BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 21 maja 2024, 23:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Jak sprawdzic czy to na 100% "JEŻ" padł??
PostNapisane: 27 listopada 2008, 18:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ElblÂąg
Witam Wszystkich
Nie chce poraz XXX glupio pytac czy to jez czy tez nie, ale mam troche inne objawy niz Reszta, mianowicie w wakacje nie uzywalem dmuchawy ani klimy bo nie mialem nabitej i we wrzesniu zauwazylem ze dmuchawa mi nie chodzi, sprawdzilem wszystkie bezpieczniki w konsoli bezpiecznikow-poza "jakims duzym 50 od nawiewu gdyz nie wiem gdzie jest". Wlaczajac zaplon cos w kokpicie jakby sie zalacza czy tez otwiera tak jak zawsze przed wlaczeniem nawiewu, teraz natomiast na tym sie konczy. Panel Climatronica dziala, wszystko ladnie wyswietla, regulacja obrotow niby tez pokazuje zmiany, temperatura tez czyli nagrzewnica jest ok bo jak jade szybko to przy otwartym nawiewie na szybe szyba odparowuje a gdy mam na srodku to czuje cieplo ale niestety tylko delikatnie a jak jade powoli to nic juz nie czuc pod reka;/ I teraz sie zastanawiam czy to jez napewno bo on nie dziala na zadnych obrotach nie na wysokich czy tez niskich-NAWIEW nie dziala wcale czy przelacze na klime czy na nawiew wewnatrz to tylko cos sie jakby zalacza ale nic nie leci i cieplo jest tylko od pedu powietrza jak jade szybciej. Jesli ktos mial cos podobnego-Nie mowie o nie wylaczajacym sie nawiewie czy raz dzialajacym raz nie, tylko o tym ze wogole nie dziala na zadnych obrotach. Dzisiaj wymontowalem JEZA i nic sie nie zminilo, poruszalem nim, kotksa rowniez, postukalem i nawet nie drgnelo nic tak jakby wogole NIE mial na to wplywu albo byl calkowicie spalony i dlatego nie reaguje. Jak mozna go sprawdzic??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 18:40 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
sam piszesz ze nie sprawdziles najwazniejszego bezpiecznika :P
po drugie klimatronik dziala i bez klimy....Obrazek :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 18:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
jeżeli pada jeż to zwykle po uśpieniu się wszystkich układów auta auto ma spory pobór mocy

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ElblÂąg
W prawdzie akumulator mam nowy ale czesto auto stoi 2, 3 dni nie jezdzone wiec gdyby byl duzy pobor mocy to by mi go rozladowalo napewno a tak nie jest;/ Zerkne na te bezpieczniki ale jesli one sa tam gdzie konsola wszystkich bezpiecznikow to juz je sprawdzalem, bo sprawdzalem wszystkie... Jesli nie JEŻ to gdzie moze byc problem??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 19:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: rzeszĂłw
podkręć obroty dmuchawy na maxa jak zacznie chodzić na 100 % JEŻ do wymiany a jak nie może być silnik dmuchawy uszkodzony


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 20:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: ElblÂąg
pisalem powyzej, ze nie chodzi na za zadnym poziomie ani na MAX ani na MIN i kazdym innym rowniez nie....a zeby dostac sie do silnika dmuchawy to zapewne trzeba pol samochodu rozebrac nie tak samo jak z JEZEM??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 23:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: Aberdeen/Gdansk
Moje BMW: 528i
wymien jeża....u kumpla tez byly takie objawy...zero dmuchawy...a z kolei u mnie mialem tylko 4 stopnie regulacji i tez jezyk poszedl sie jeb..... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak sprawdzic czy to na 100% "JEŻ" padł??
PostNapisane: 29 listopada 2008, 16:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Lokalizacja: Gdansk
daveeconomic napisał(a):
Witam Wszystkich
Nie chce poraz XXX glupio pytac czy to jez czy tez nie, ale mam troche inne objawy niz Reszta, mianowicie w wakacje nie uzywalem dmuchawy ani klimy bo nie mialem nabitej i we wrzesniu zauwazylem ze dmuchawa mi nie chodzi, sprawdzilem wszystkie bezpieczniki w konsoli bezpiecznikow-poza "jakims duzym 50 od nawiewu gdyz nie wiem gdzie jest". Wlaczajac zaplon cos w kokpicie jakby sie zalacza czy tez otwiera tak jak zawsze przed wlaczeniem nawiewu, teraz natomiast na tym sie konczy. Panel Climatronica dziala, wszystko ladnie wyswietla, regulacja obrotow niby tez pokazuje zmiany, temperatura tez czyli nagrzewnica jest ok bo jak jade szybko to przy otwartym nawiewie na szybe szyba odparowuje a gdy mam na srodku to czuje cieplo ale niestety tylko delikatnie a jak jade powoli to nic juz nie czuc pod reka;/ I teraz sie zastanawiam czy to jez napewno bo on nie dziala na zadnych obrotach nie na wysokich czy tez niskich-NAWIEW nie dziala wcale czy przelacze na klime czy na nawiew wewnatrz to tylko cos sie jakby zalacza ale nic nie leci i cieplo jest tylko od pedu powietrza jak jade szybciej. Jesli ktos mial cos podobnego-Nie mowie o nie wylaczajacym sie nawiewie czy raz dzialajacym raz nie, tylko o tym ze wogole nie dziala na zadnych obrotach. Dzisiaj wymontowalem JEZA i nic sie nie zminilo, poruszalem nim, kotksa rowniez, postukalem i nawet nie drgnelo nic tak jakby wogole NIE mial na to wplywu albo byl calkowicie spalony i dlatego nie reaguje. Jak mozna go sprawdzic??


Ten duzy bezpiecznik jest w bagazniku tam gdzie akumulator.Ja mam e39 TDS,ale powinno byc tak samo.
Jak odslonisz miejscowke gdzie jest akumulator yo powinienes zobaczyc listwe z bezpiecznikami i tam poszukaj przerosnietego bezpiecznika.

_________________
-=Catch Me If You Can=-


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL