BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 20:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] katalizator, spadek mocy
PostNapisane: 25 maja 2008, 18:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 37
Lokalizacja: okolice Skawiny
Wiam problem jest taki spod spodu samochodu słychac jaby grzechotanie , spadek mocy totalny pytanie czy padł katalizator jesli tak czy go rozpruć wyciagnąc środek zaspawać czy można zamiast kata coś innego włożyć jaki to będzie miało wpływ na pracę silnika hałasu itp , czy jest jakaś rura złączka by połączyć elementy po usunięciu kata , 520i e39 96r .DZIĘKI I POZDRAWIAM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 19:48 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 204
Lokalizacja: mazowieckie
Moje BMW: e39
Witam!!! Ja mam podobny problem w dokladnie takim samym aucie, tyle ze u mnie nic nie stuka,a moc spadla i dlatego sadze ze to katalizator.Z tego co ja pytalem,kata mozna zastapic strumienica, w przypadku gdy sonda lambda jest jedna i znajduje sie przed katalizatorem,bo gdy sa dwie nici z tego, bo zle dane beda trafialy do kompa i moze cos fixowac,a i nie wiadomo co powie gosc na przegladzie,gdy sprawdzi emisje spalin.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 19:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
Witam upewnij się czy to napewno kat brzęczy może tłumik końcowy? katalizator gdybyś go wycinał możesz sprzedać na Allegro
ludzie zamiast kata wspawują różne rzeczy według mnie chyba najlepsza jest rurka przelotowa ale to tylko według mnie
dziwięk silnika napewno się zmieni czy na plus to rzecz gustu
jeżeli masz sondę lambda za katem to będzie problem podobno można ją oszukać ale ja nie wiem jak
poza tym pozostaje kwestia spalin na przeglądzie-pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2008, 21:55 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 204
Lokalizacja: mazowieckie
Moje BMW: e39
maxx107 mozesz opisac spadek mocy w swojej buni.Bo jak juz pisalem z moja mam podobny problem?,u mnie objawia sie to w taki sposob, ze jadac na 4tym biegu 80-100km/h wciskam pedal gazu, auto reagujue dopiero po jakims czasie i wtedy odczuwam ten moment przyspieszenia,spostrzeglem tez ze moje auto ma moment wkrecania tak od 4200-4500 obr/min.Dzieki pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 200 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL