BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 04:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM
PostNapisane: 16 maja 2008, 10:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: POZNAÑ
WITAM WSZYSTKICH. MOZE MI KTOS POMOZE. OD JAKIEGOS CZASU NIE MOGE OTWIERAC DRZWI Z PILOTA(KTUCZYKA) DOPIERO JAK ZACZNE DUSIC I TRZYMAC NA PRZEMIAN PRZYCISKI TO COS PYKA W DRZWIACH I CZASAMI SIE OTWIERA. ALE JAK NIE TO W SRODKU OTWIERANIE I ZAMYKANIE DRZWI TEZ NIE DZIAŁA. MYSLAŁEM ZE TO MOZE WINA KLUCZYKA ALE WZIAŁEM 2 I TO SAMO. CZY KTOS MIAŁ MOZE COS PODOBNEGO? PROSZE O POMOC.

Tytułuj tematy zgodnie z ustalonymi ZASADAMI
Zapoznaj się z nimi oraz nie pisz na forum z capslockiem, jeśli chcesz uniknąć ostrzeżenia następnym razem.


..::CZARNY::..


Ostatnio edytowano 16 maja 2008, 12:12 przez PIORUN, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, 15:40 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
miałem podobnie problem w swoim aucie i okazuje się że to jakas wada e-46 bo przeszukałem forum i znalazło się kilku co miało ten sam problem co Ty i Ja.
a wiec:
Problem leży po stronie przekaźników w module centralnego zamka, poniżej zamieszczam linki na których zobaczycie sam moduł i przekaźnik po wymontowaniu z przepalonymi stykami :

http://images13.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/89/4073c1d9d34a604amed.jpg

http://images24.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/82/aedf3eb7a26a8384med.jpg

Przekaźniki ten możesz zamówić przez internet pod adresem : www.aphelektra.com

Cena orginalnego przekażnika to 25zł/szt

Jak narazie miają dwa tygodnie i za każdym razem zamek odtwiera się z pilota i nawet chyba zasieg się polepszył.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, 13:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: POZNAÑ
mam jeszcze pytanko. gdzie znajduje sie ten przekaznik? a i nalezy zakupić 2 przekazniki i je wymienic tak? dzieki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2008, 20:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 35
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E46
sprawdź styki od alarmu ja też tak miałem w 520 okazało się że jak ruszyłem z tyłu kanapę to styki się rozłączyły :) sprawdź czy wszystko jest dobrze podłączone :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 maja 2008, 06:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
A wiec ponizej przesyłam link do strony gdzie jest wszystko opisane, co prawda po niemiecku ale są zdjecja wiec napewno zorientujesz się o co chodzi.

http://www.auto-treff.com/bmw/vb/printt ... did=125052

odtwórz PDF "Das Dokument liegt als PDF vor"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2008, 22:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź
Koledzy a nie znacie może kogoś kto mógłby coś takiego zrobić (w sensie elektryk) w Łodzi i to najlepiej jutro :kwasny: mam autko od niedawna i niestety zamek zaczął wariować, mam pilny wyjazd i tak głupio żeby pasażer drzwiami kierowcy wsiadał :kwasny: :|

Odpisujcie jak tylko kgo takiego znacie.

Przekaźniki są dostępne w Łodzi od zaraz tylko ktoś kto się na tym zna ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: problemy z centralnym
PostNapisane: 22 stycznia 2009, 23:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: PoznaĂą
dzieki za pomoc wszystkim tu u mnie tez siadly styki w tych przekaznikach przy wyciaganiu modlu zatrzaslem sobie samochod musialem wybijac szybe :kwasny: wprowadzilem tylko drobna zmiane-tansza zamiast kupowac dwoch podwujnych przekaznikow siemensa ktore sa wadliwe za 50 dych + wysylaka mozna zastosowac cztery male przekazniki z jednym stykiem przelacznym za cene łączną 10 zł kture mozna dostac w kazdym sklepie el jak ktos chce szczegulowsze dane to nr gg5146483


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2009, 12:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: PoznaĂą
mam tylko pytanie do czego sa przekazniki 3 i 4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2009, 15:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 320D
przekaznik 3i4 sa od szyb elektrycznych


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2009, 16:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: PoznaĂą
dzieki tak tylko chcialem wiedziec szyby dzialaja czyli te przekazniki sa ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2009, 18:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 320D
wez nie wylutowujac podwadz nozykiem osłony przekazników i obejzyj je wyczysc ja tak zrobiłem i smiga jak złoto


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2009, 18:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 320D
zakoduj puzniej kluczyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2009, 09:43 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 47
Posty: 32
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Witam. Mam ten sam problem w E46. Blokuje mi zamki po dluzszej jezdzie, domyslam sie ze chodzi o ogrzanie wnetrza samochodu, Na krotkich odcinkach, gdzie auto nie ogrzewa sie do konca wszystko jest ok. Niestety nie da sie otworzyc drzwi klamka od srodka, wszystko zblokowane poza drzwiami kierowcy - dobre i to. Chcialem zapytac zanim rozkrece auto czy przyczyna moze byc gdzie indziej ? Czy to na pewno przekazniki ? Skoro przekazniki od szyb sa takie same to czemu one dzialaja ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 stycznia 2009, 15:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 320D
przekazniki od szyb to nie sa te same co od centralnego zamka
wszystkie przekazniki znajduja sie na tej sanej płytce od centralnego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 07:54 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 47
Posty: 32
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
Wiem ze nie te same, przeciez jest ich 4. Fakt ze przekazniki od szyb uzywane sa rzadziej niz od drzwi, ale jesli winna jest temperatura wnetrza pojazdu to one tez powinny szwankowac. Zastanawia mnie fakt ze jak wcisnie sie odblokowanie drzwi to te ryglielki lekko sie poruszaja i slychac ze cos probuje otworzyc ale jakby silowniki nie dawaly rady. Czy dokaldnie tak objawia sie uszkodzenie tych przekaznikow ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: u mnie dokładnie to samo
PostNapisane: 21 lutego 2009, 15:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Lokalizacja: podkarpacie
mam BMW E46 z 1999 roku i od samego początku szwankował mi kluczyk tzn zamykanie z kluczyka bo otwieranie i klapa działa poprawnie dzisiaj rozebrałem te przekaźniki i nic dziwnego w nich tam nie widzę po za tym że przy otwieraniu działają 2 styki po jednym z każdych przekaźników a przy zamykaniu dział tylko jeden styk ale zamykają się wszystkie drzwi widziałem to zamykając się tym przyciskiem od środka a jak próbowałem zamykać tym stykiem nie działającym to rygielki zamykały się tylko do połowy.
Próbowałem zakodować kluczyk tak jak jest to opisane na forum ale nie udało mi się, nie wiem już co mam robić wkur...a mnie to że otwiera się bez problemu za zamknąć nie mogę POMOCY !!!

_________________
Mam maÂło rzeczy ale same porzÂądne !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2009, 18:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 320D
przeczysc sobie styki od pilota w kluczyku moze pomoze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lutego 2009, 18:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Otwock
Witam.
Mam problem, nie za każdym razem otwiera się zamek od pasażera. Czasem otwiera się odrazu, a czasem muszę pstryknąć z dziesięć razy(zamknąć/otworzyć). Tylko od pasażera reszta śmiga bez problemu. Pśukałem wszelkimi wynalazkami typu WD-40 ale to nie pomogło.

_________________
.....................Przedni napĂŞd jest dla dziewczynek.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2009, 17:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 383
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E46 TOURING 2.0D
Chyba i mnie padły na amen przekaźniki.Zamyka normalnie a z otwarciem to czasem i 15 min walcze.Słychać pykania w drzwiach a nie podnosi bolców.Czy podczas tej operacji konieczne jest kodowanie kluczyka na nowo,i czy podczas wypinania tego modułu musi być odpięte aku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2009, 19:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 673
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e46 320d Touring '00
Nic nie musisz na nowo kodować - odłączysz akumulator zanim zabierzesz się do pracy i po wymianie będzie działać elegancko :)

_________________
Mała galeria trumniaka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL