BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 18:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E38] Ogrzewanie wnętrza z włączoną klimą
PostNapisane: 7 sierpnia 2008, 18:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: WrocÂław
Witam.
Moje pytanie dotyczy ogrzewania kabiny (lecz nie Webasto tylko standardowym ogrzewaniem) przy włączonej klimie. Mianowicie nie mogę uzyskać ciepłego powietrza z nawiewów, bez względu czy na zewnątrz jest +15 stC czy więcej, z nawiewów cały czas leci lodowate powietrze. Nawet jak ustawię na obu zegarach temp 28 stC to dalej nic, ledwie lekko ciepłe, a powinno walić gorące.

Nie wiem czy taki układ w BMW jest możliwy- włączona klima i ogrzewanie na około 26 stC? Miałem mercedesa E (210, 1998) i tak dało się zrobić, nigdy w nim nie wyłączałem klimy...

W e38 już został wymieniony czujnik temp w panelu i nie pomogło. Dodam, że oba zawory ogrzewania otwierają się i działają, bo jak jeżdziłem dzień bez panela sterowania (wtedy w nim wymieniali czujnik) to w aucie nie dało się wytrzymać z gorąca...

Będę wdzięczny za wszystkie pomysły, głupie też...

E38, 1999, klimatronik 2 strefowy.
Dzięki i pozdrawiam.
Kuba


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sierpnia 2008, 07:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3945
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 550i
Kod silnika: M70B54
podmien z innego E38 panel sterowania klimy, czujnik moze byc sprawny ale cala reszta moze nie dzialac, stad nie ma napiecia na elektrozawory mimo ustawionej wyzszej temp.
Mozna miec wlaczona klime i ogrzewanie jednoczesnie.

_________________
W końcu nie kolejne sreberko - 5er E34 550i
Szary Kaszalot - 7er E65 745i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sierpnia 2008, 11:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: WrocÂław
mongooes napisał(a):
podmien z innego E38 panel sterowania klimy, czujnik moze byc sprawny ale cala reszta moze nie dzialac, stad nie ma napiecia na elektrozawory mimo ustawionej wyzszej temp.
Mozna miec wlaczona klime i ogrzewanie jednoczesnie.


Chętnie bym podmienił, ale nie znam nikogo z 7mką z Wrocka lub Laskowic...
A o działających zaworach wspomniałem, żeby wykluczyć komentarze o prawdopodobnie niesprawnych, niedziałających.
A czy tzw "jeż" jest za to odpowiedzialny, czy on odpowiada tylko za siłę nadmuchu wentylatora???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL