BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 21:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 316i 1,9 00r. Zakup i kilka pytań
PostNapisane: 28 lipca 2008, 11:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Niechorze
Moje BMW: e46 316I 1.9
Kod silnika: M43TU
Witam

Niedawno kupiłem 1 bmw w życiu i nie bardzo wiem gdzie co szukać, czy może mi ktoś odp. na takie pierwsze pytania :

1. Czy każde BMW ma komputer pokładowy ( 316i 1.9 2000R)
2. Co to jest ASC , i do czego tego używać ??
3. Czy można bez problemu założyć kierownice z funkcjami jeśli takiej nie było, jeśli nie to co trzeba zrobić ??
4. Czy jak poduszki przednie wystrzelą to wystarczy je zmienić czy trzeba coś jeszcze zrobić ... co ?? ( kontrolka poduszki się świeci)
5. Czy wyświetlający się napis INSPECTION pożna jakoś wyłączyć na nieautoryzowanym serwisie, czy tylko przegląd w BMW ??
6. gdzie szukać pompy ABS pod maską ??

Z góry dziękuje za odp ... :)


Cytuj:
[model???] Pierwsze BMW w Życiu ... Kilka pytań


Zapoznaj się z ZASADAMI.


robertbmw


Ostatnio edytowano 4 sierpnia 2008, 16:00 przez Akwamaryn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 11:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
1.Zalezy co masz na myśli pisząc komputer pokładowy, jak bajerki typu spalania itp to nie, jak komp od błędów poduszki to tak...
2.Kontrola trakcji - no wodzie tył nie wyprzedzi przodu
3.Nie tak łatwo ale można
4.Zmienić i skasować błąd w komputerze, w E46 czasem wymienić klemę pirotechniczną - ok 1000zł ASO
5.Można wszędzie gdzie są warsztaty i warsztaciki gdzie robią BMW i mają podstawowe "narzędzia" do BMW - Laptop , w starszych modelach - drucik.
6.Prawdopodobnie przy lewej podłużnicy - wchodzi do niej kilka metalowych przeodów z płynem hamulcowym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lipca 2008, 21:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Akwamaryn napisał(a):
4. Czy jak poduszki przednie wystrzelą to wystarczy je zmienić czy trzeba coś jeszcze zrobić ... co ?? ( kontrolka poduszki się świeci)


Jak Ci sie swieci to nie koniecznie oznacza to wystrzelona poduche...chyba zw wiesz ze jest wystrzelona.

Nawet glupie odpiecie np poduszki od calego systemu na podlaczonej klemie do akumulatora (np przy zmianie badz sciaganiu kierownicy) owocuyje zapaleniem sie kontrolki poduszki...ktora mozna wykasowac(zgasic) poprzez pojechanie na komputer.

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 160 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL