BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 12:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d Zawór EGR a brak mocy
PostNapisane: 7 kwietnia 2008, 07:46 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2315
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: M5
Kod silnika: nie wiem nie znam si
prosze o pomoc
czy gdy samochod ma sprawna turbine wporzadku wtryski nowa przeplywke a ma malo mocy i przy mocnym dodaniu gazu tak jakby troche przerywal to moze byc ERG
na kompie zero błedów


Ostatnio edytowano 7 kwietnia 2008, 20:05 przez tomasz86, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, 20:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
A czy przy wymianie przeplywomierza zostalo wgrane nowe oprogramowanie do komputera ??? bo slyszlem ze tak trzeba. Sam mialem taki problem, kiedy kupilem 320d to po dodaniu gazu ladnie przyspieszal a po kilku sek. nagly spdek mocy, pojechalem do ASO wgrali nowe oprogramowanie i po problemie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, 22:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Lokalizacja: KrakĂłw-NH
Hmm jak założyłem taką przepływkę jaka ma być to nic nie wgrywałem...i auto jest ok.Polecam wyczyścić elektrozawór turbiny i egr.
poczytaj tu: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5874
U mnie dało to piorunujący efekt...

_________________
Absolutnie wszystkie czĂŞÂści do naszych autek w najniÂższych w Polsce cenach!!!Szukasz -pisz na PW!!!RĂłwnieÂż duÂże zniÂżki w ASO BMW!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Zawór EGR a brak mocy
PostNapisane: 3 stycznia 2010, 23:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: e46
mam pytanko,niedawno zakupiłem bmw3 e46 1999rok,była bardzo mułowata,dusiła się przy większych prędkościach(czułem jakby paliwo się odcinało tak że o wyprzedzeniu mogłem zapomniec)a ze startu zbierała się tak że rowerem można mnie było wyprzedzić,dopiero przy około 3000tys obrotów zaskakiwała,więc zaprowadzłem ją do mechanika.,mechanik po podłączeniu do kompa stwierdził że wyskakuje błąd EGR,zostawiłem mu autko aby się nim zajął,trwało to zaledwie 2 godz.kosztowało 150zł,po odebraniu od mechanika samochód zamienił się w rakietę,na 1,2,3, biegu wbijał w fotel.Byłem bardzo zadowolony,jednakże przy demontażu plastikowej obudowy z silnika zauważyłem że wszystko co on zrobił aby poprawić dynamikę pracy silnika to to że włożył pomiędzy łączenie jednej rurki metalowej z drugą wyciety kawałek blachy na wzór podkładki,tym zablokował mi przepływ spalin.Autko miało kopa,po wyciągnieciu tej blachy i założeniu normalnej podkładki auto zrobiło sie znowu mułowate.Moje pytanko do was jeśli ktos wie pomózcie,-po co on to zrobił?,czy ta blache lepiej założyć i znią jeździć?,czy nic się nie stanie ze silnikiem?,kiedy spalanie jest mniejsze z tą blacha czy bez niej?oraz dlaczego wyskoczył mu błąd egr co może być przyczyną.mój e-mail:roper2@wp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Zawór EGR a brak mocy
PostNapisane: 15 marca 2011, 16:06 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Myśle że niebęde zakłądał nowego tematu....
Po podpięciu pod kompa wyskoczył mi bład Egr... ale aż 38 razy :przestraszony:
co mnie bardzo zdziwiło, bo czyściłem cały ten zawór, wcześniej miałem do okoła 1,5cm nalot, że praktycznie 2cm było prześwitu... wtedy niepodpinałem pod kompa..
Dodam że spradzali na sprzęcie Guttmanna, i żadnych nowości niepokazało typu czujniki itd. stąd moje pytanie...

Czy jeżeli pokazał się ten błąd egr to wystarczy wymienić elektrozawór sterujący tym zaworem, czy ten zawór też?
Jak się sprawdza ten zawór EGR? Na zapalonym silniku i po rozkreceniu ma się otwierac? bo próbowałem ręcznie ale bardzo ciężko idzie....
i czy te rury metalowe które idą od Egr mogą mieć jakiś wpływ na pokazanie się tego błędu? bo nieczyściłem ich a też pewnie tam do okoła nalot.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Zawór EGR a brak mocy
PostNapisane: 2 października 2011, 14:06 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 22
Moje BMW: e46 320d
też miałem podobny problem z e46 320d 136km.na 2 biegu około 2800 obrotów tracił na 1 sek moc potem,tak samo na 3 biegu tylko że utrata mocy była już dłuższa .Kupiłem go nie dawno dawałem mu w piz... i wymieniłem Olej na 5-40 castrol wymieniłem także filtr,powietrza,paliwa no i oczywiscie oleju, i po paru dniach przestało przerywac. dzisiaj zalewam do pełna i wlewam stp na przeczyszczenie wtrysków.POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Zawór EGR a brak mocy
PostNapisane: 2 października 2011, 15:57 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 63
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: E46 320d
robert, nie działa ci elektrozaworek od sterowania EGR. Mechanik go zaślepił i to wszystko. Sporo cie skasował jak na taki prosty zabieg. raczej nie powinno to mieć negatywnego wpływu na silnik, pewnie tylko głośniej chodzi. Są takie dwa elektrozaworki jeden od sterowania turbiną a drugi od zaworu EGR, najlepiej wymienić oba, wtedy to będziesz miał rakiete. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Zawór EGR a brak mocy
PostNapisane: 2 października 2011, 18:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 765
Lokalizacja: O-ka, PL
Moje BMW: e91 touring ///M
Kod silnika: N47
Sandacz napisał(a):
robert, nie działa ci elektrozaworek od sterowania EGR. Mechanik go zaślepił i to wszystko. Sporo cie skasował jak na taki prosty zabieg. raczej nie powinno to mieć negatywnego wpływu na silnik, pewnie tylko głośniej chodzi. Są takie dwa elektrozaworki jeden od sterowania turbiną a drugi od zaworu EGR, najlepiej wymienić oba, wtedy to będziesz miał rakiete. :)


A nie zastanowiło Was, że to wszystko co macie pod maską projektowali ludzie troszkę mądrzejsi od Nas (bez urazy)... Ludzie którzy mają lata doświadczenia w swojej dziedzinie i przy testowaniu najdroższymi przyrządami pomiarowymi? Że elektrozawór EGR odpowiada za jakość spalin wszyscy wiemy, ale o tym ,że po jego odłączeniu (zaślepieniu wężyków podciśnienia) ma to wpływ na inne podzespoły silnika to nikt nie wspomni...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Zawór EGR a brak mocy
PostNapisane: 2 października 2011, 19:14 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 63
Lokalizacja: Płock
Moje BMW: E46 320d
Osobiście też nie jestem za takimi rozwiązaniami dlatego poleciłem kupić nowe zaworki i wymienić, a EGR wyczyścić. U siebie nie zaślepiałem EGR i nie mam zamiaru, niech wszystko śmiga jak zaprojektowali to megamózgi z BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 176 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL