BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Dziwna reakcja na pedał gazu
PostNapisane: 11 sierpnia 2015, 17:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46
Witam forumowiczów. Posiadam BMW 320td 2003r z silnikiem 150 koni. Borykam się juz z tym problemem pewien czas, od razu pisze ze przeczyscilem egr, cisnienia doładowania turbo, oraz dałem nowy zaworek sterujący turbo, nowy filtr paliwa, ruszałem gruszką też itd. Mam problem ponieważ zazwyczaj 1 bieg i 2 bieg ma zamułe tzw. bardzo wolno wkreca sie na obroty, np. na 1 biegu ruszam autem (zamuła jest), daje 2 bieg i wkreca sie jakby turbiny nie było, moge go tak trzymać az do 3,5 tyś obrotów około i wtedy włącza sie turbo i ciągnie na pozostałych biegach, LUB inna możliwość zeby turbina zadziałała to poruszać lekko pedałem gazu, nawet tego nie odczuwać w jeździe. Po tym wszystko smiga na reszcie biegów aż do ponownego zmniejszenia predkości (biegów). Nie ma reguły bo jeździ różnie, ale głownie dzieje sie to przy odpalaniu lub dojechaniu do krzyżówki. Dodam że cały czas turbina świszczy. Powiem wam że nie mam pojecia co jest przyczyną.
Jeżeli bedzie potrzebne to moge nagrać jakis filmik z jazdy jak to chodzi
Dodam jeszcze że nie wywala żadnego checku czy innego błędu w jeździe. Sprawdzałem pod kompem 0 błędów. Wcześniej był EGR odpięty, teraz go zapiąłem gdyż według mnie chodzi bardziej łagodnie silnik. Lecz to nie ma nic do tego. Myśle o co chodzi z tym pedałem jeśli go poruszam to nagle wszystko się ożywia jakby dostał dodatkowa dawke paliwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwna reakcja na pedał gazu
PostNapisane: 11 sierpnia 2015, 17:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Miałem bardzo podobny przypadek,żeby nie mówić identyczny z tym że przy "dużych"predkościach były dodatkowe szarpniecia.Pomogła regulacja turbiny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwna reakcja na pedał gazu
PostNapisane: 11 sierpnia 2015, 18:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46
Przy wiekszej predkosci wszystko chodzi dobrze niby, turbina ciągnie nawet może za bardzo. A akurat tego nie moge sprawdzić. Czyli regulacja tej gruszki czy gdzieś tam tak? Nie ukrywam że razem z ojcem bawiliśmy się tym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwna reakcja na pedał gazu
PostNapisane: 11 sierpnia 2015, 22:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Przed zabawą z regulacją turbinki było dobrze?Podkreciłeś żeby szybciej wstawała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Dziwna reakcja na pedał gazu
PostNapisane: 11 sierpnia 2015, 22:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46
Gadałem dziś z nim i okazało się ze odkręcił bodajże ta kontrująca srube tylko a tamtej nie ruszał bo nie miał dojscia, czyli jednak nic nie ruszał.

Ogólnie nie mam zbytnio porównania z tymi modelami ale turbo jak wstanie tak jakby, wiesz zadziała to dostaje takiego kopa że jezus maria, możliwe że az za bardzo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL