BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 21 lutego 2013, 21:04 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 648
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Było:
e30 coupe
e36 sedan
e36 coupe
Jest:
e46 coupe
A oleju upuściłeś?? :rotfl:

_________________
Obrazek
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118979


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 22 lutego 2013, 16:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Panowie u mnie jest coś takiego.
Od jakiś 3 tygodni raz na jakiś czas ( mniej więcej co 4-tą może 5-tą jazdę ) po zgaszeniu silnika zapala mi się żółta kontrolka oleju.
Od wymiany mam zrobione ok. 4000 km (6 miesięcy temu) i od kiedy olej był zmieniany to co tydzień kontroluję poziom na bagnecie i od zmiany do teraz cały czas jest tyle samo, nic nie ubyło. Sprawdzam poziom na bagnecie jakieś 15 min po zgaszeniu silnika i cały czas od tych 4000 km jest poziom około 3/4 na miarce.

Kontrolka zapala się tak jak mówię raczej rzadziej niż częściej. Czy to może wskazywać na to, że czujnik poziomu oleju w misce ma już dosyć ?? Bo gdyby faktycznie było mało oleju to ta żółta kontrolka zapalała by się za każdym razem po zgaszeniu silnika... czy nie ?? :looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 22 lutego 2013, 23:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1085
Lokalizacja: Wroclaw
Moje BMW: E46 330CiA Cabrio
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91115
Łukasz_P napisał(a):
Kontrolka zapala się tak jak mówię raczej rzadziej niż częściej. Czy to może wskazywać na to, że czujnik poziomu oleju w misce ma już dosyć ?? Bo gdyby faktycznie było mało oleju to ta żółta kontrolka zapalała by się za każdym razem po zgaszeniu silnika... czy nie ?? :looka:


i tak i nie... ;) ...ciężko powiedzieć :P ...jak czujnik jest definitywnie walnięty to kontrolka zapala się po odpaleniu silnika na kilka sekund... jeśli kontrolka zapala Ci się po zgaszeniu silnika oznacza to że należy sprawdzić stan oleju i uzupełnić olej bodajże przy najbliższej możliwej okazji (w sensie że nie od razu), ale tak jak mówisz na bagnecie są 3/4 poziomu... w tym przypadku o ile sprawcą jest wadliwy czujnik to nie jest on całkowicie uszkodzony i nie wykaże Ci błędu na kompie... masz ori czujnik czy wymieniałeś już wcześniej?

możesz wymienić czujnik, przy czym niekoniecznie czujnik jest problemem - odradzam te z alledrogo, bo tam wysyłają podróby :D ...ewentualnie jeśli to nie czujnik to coś może powodować zaleganie oleju w gruszce bagnetu, a w misce rzeczywiście oleju jest nieco mniej... nie wiem jak jest skonstruowany układ obiegu oleju, ale wtedy bym gdzieś tam poszukiwał problemu...

_________________
Obrazek
Aktualne: E46 330CiA Cabrio
Było: E46 323Ci Coupe, E30 320i Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 lutego 2013, 08:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Ja nie wymieniałem wcześniej czujnika ale co kto robił wcześniej to nie mam pojęcia :niepewny:
Wymieniałem odmę ale to jakieś 4 miesiące temu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 lutego 2013, 09:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1085
Lokalizacja: Wroclaw
Moje BMW: E46 330CiA Cabrio
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=91115
Łukasz_P napisał(a):
Wymieniałem odmę ale to jakieś 4 miesiące temu...

no to jak wymieniales odme to raczej nic nie powinno zalegac w ukladzie, wiec bardzo mozliwe ze konczy Ci sie czujnik ;) ...u mnie np odma jest do wymiany i po mroznej nocy na bagnecie mam stan na wysokosci 30-40 cm, a po przejechaniu 5km stan oleju wynosi okolo 3/4-max ;)

_________________
Obrazek
Aktualne: E46 330CiA Cabrio
Było: E46 323Ci Coupe, E30 320i Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 lutego 2013, 09:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 241
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47
czujnik nie musi być do końca walnięty i w różnym czasie może zaświecić się żółta kontrolka a w inpa i tak pokaże błąd TOG.
U mnie powoli zaczyna szwankować ten czujnik i raz na jakiś czas zaświeci się żółta kontrolka. Najlepszy sposób to ori używka z pewnego źródła bo zamienniki zazwyczaj padają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 23 lutego 2013, 14:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1273
Moje BMW: F10 M5
Kod silnika: S63
Dzięki Panowie za pomoc. Pozostaje mi podpiąć się pod kompa :looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 25 czerwca 2013, 09:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Jeśli można odkopać temat - u mnie w e60 530d jest też coś dziwnego z tym czujnikiem ale.. błąd pojawił się po wymianie oleju. O dziwo zapala się gdzieś po przejechaniu około 60 km.
Czy to też na 100% czujnik czy problem może być gdzie indziej? Oleju mam maksimum. Nic nie ubywa z tego co widzę.
Jeśli się świeci zatrzymam się na jakieś 10 min i komunikat znika. Ruszam dalej i za jakiś czas znów wyskakuje. Na krótkiej trasie nie zauważyłem tego problemu.

_________________
e36 Compact > e60 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL