BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 23:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] stuki w drzwiach
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 12:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 437
Lokalizacja: GÂłogĂłw
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57
witam!!

od jakiegos czasu pojawiy sie stuki w dzwiach kierowcy a ostatnio pasazera tez :( cos jakby jakies plastiki polamane stukaly lub cos w tzm stylu.Chcialem je rozebrac i sprawdzic ale nie wiem jak sie do tego zabrac i boje sie ze cos polamie :wstyd:

poradzi ktos jak bezpiecznie rozebrac dzwi najlepiej jakies ze zdjeciami...najlepiej ktos kto to robi wie gdzie sa srobki korki zatzczki itd i od czego zaczac :) z gory dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2008, 18:43 
Offline
Forumowicz

Wiek: 43
Posty: 204
Lokalizacja: mazowieckie
Moje BMW: e39
Witaj!! ja tez cos takiego slysze u siebie,ale wydaje mi sie ze w moim przypadku dochodzi to z slupka gdzie sie pas zwija,a jesli chodzi o demontaz boczka to znajduja sie w nim 2 srubki jedna w klamce a druga w kratce nawiewowej,odkrecasz je reszta trzyma sie na zatrzaskach ktore za pociagnieciem bez oporu wyskakuja,jak uda Ci sie juz to odpiac,to rozepnij elektryke,a klamka dla ulatwienia wpada do srodka(zostaje na precie,z ktorym jest polaczona)mysle ze dasz sobie rade,oczywiscie zasada nic na sile.Powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2008, 12:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 437
Lokalizacja: GÂłogĂłw
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57
ja na poczatku tez mialem wrazenie ze te dzwieki dochodza ze słupka lecz pojakims czasie okazało sie ze to drzwi://zaraz pojde i zobacze co bedzie z tego rozbierania :) Ale znajac zycie wroce i odrazu wlece na allegro za nowym boczkiem :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sierpnia 2008, 12:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: ÂŁĂŞczna
Mi sie wydaje ze to poprostu zmeczenie materialu i tego nie naprawisz... zostaje wymiana na nowy ;)

Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach ;)

_________________
Czy pamiĂŞtacie Paromonova?
Osobno rĂŞka, osobno noga - to jest robota Paramonova
Paramonov zabil policjanta by z naszej wÂładzy zrobiĂŚ palanta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 sierpnia 2008, 11:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 437
Lokalizacja: GÂłogĂłw
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57
ok "nareperowałem" :hurra: rozebrałem i okazało sięze taka jakby spinka na środku drzwi latała sobie jak chciała.Podłożyłem kawałek papierka żeby sie na sztywno trzymało poskładałem do kupy i gra :) to co było najgorsze ustało za to teraz można usłyszec przy wiekszych dziorach lekkie stukanie w słupku....ma ktoś jakiśpomysł co to może być i jak się do tego dobrac???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, 00:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46 325ci 2001 Coupe
ej he przegladam forum w poszukiwaniu tego tematu i znalazlem temat na temat tego co mnei trapilo od dawna ! mam to samo w swojej e39 ! jutro tez sie za to zabiore przed dodmem mam wolne pzodro !

_________________
BMW 325ci


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, 07:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 616
Lokalizacja: Sokołów Podl./Wawa
Moje BMW: e34 ix/e30/e39
Kod silnika: M50B25/M20B20/M57D25
Garaż: e34 525 ix -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=52144
e39 525d -> soon :)
Kiedyś w BMW brata też przerabiałem problem stukania w drzwiach. Okazało się, że ten polec na którym zawija się zamek od drzwi po ich zamknięciu trochę się wyrobił albo jakoś przesunął. Ustawiłem go odpowiednio, dokręciłem śruby i było ok.

_________________
Moje gelerie:
Obrazek ObrazekObrazek

e34 525 xDrive -> viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> viewtopic.php?t=52144


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, 09:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
MarcinM napisał(a):
Kiedyś w BMW brata też przerabiałem problem stukania w drzwiach. Okazało się, że ten polec na którym zawija się zamek od drzwi po ich zamknięciu trochę się wyrobił albo jakoś przesunął. Ustawiłem go odpowiednio, dokręciłem śruby i było ok.


Dokladnie mialem to samo...pomoglo wyregulowanie rygla na slupku karoseri ;) Mianowicie pchnolem go troche do srodka(tak zeby mocnej przyciagal dzwi) i jest oki :)

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, 11:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 437
Lokalizacja: GÂłogĂłw
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57
iglu napisał(a):
Kiedyś w BMW brata też przerabiałem problem stukania w drzwiach. Okazało się, że ten polec na którym zawija się zamek od drzwi po ich zamknięciu trochę się wyrobił albo jakoś przesunął. Ustawiłem go odpowiednio, dokręciłem śruby i było ok.


możesz to bardziej wytłumaczyć??trzeba rozkręcać drzwi czy nie??powiedz wszystko po kolei foty mile widziane :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sierpnia 2008, 13:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 616
Lokalizacja: Sokołów Podl./Wawa
Moje BMW: e34 ix/e30/e39
Kod silnika: M50B25/M20B20/M57D25
Garaż: e34 525 ix -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=52144
e39 525d -> soon :)
labrentz napisał(a):
iglu napisał(a):
Kiedyś w BMW brata też przerabiałem problem stukania w drzwiach. Okazało się, że ten polec na którym zawija się zamek od drzwi po ich zamknięciu trochę się wyrobił albo jakoś przesunął. Ustawiłem go odpowiednio, dokręciłem śruby i było ok.


możesz to bardziej wytłumaczyć??trzeba rozkręcać drzwi czy nie??powiedz wszystko po kolei foty mile widziane :)


To ja napisałem. Nie trzeba nic rozkrecać. Ten bolec znajduje się od wewnetrzenej strony słupka (w kierunku do przodu). Widoczny jest tylko jak otworzysz drzwi. Przykręcony jest dwoma "gwieździstymi" śrubami (torx czy jakoś tak to się nazywa).

_________________
Moje gelerie:
Obrazek ObrazekObrazek

e34 525 xDrive -> viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> viewtopic.php?t=52144


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2008, 08:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: KNURÓW
Moje BMW: E36 cabrio
Kod silnika: M52 B28
iglu napisał(a):
MarcinM napisał(a):
Kiedyś w BMW brata też przerabiałem problem stukania w drzwiach. Okazało się, że ten polec na którym zawija się zamek od drzwi po ich zamknięciu trochę się wyrobił albo jakoś przesunął. Ustawiłem go odpowiednio, dokręciłem śruby i było ok.


Dokladnie mialem to samo...pomoglo wyregulowanie rygla na slupku karoseri ;) Mianowicie pchnolem go troche do srodka(tak zeby mocnej przyciagal dzwi) i jest oki :)


A czy teraz nie masz problemu z zamykaniem drzwi?? Nie trzeba mocniej trzaskać żeby sie zamknęły??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sierpnia 2008, 09:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
koyote napisał(a):
A czy teraz nie masz problemu z zamykaniem drzwi?? Nie trzeba mocniej trzaskać żeby sie zamknęły??


Tylko jak za bardzo pchniesz rygiel w strone wnetrza samochodu to moga byc problemy z zamknieciem...ale jak pchniesz tylko ok 1 mm to powinno byc oki :)

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2008, 07:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 53
Lokalizacja: ÂŚwiĂŞtokrzyskie
dzieki panowie !! :hurra: , kurde do wczoraj miałem ten sam problem - stukanie "jakby w słupku", tak sobie przegladam wczoraj forum .... i ku memu zaskoczeniu - temat dotyczacy wlasnie mojego problemu (wczesniej probowałem juz słupek rozbierać chyba ze 3 razy i..nic :/ ) , no faktycznie w moim przypadku pomogło delikatne przesunięcie tego bolca i jest gittt :D , dzieki za pomoc, pozdroo

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2008, 07:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 616
Lokalizacja: Sokołów Podl./Wawa
Moje BMW: e34 ix/e30/e39
Kod silnika: M50B25/M20B20/M57D25
Garaż: e34 525 ix -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=52144
e39 525d -> soon :)
kYnY napisał(a):
dzieki panowie !! :hurra: , kurde do wczoraj miałem ten sam problem - stukanie "jakby w słupku", tak sobie przegladam wczoraj forum .... i ku memu zaskoczeniu - temat dotyczacy wlasnie mojego problemu (wczesniej probowałem juz słupek rozbierać chyba ze 3 razy i..nic :/ ) , no faktycznie w moim przypadku pomogło delikatne przesunięcie tego bolca i jest gittt :D , dzieki za pomoc, pozdroo


Nie ma sprawy, w końcu od czegoś jest to forum :)

_________________
Moje gelerie:
Obrazek ObrazekObrazek

e34 525 xDrive -> viewtopic.php?t=21841
e30 320i -> viewtopic.php?t=52144


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: to samo
PostNapisane: 4 września 2008, 12:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 31
Lokalizacja: Warszawa
Ja to tez przerabiałem - metalowy rygiel na słupku jest pokryty plastikiem, po dłuższym używaniu -szczególnie w drzwiach kierowcy a potem również i pasażera to pokrycie plastikowe zmniejsza swoją średnicę - po prostu cie wyciera. Można to załatwić poprzez nakręcenie izolacji elektrycznej na ten rygiel - pamiętaj żeby dokładnie odtłuścić rygiel, bo inaczej izolacja się kręci na ryglu - albo też wymienić na nowy. Z tego co widzę to macie mniej więcej w tym samym wieku pojazdy - to również może byc sprawa wyrobionych uszczelek. Samo przesunięcie rygla niewiele da - tym bardziej że drzwi wsuną się głębiej do środka no i nie będą spasowane płaszczyzny, przerabiałem ten temat i samo przesunięcie rygla spowodowało pojawienie się piszczenia na drzwiach w uszczelkach. To wszystko drobiazg ale upierdliwy.
michał

_________________
radość z jazdy horror przy kasie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] stuki w drzwiach
PostNapisane: 23 kwietnia 2011, 21:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 155
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e39 530dA
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 1#p1124481
hurraaaa, naprawione :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] stuki w drzwiach
PostNapisane: 10 lipca 2011, 20:50 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 83
Moje BMW: 3er
Kod silnika: N47d20c
odgrzebie kotleta... mozecie jeszcze jasniej powiedziec o jaki rygiel chodzi?? u mnie pojawia sie skrzypienie na dziurach i przy wiekszycg predkosciach szum wiatru.. na moje to uszczelka karoseryjna i takowa zakupilem i bede ja wymienial ale chyba duzo roboty z jej wymiana nie ma ???

_________________
Ex: e39 528i
Ex: e39 528iAt Touring
Ex: e34 520i Touring
Ex: e32 735i
Obecnie: e91 320d Touring


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] stuki w drzwiach
PostNapisane: 9 września 2012, 14:37 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1314
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: M3
Odgrzewam. W BMW e46 mam kłopot ze stukaniem w drzwiach pasażera, regulowałem rygiel i nic, później zdjąłem tapicerke i jeździłem bez tapicerki, dalej stuka. Dzieje sie tylko na dziurach. Pomóżcie prosze, bo trafi mnie a szlag.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] stuki w drzwiach
PostNapisane: 11 września 2012, 10:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 297
Moje BMW: R12S
Kod silnika: m57n
Garaż: niebmw s4, był: e39 turas z m57, był: e46 330d 303@705
komandor4

http://www.google.pl/imgres?q=bmw+bolec+drzwi&num=10&hl=pl&biw=1138&bih=497&tbm=isch&tbnid=RlYPaeUc9LFZkM:&imgrefurl=http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php%3Ff%3D1%26t%3D113113&docid=k14-t44h4OvCIM&imgurl=http://img145.imageshack.us/img145/9282/591169498.jpg&w=615&h=461&ei=RAlPUPvAKpHV4QSZsYG4DA&zoom=1&iact=rc&dur=601&sig=109604132650729644407&page=1&tbnh=142&tbnw=188&start=0&ndsp=10&ved=1t:429,r:3,s:0,i:81&tx=104&ty=51

o to chodzi,
albo całe to przesuwasz albo bolec (na zdjęciu poniżej zaznaczonego czujnika) owijasz czymś bo on się wyrabia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL