał chwile wolnego wezme miernik to sprawdze te dwie czarne wtyczki.Sprawdze też w których przewodach idzie masa i opisze to.

[ Dodano: 11 Marzec 2008, 21:04 ]
Ok,byłem dzisiaj i sprawdziłem i tak;
1 czarna wtyczka z grubszymi przewodami, to na czerwono-zielonym(z żółtymi prążkami)przewodzie jest prąd,na brązowym jest masa,a na trzech pozostałych przewodach nic
2 czarna wtyczka z cienszymi przewodami, to na czarno-brązowym z żółtymi prążkami jest prąd (ale wtedy kiedy ustawie rzeby włączało się światło po otworzeniu drzwi.Jak wyłącze ustawienie włączenia światła w pozycje "0" to tam nie ma prądu.) Na brązowo-czarnym i brązowym jest masa i idzie tam czwarty przewód na którym nie ma nic.
3 biała wtyczka podłużna tam idzie conajmniej z 10 cieniutkich przewodów,ale wtyczka ta jest taka ciniutka,że niedoszedłbym tam miernikiem.
Na każdym przewodzie czy to plus,czy minus jest taki prąd jak na aku-12,7 volta.

_________________
NAS NE DOGONIAT

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL