BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 21:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Stacyjka się zacina
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 12:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 256
Lokalizacja: LeÂżajsk
wczoraj zaczeła zacinac mi się stacyjka w ogóle to ciężko przekręcić kluczykiem myślałem na początku ze to immobilaizer ale chyba to wina stacyjki.Co robić? Może trzeba ją jakoś nasmarować? Ile kosztuje nowa i uyżywana??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 12:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: BiaÂłystok
miałem ten sam problem niedawno w srodku pękła taka jedna częsć wiec kupiłem używaną stacyjke ( 150 zł używana) i tylko przełożyłem tą złamaną czesc a cała wkładka została stara wiec dalej odpalam tym samym kluczkiem .Bo jak przełożysz cała stacyjke to niestety bedziesz musiał nosić 2 kluczyki lub zamówisz nową stacyjke w BMW ale to troche bedzie kosztowało niestety ale bedziesz miał ten sam kluczyk. Wiec na początek radze rozebrać swoją stacyjke i zobaczyć co jej boli . Jak to jest wina krzywek to podobno niektóre zakłady które dorabiają klucze zajmują sie regeneracją krzywek w stacyjkach . Podobno to działa i pomaga .

_________________
328!!! TO jest zabawa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 12:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: BiaÂłystok
miałem ten sam problem niedawno w srodku pękła taka jedna częsć wiec kupiłem używaną stacyjke ( 150 zł używana) i tylko przełożyłem tą złamaną czesc a cała wkładka została stara wiec dalej odpalam tym samym kluczkiem .Bo jak przełożysz cała stacyjke to niestety bedziesz musiał nosić 2 kluczyki lub zamówisz nową stacyjke w BMW ale to troche bedzie kosztowało niestety ale bedziesz miał ten sam kluczyk. Wiec na początek radze rozebrać swoją stacyjke i zobaczyć co jej boli . Jak to jest wina krzywek to podobno niektóre zakłady które dorabiają klucze zajmują sie regeneracją krzywek w stacyjkach . Podobno to działa i pomaga .

_________________
328!!! TO jest zabawa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2008, 16:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 256
Lokalizacja: LeÂżajsk
A dało by rade przełożyć chipa z kluczyka do innego kluczyka żeby nie nosić dwóch kluczyków jak bym skołował inną stacyjkę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 10:43 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
mi tez sie kiedys zacinala, az sie zaciela calkowicie .. cala uzywana stacyjka - do modeli pow. `96 - dalem 350zl .. do tego koszt przekladki stacyjki i ustawienia nowej stacyjki pod stary kluczyk - 150zl ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 11:16 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
wymien za czasu stacyjke bo pozniej bedziesz mial wiekszy problem...podjedz do fachowca co dorabia kluczyki...moze wystarczy zrobic nowy grot :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 14:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: BiaÂłystok
niech ktos wpierw rozkreci stacyjke zobaczy co sie stało bo albo kluczyk ci sie wyroobił albo krzywki albo pisałem wczesniej wewnątrz stacyjki pękł taki metal który cos tam zwalnia blokade kierownicy czy jakos tak. Kupiłem stacyjke za 150zł .ps 350zl??? chyba nowa obadaj ceny na allegro max 200zł z immobilajzerem oczywiście. Bez immo. tansze są . Da sie jakos przełożyć immo do innego kluczyka ale to troche kosztuje wiec lepiej poprzekładać zeputą rzecz do swojej stacyjki . Ja tak zrobiłem i dalej używam swojego klucza . wiec naprawa kosztowała mnie kupno stacyjki i rozbebeszenie jej koszt całkowity 200 zł a nie jak kolega wczesniej pisał 350+150 plus pewnie jeszcze założenie stacyjki kosmos !

_________________
328!!! TO jest zabawa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2008, 15:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 256
Lokalizacja: LeÂżajsk
Jutro jak dam radę to rozbiorę stacyjke z sąsiadem bo sam raczej nie wiem jak się zabrać do tego może faktycznie kluczyk się wyrobił bo nie wygląda najlepiej dziwi mnie tylko to że wcześniej nie było z nią problemów poprostu zepsuła się na raz teraz trzeba dużo wprawy żeby przekręcić kluczyk szkoda że nie można założyć stacyjki bez imo było by taniej i prościej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2008, 08:55 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
radas napisał(a):
Kupiłem stacyjke za 150zł .ps 350zl??? chyba nowa obadaj ceny na allegro max 200zł z immobilajzerem oczywiście. Bez immo. tansze są . Da sie jakos przełożyć immo do innego kluczyka ale to troche kosztuje wiec lepiej poprzekładać zeputą rzecz do swojej stacyjki . Ja tak zrobiłem i dalej używam swojego klucza . wiec naprawa kosztowała mnie kupno stacyjki i rozbebeszenie jej koszt całkowity 200 zł a nie jak kolega wczesniej pisał 350+150 plus pewnie jeszcze założenie stacyjki kosmos !


no widzisz, a ja przeplacilem, ale jakos jak szukalem - w styczniu - to przez dwa tygodnie jedynie taka udalo mi sie znalezc (mowie tu o stacyjce z `97 roku - do `96 byly inne !!), co do przekladki .. no coz .. u mnie juz byla calkiem wyrobiona - kluczyk krecil sie dookola i trzeba bylo CALA przelozyc i ustawic pod nowy kluczyk - wydaje mi sie ze 150zl to chyba nie tak strasznie duzo za robocizne ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL