BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 14:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 323i coupe Problem z zegarami
PostNapisane: 10 sierpnia 2008, 12:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 coupe
Witam Szanownych Forumowiczów

Jakiś tydzień temu zauważyłem w moim qp 323 że zegary działają niepoprawnie. Objawy są różne: czasami po prostu się wyłączają, czasami oprócz tego że się wyłączają wskazówki opadają do zera. Ale najczęściej wygląda to w ten sposób, że na sekunde góra 2 sekundy zapalają się wszystkie kontrolki, wskazówki stają na moment i po tej sekundzie, dwóch wszystko wraca do normy (może nie wszystko bo czasem po takiej przywieszce paliwo pokazuje w nieprawidłowy sposób - albo za mało albo za dużo).
I tutaj moje pierwsze pytanie: co o tym myśleć?? może da sie to naprawić, ewentualnie jak?:) Wyjmowałem zegary i wszystko wydaje się być ok. Kostki też podpięte prawidłowo.

Natomiast już nawet chciałem podmienić zegary ale tu kolejny problem/pytane.
Otóż w moim 323 są zegary takie jak na zdjęciu poniżej:

Obrazek

Z tego co szukałem zegarów to tak wyglądają zegary do 318

Znalazłem też zegary które są opisane jako do 320 i 325 (zdjęcie niżej)

Obrazek

I teraz moje pytanie w tym punkcie które zegary są prawidłowe do 323? Czy te z 320 i 325 będą pasowały. Z tego co widzę prędkościomierz jest wyskalowany do 260km/h w tej wersji, a w tej którą mam ja do 240km/h. Oczywiście nie mam pewności czy zegary były zamieniane w mojej wersji dlatego pytam, może ktoś miał już podobny problem.

_________________
http://dobrakasa.blogspot.com/

Obrazek

Moje E36 Coupe

Moje E46 Coupe


Ostatnio edytowano 24 sierpnia 2008, 13:11 przez Dallas, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2008, 12:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Dallas napisał(a):
Oczywiście nie mam pewności czy zegary były zamieniane w mojej wersji dlatego pytam


Co do tej watpliwosci...zrob test zegarow i pod 4 numerem kryja sie ostatnie(tylko nie pamietam ile ale chyba cztery) cyfry z numeru VIN (podwozia).Jak sie zgadza z numerami Vinu numery z licznika to masz orginal(chociaz i to nie daje 100% pewnosci bo ta koncowke za pomoca dobrego kompa i fachowca mozna zmienic)

Co do problemu to czesto wlasnie taka usterka wystepuje w E36...jest to wina jak gdziesz tutaj na forum czytalem tz "zimnego lutu" na kwarcu...mozna probowac naprawiac...ale musi byc dobr elektryk ktory sie zna na elektronice samochcodowej by to zrobic.A i tez do konca nie wiadomo ile to podziala.

Najlepiej znalesc uzywke ktora jest sprawna i wymienic.

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2008, 12:29 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 coupe
Ok, VIN sprawdzę dla pewności, ale jeżeli jednak będę wymieniał zegary to czy 323 ma takie jak 318 czy 320/325? Tak jak pisałem wyżej sprawa nie jest o tyle prosta że prędkościomierz jest wyskalowany inaczej (nie wiem jak poziom paliwa, bo reszta raczej bez zmian).

_________________
http://dobrakasa.blogspot.com/

Obrazek

Moje E36 Coupe

Moje E46 Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2008, 16:03 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 256
Lokalizacja: LeÂżajsk
slyszalem że zegary przed liftem wyskalowane były do 260 a po lifcie do 240 tak więc ty masz zegary poliftingowe a te na drugim obrazku są przedliftingowe na tym polega różnica


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2008, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 coupe
Sprawdziłem zegary testem i VIN by się zgadzał, więc chyba są faktycznie oryginalne.

Więc rozumiem, że jeżeli podepnę zegary wyskalowane do 260km/h to mimo wszystko będą u mnie prawidłowo wskazywały prędkość??

_________________
http://dobrakasa.blogspot.com/

Obrazek

Moje E36 Coupe

Moje E46 Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sierpnia 2008, 22:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 coupe
Panowie ponawiam pytanie i bardzo proszę o odpowiedz bo jednak będę chyba skazany żeby kupić nowe/używane zegary: czy zegary z drugiego zdjęcia czyli prędkościomierz wyskalowany do 260km/h będzie pasował do mojej 323 coupe?? dodam, że teraz mam wersję wyskalowaną do 240km/h i najważniejsze dla mnie żeby mnie nie przekłamywał.

_________________
http://dobrakasa.blogspot.com/

Obrazek

Moje E36 Coupe

Moje E46 Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL