BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 maja 2024, 08:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 21 kwietnia 2011, 08:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 437
Lokalizacja: GÂłogĂłw
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57
Witam! mam mały problem z przykrym zapachem wydobywającym się z kratek nawiewu. Wczoraj pojechałem zrobić serwis klimy. Oczywiście podłączenie do kombajnu itd oraz odgrzybianie. Gość wsadził rurkę do kanałów wentylacyjnych i zaczął dmuchać jakimś środkiem. Po całej operacji pojawił się przyjemny zapach, lecz mimo to przykra woń jest dalej wyczuwalna. Gość oddał kasę za odgrzybianie (30zł) i powiedział, że nic nie da się zrobić oprócz wyjęcia parownika i wyczyszczenia go ręcznie za 1200zł :szok:

Powiedzcie koledzy, czy są jakieś inne nowe sposoby na mocno zagrzybioną klimę i gość po prostu nie chce mnie do konkurencji wysyłać czy naprawde zostaje tylko demontaż kokpitu itd i wyjmowanie parownika??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 21 kwietnia 2011, 09:08 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
A taką podstawową rzecz jak filtr kabinowy wymieniałeś? Tam też bardzo lubią zalęgać się grzyby i inne mikroby powodujące charakterystyczny smrodek. Niby najskuteczniejszą metodą jest ozonowanie, na pewno będzie to tańsze niż wywalanie całego środka, aby dostać się do parownika.

Pozdrawiam
Emcebre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 21 kwietnia 2011, 10:26 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 46
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: E34 525i,530iA
Kod silnika: m50b25,m60b30
Filtr kabinowy to podstawa,bo jeśli zapchany to i szyby zbyt często parują i nawiew nie dmucha jak powinien.Jeśli chodzi o klimę to sam robiłem ją w swojej e34 gdyż nieszczelny był parownik.Napełnił mi kiedyś freonem mi gościu w serwisie,a freon uciekł po upływie godziny i znowu nie chłodziło.Powiedzieli mi później,że nieszczelny mam parownik.Pytam się ile wymiana tego elementu?Gościu odpowiedział 700zł za samo zdjęcie deski+parownik 350zł :szok: ,bo trzeba całą deskę rozdzielczą zdjąć.Całe szczęście,że nie zdecydowałem się u niego na naprawę.Wziąłem sprawę w swoje ręce i postanowiłem,że sam to sobie naprawię,szkoda kasy.Gdzie był parownik?Wystarczyło zdjąć schowek i odkręcić parę plastikowych osłonek.Oczom moim ukazał się parownik.Grzebałem się z tym ponad 3 godziny,bo nie wiedziałem dokładnie co do czego-dzisiaj zrobiłbym to w pół godziny.Wyjąłem stary zagrzybiały parownik i wstawiłem nowy zakupiony w intercars'ie,podłączyłem zawór rozprężający(element klimy),dałem nowe oringi,podłączyłem aluminiowe rurki i wymieniłem filtr klimy(80zł)oraz olej w sprężarce.Dałem do gościa co nabija klimy i sprawdził mi na początek szczelność układu klimy-wszystko wyszło pomyślnie.Ponad pół godziny mi napełniał klimę-weszło aż 1510g.W nowych autach jest to ok. 500-600g,u mojego brata w Volvo 850TDI weszło 900g.Nabicie mojego układu kosztowało 180zł.Przykład jak jest w e34,ale warto się zastanowić czy jest sens wydawać niepotrzebnie tyle kasy kiedy można samemu z tym powalczyć?Nie ważne czy jest to e34,e36 czy e46 warto zobaczyć schemat jak wygląda układ klimy i gdzie mieszczą się poszczególne jego elementy żeby się móc do nich dostać.Pozdro :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 21 kwietnia 2011, 12:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Co do czyszczenia, to czytalem troche o ozonowaniu. W niemczech to proces, ktory trwa kilka do kilkunastu godzin. W pl robia to zwykle duzo szybciej ale jest to kosztowny zabieg. Znajomy, ktory napelnia klime odkarza to srodkiem do dezynfekcji uzywanym w karetkach. Nazwy nie znam ale popytajcie, pewnie mozna to dostac. Podobno skutecznosc jest bardzo dobra. Na poczatek sprobowalbym tego, jak nie pomoze to wtedy kombinuj z mechanicznym czyszczeniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 21 kwietnia 2011, 15:53 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15739
Zrób ozonowanie klimatyzacji.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 21 kwietnia 2011, 21:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
renoraines napisał(a):
Zrób ozonowanie klimatyzacji.
Jak jest mocno zagrzybiony parownik to nic nie da, miałem przeprowadzone ozonowanie przez całą godzinę i niestety efekt mizerny :kwasny:

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 22 kwietnia 2011, 00:06 
no z tym parownikiem to sporo pracy jest: http://www.youtube.com/watch?v=XAZN-c53H4k


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 22 kwietnia 2011, 09:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 437
Lokalizacja: GÂłogĂłw
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57
Cytuj:
Zrób ozonowanie klimatyzacji.


Nie orientujecie się ile to może kosztować?? i czy jezeli to zrobią, a dalej będzie capić to muszę płacić??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 22 kwietnia 2011, 11:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
kolego koszt ozonowania to ok 50-70zl.ja robilem 2 sezony do tylu,smrod po ozonowaniu pozostal w samochodzie ok 2tyg-walilo stechlizną.

_________________
Moja buma: viewtopic.php?f=6&t=73243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 22 kwietnia 2011, 11:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
Oczywiście, że musisz zapłacić za wykonaną usługę. Po prostu w tym momencie decydujesz się na tańszy wariant, jakim jest ozonowanie a nie zdejmowanie całego kokpitu. Dokładny koszt waha się w granicach kilkudziesięciu do >100zł, zależy gdzie dasz samochód. Nikt Tobie nie zagwarantuje, że po tym zabiegu smród zniknie, czasem przy mocno zagrzybionych układach jest to niemożliwe bez fizycznego wyczyszczenia lub wymiany elementu.

Pozdrawiam
Emcebre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 22 kwietnia 2011, 14:50 
Offline
Forumowicz

Posty: 247
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E90
Kod silnika: M47N2
Najprościej jest jeździć cały czas z włączoną klimą, parownik sam się wypłukuje za pomocą skroplin i już po dniu - dwóch przestaje śmierdzieć. Inne sposoby skutkują tylko tymczasowo. Zawsze trochę kurzu osiądzie na parowniku i się rozkłada jak ciepło jest. A częste używanie klimy zmywa to na bieżąco :) .

_________________
Pozdrowienia od lenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 22 kwietnia 2011, 15:10 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15739
podol napisał(a):
renoraines napisał(a):
Zrób ozonowanie klimatyzacji.
Jak jest mocno zagrzybiony parownik to nic nie da, miałem przeprowadzone ozonowanie przez całą godzinę i niestety efekt mizerny :kwasny:


Nie jest to duzy wydatek więc jak nie spróbuje to sie nie przekona.


henix napisał(a):
Najprościej jest jeździć cały czas z włączoną klimą


Otoż to.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 22 kwietnia 2011, 15:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 596
renoraines napisał(a):
henix napisał(a):
Najprościej jest jeździć cały czas z włączoną klimą


Otoż to.


Zgadzam się, jednak, aby dopełnić całości, najlepiej na kilka minut przed planowanym końcem podróży wyłączyć klimatyzację i zostawić zwykły nawiew, który osuszy cały układ wentylacji.

Pozdrawiam
Emcebre


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 09:50 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
powiedzcie mi gdzie znajduje sie rurka od klimy pod spodem e46,ktora wypuszcza wode?????dziwne bo w wielu markach podczas postoju widze ze leci woda,a w mojej e 46 nie ma tego...czy cos jest zapchane moze...??

_________________
Moja buma: viewtopic.php?f=6&t=73243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 10:48 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1002
Lokalizacja: Toronto, ON
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Ostatnio czyściłem parownik ale tylko od strony silnika. Nie jest to skomplikowane ale wentylator utrudnia nieco dostęp. Może jest trochę lepiej ale też bez rewelacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 12:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1396
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 535i/330xd
Kod silnika: M57
dareks55 napisał(a):
powiedzcie mi gdzie znajduje sie rurka od klimy pod spodem e46,ktora wypuszcza wode?????dziwne bo w wielu markach podczas postoju widze ze leci woda,a w mojej e 46 nie ma tego...czy cos jest zapchane moze...??


U mnie też nic nie leci, widocznie jest tak skonstruowane.

_________________
535d
Obrazek

330xd
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 12:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
szwaglu napisał(a):
U mnie też nic nie leci, widocznie jest tak skonstruowane.
co za brednie .... jak nie leci to zly objaw - albo cos jest przypchane albo woda leci do srodka pod dywany - a co do konstrukcji klimatyzacji to kazda dziala na tej samej zasadzie i skropliny to normalna i konieczna rzecz. Skraplac sie woda bedzie dopiero gdy w na zewnatrz jest goraco, a przez to kompresor ma duzo roboty, by utrzymac wewnatrz pojazdu zadany mu chlodek.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 12:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
marcellchen napisał(a):
szwaglu napisał(a):
U mnie też nic nie leci, widocznie jest tak skonstruowane.
co za brednie .... jak nie leci to zly objaw - albo cos jest przypchane albo woda leci do srodka pod dywany - a co do konstrukcji klimatyzacji to kazda dziala na tej samej zasadzie i skropliny to normalna i konieczna rzecz. Skraplac sie woda bedzie dopiero gdy w na zewnatrz jest goraco, a przez to kompresor ma duzo roboty, by utrzymac wewnatrz pojazdu zadany mu chlodek.




u wielu na forum nie leci ta woda,wiec niewiem czy kazdy ma ten "zly objaw" ????niech sie wypowiedza posiadacze e46

_________________
Moja buma: viewtopic.php?f=6&t=73243


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 13:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 1396
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 535i/330xd
Kod silnika: M57
Ja się wypowiadam po raz kolejny. Napisałem, że 'widocznie tak to jest skonstruowane' - nie uważam, tego za brednie. Dywany mam mokre jedynie wtedy, gdy je wypiorę. :]
Co do lania wody do środka auta, jestem na to wyczulony szczególnie, gdyż miałem taki problem w Jeepie i wiem czym to skutkuje.

_________________
535d
Obrazek

330xd
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] smród z klimy
PostNapisane: 3 czerwca 2011, 15:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Ujście skroplin musi gdzieś być, pytanie tylko gdzie.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL