BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Zle dzialajacy automat.
PostNapisane: 8 maja 2008, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 88
Lokalizacja: Polska
Witam
Auto to e39 2,5 tds skrzynka to automat (ten bez tiptronika czyli stary) 98r.
Chodzi o to ze gdy ruszam powolij auto ok 1,5-2 tys obrotow wrzuca 2 bieg a kazdy nastepny dopiero jak obroty dojda do konca. Czyli jezeli nie przyspieszam i jade ze stala predkoscia to jedzie caly czas np. na 2 biegu i ma np. 4 tys obrotow. Gdy da sie gaz do konca, ladnie sie wkreca i biegi zmienia dopiero przy koncu obrotomierza. Taka sytuacja jest we wszystkich trybach czyli D, S(4), 3, 2.
Zauwazylem tez ze gdy puszczam noge z gazu nie wyrzuca na luz tylko hamuje silnikiem na tym biegu na ktorym jechalo nie zmieniajac go.

Pali mi sie rowniez lampka od kontroli trakcji (prawdopodobnie czujnik abs) Czy to moze miec jakis zwiazek? jezeli nie to co moze byc przyczyna takiej pracy skrzyni biegow?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 23:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Lokalizacja: Legionowo
witam, ja mam ten sam problem na 2 lub 3 biegu posiadam skrzynie z tiptronikiem i tez mi sie swieci abs i asc. Rozwiazales jakos ten problem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, 11:19 
Mam BMW e32[automat] i też często zmienia mi biegi przy wysokich obrotach.Odczyt z komputera wydrukował mi informacje [sygnał prędkości,n-mot{TR}].Proszę o inormację co to może być.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, 12:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 161
Lokalizacja: KÂłodzko
mialem do czynienia z podobna rzecza w mercedesie, byl uszkodzony czujnik abs, swiecilo sie abs i kontrola trakcji i skrzynia wariowala i okazalo sie ze weszla w stan awaryjny,po wymianie czujnika i skasowaniu bledow wsz wrocilo do normy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2008, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Lokalizacja: Legionowo
No ja wlasnie zmienilem auto i gosc od ktorego kupilem auto powiedzial ze czujniki byly wymieniane od abs-u ale nie wiem na jakiej firmy bo slyszalem ze na innej firmy niz simens nie chodzi jak nalezy. A moze to sterownik abs-u?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zle dzialajacy automat.
PostNapisane: 23 kwietnia 2010, 08:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Soko³ów Podl.
Odświeżam ten temat gdyż mam ten sam problem co autor, a nie mogę nigdzie znaleść odpowiedzi jak sobie poradzić z tym kłopotem. Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zle dzialajacy automat.
PostNapisane: 18 marca 2011, 11:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E-39
Mam ten sam problem Bmw E-39 97 r automat raz gasną kontrolki raz się zapalają , bylem na kompie lewy tylni czujnik abs wymieniłem na zamiennik po dwóch dniach problem powrócił, jakiej firmy wymienić ATE , BOSCH czy Simens


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zle dzialajacy automat.
PostNapisane: 18 marca 2011, 14:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 157
mam to samo. tylko mi do 90km wchodzą normalnie biegi powyżej już nie. szpec od automatów mówił, że to nie wina automatu tylko czujnika przepustnicy (tej przy silniku). napięcie ma wynosić od 0 do 0.5.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zle dzialajacy automat.
PostNapisane: 25 marca 2011, 18:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E-39
Wymieniony dzisiaj na nowy orginal simens i dalej to samo , juz sam nie wiem co to może być


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zle dzialajacy automat.
PostNapisane: 25 marca 2011, 21:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1396
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 535i/330xd
Kod silnika: M57
Miałem podobną sytuację w Jeepie (ZJ) z 94 roku.
Sytuacja wyglądała tak, że skrzynia (4 biegowa) chodziła tylko na 3 biegach. Gdy auto było zimne, wszystko było ok. Jak się zagrzało, włączał mi się over-drive, a właściwie to wyłączał, bo świeciła kontrolka, że wyłączone. Puszczając gaz, auto hamowało silnikiem. Niestety zremontowana została cała skrzynia, gdyż przypuszczenia padały na elektronikę, elektrozawory, stator, tarczki, zmiany oleju itp. Gdy się wszystko zsumowało, żal dupę ściskał, że od razu się nie poszło na remont generalny skrzyni. Teraz skrzynia pracuje tak, jak powinna, poza odrobinę głośniejszą pracą. Koszt tego był ok. 4k PLN.

Co do samego padnięcia skrzyni to ciekawa historia była, gdyż wymieniając chłodnicę mechanik nie przypiął na miejsce węża od chłodnicy skrzyni i cały olej wylał się za auto. Następnie auto zrobiło 1km na sucho i wszystko zgrzytnęło. Tu zaczęły się pierwsze naprawy i zaczęło jeździć, do momentu, gdy wypinał 4 bieg.

_________________
535d
Obrazek

330xd
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zle dzialajacy automat.
PostNapisane: 25 marca 2011, 22:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E-39
Witam może poukładam cały problem od początku BMW e39 97r 2.5 TDS Automat skrzynia 5HP-18 zielona plakietka i korek olej ESSO 71141 problem zaczął się od święcących kontrolek abs/asc i z późną zmianą biegów , właczającym się ABS/ASC ,ale zegary konsoli działają . Olej w skrzyni został wymieniony wraz z filterem na Mobil Esso 71141( dobrze sprawdzajcie plakietki na skrzyni zielona Asso Mobil lub serwis BMW czarna DEXTRON 2 lub 3 ) bo ESSO już nie ma.Będąc na kompie BMW wykazało błąd tylny lewy czujnik ABS , poczatkowo został wymieniony na zamiennik AutoLock ,Wszystko wraz z skrzynią poprawnie działało dwa dni , i powrót do punktu wyjścia .Został wymieniony czujnik ABS na orginał Simens (dalej to samo), ponowne podpięcie pod kompa -wynik prawy przód czujnik abs wyczytałem na innym forum , że użytkownik BMW miał taki sam problem z skrzynią późna zmiana biegów ( u niego pomogło czyszczenie czujników abs na przodzie i wszystko wróciło do normy włacznie ze skrzynią ) : :piwo:Po usunięciu usterki postaram sie dokończyć temat , aby pomógł innym.Proszę o komentarz----Dziękuję.
:super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Zle dzialajacy automat.
PostNapisane: 1 kwietnia 2011, 23:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: E-39
Wymieniony czujnik abs na przodzie ,problem z abs i skrzynią się skończył , wszystko wróciło do normy. :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL