BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 02:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Hamulec ręczny - nie trzyma
PostNapisane: 2 kwietnia 2008, 11:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Witam mam drobny problem.Za tydzień muszę jechac ze swoja 316 do przegladu.Nie dawno kupilem samochod wiec jest to moj 1 przeglad. Mam maly problemik z hamulcem recznym. Otoz hamulec praktycznie mi nie ciagnie (nie ma recznego).Pytanie jest nastepujace. czy jestem w stanie sam sobie poradzic z tym problemem czy musze oddac samochod do mechanika? co nalezalo by zrobić? Znajomy mowil ze bede musial wymienic szczeki aczkolwiek nie dalo by sie np podciagnac tego recznego? czy kupno tych szczenek jest niezwłoczne? jesli bym musial juz kupic to jaki jest koszt?


Ostatnio edytowano 2 kwietnia 2008, 19:47 przez Przemoo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2008, 11:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: Bogatynia
najpierw musisz sprawdzić stan okladzin na szczekach ręcznego i stan bębna,jak bedzie w dobrym stanie to tylko trzeba go podciągnąć na kolo lub przy rączce ręcznego,takie dwie śrubki.a jeżeli chodzi o cene szczęk plus bebny to około 240 zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2008, 12:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Lokalizacja: znienacka
Miałem tak samo, przywiozłem, stwierdziłem że linkę trzeba podciągnąć więc zleciłem to mechanikowi przy okazji innych napraw. Zadzwonił do mnie jak tylko się za to zaczął zabierać, bo jak to określił, jak je rozkręcił to się wysypały. Obejrzałem je, faktycznie nie było co skręcać. Kosztorys tak w przybliżeniu:
Szczęki - 80
Płyn dot - 15
Cylinderki - 100
Bębny - 200
Sprężyny szczęk - 35
no i usługa pewnie ze 100.
Ww. ceny pochodzą z zakładu do którego mam zaufanie. Naprawiamy tam zarówno samochody firmowe jak i prywatne, ale wiem że jak zrobią to dobrze i z dobrych podzespołów. Jeżeli kupisz części sam i sam wymienisz to na pewno wyjdzie cię to trochę taniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2008, 17:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 906
Lokalizacja: Podkarpacie
wymiana okładzin lub podciągniecie jego nie jest wcale trudne. jak masz coś pojęcia i chęci to nie ma co płacić za to co można zrobić samemu

pierwsze ściągnij sobie bęben jest on rozkręcany torxem ( ja miałem wyrobione i wbiłem tam zeszlifowanego imbusa i elegancko nim odkręciłem)

po odkręceku jeżeli masz dobre okładziny(nowe mają grubość ok 4-6mm dokładnie nie mierzyłem, u mnie jak wymieniałem to były na 1mm) to możesz podkręcić ręczny tam koło cylinderka masz taką sróbke i ją kręcisz w jedną sie popuszcza w 2 podkręca.

Po podkręceniu proponował bym zakręcić bęben przyciśnąć kilka razy nożny namulec i wówczas prawdzić ręczny. Jak nadal go nie ma powtórzyć tą czynność.

Ja wymieniałem tylko okładziny(85 zł) reszta była dobra wieć reszte dobrze wyczyściłem( spręzynki itp i przesmarowałem WD40 oczywiście spręzynki nie okładziny :P)

_________________
Zobacz nowy nabytek e39 '99 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=124248

Była e36 '92 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=50317&start=20

E30 qp m20b20 '83 :) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=59193&start=20&hilit=m20b20


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 kwietnia 2008, 18:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
Prosze kolego http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=2410 tutaj masz na czym zawiesic oko i dowiesz sie wszystkiego z pomocą nie gołego opisu a materiału pomocniczego Fotek :rotfl: !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2008, 10:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
dzieki wielkie panowie.Bardzo mi pomogliscie. Kupilem juz sobie szczeki za 75zl dzis bo gdy odkrecilem kolo to juz troszke zdarte. Mysle ze na wymianie szczenek narazie sie skonczy bo bebny drogie a amorki jescze musze kupic :) ah to bmw.czesci drogie ale warto ;)

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwietnia 2008, 14:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 306
Lokalizacja: Z nikÂąd
No to fajnie miło jest usłyszeć słowa uznania i zadowolonego kolege trzymaj sie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL