BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 17:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 21 września 2008, 19:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: Wolsztyn
Moje BMW: Szukam e60
Witam wiem ze temat byl poruszany juz na forum. Jestem jednak ciekaw czy w miejscu zaznaczonym na czerwono pod maska od strony pasazera moga byc znaczne ilosci wody po obfitym deszczu? Byc moze to jest przyczyna przeciekania wody do kabiny po stronie pasazera?
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2008, 09:58 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
masz odplyw zapchany :P
pod webasto jest otwor srednicy ok.5 cm :hyhy:

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2008, 12:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: KrakĂłw
ja mam to samo w bagażniku. kieszonka zboku miala ok 5 cm wody !!!!
z tym ze mi przeciek do bagażnika,tylna kanape, i juz zaczelo na fotel kierowcy ;/;/
urok dachu open air !!
dzis sie prawdopodobnie dowiem co jest wkoncu grane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2008, 17:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: Wolsztyn
Moje BMW: Szukam e60
dzis zlokalizowalem problem. Woda dostawala sie do auta przez drzwi tzn po szybie splywalal wewnatrz drzwi a tam na glosnik i na obicie drzwi nastepnie po progu do srodka i splywala w najnizsze miejsce tj pod nogi pasazera. Poprzedni wlasciciel przyciemnial szyby i podejrzewam ze zle zabezpieczyl drzwi. Podkleilem w to miejsce folie i probelm zniknal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2008, 19:11 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
co pokazales zdjecie to tez nie powinno byc wody :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 września 2008, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: Wolsztyn
Moje BMW: Szukam e60
a powiedzcie mi co to za ustojstwo na zdjeciu z ta srebrna przykrywka webasto? jak to powinno dzialac?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 września 2008, 08:45 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
trybik2 napisał(a):
a powiedzcie mi co to za ustojstwo na zdjeciu z ta srebrna przykrywka webasto? jak to powinno dzialac?

tak to webasto....zalacza sie automatycznie jak ponizej 7 stopni...

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2008, 01:11 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 49
Lokalizacja: wietnam
Moje BMW: e36 316
Kod silnika: m40
Lukaszzzek napisał(a):
ja mam to samo w bagażniku. kieszonka zboku miala ok 5 cm wody !!!!
z tym ze mi przeciek do bagażnika,tylna kanape, i juz zaczelo na fotel kierowcy ;/;/
urok dachu open air !!
dzis sie prawdopodobnie dowiem co jest wkoncu grane


witam - i jak co było grane , pytam bo u mnie to samo wszędzie woda :zalamany:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 grudnia 2008, 22:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E36 316i / 318i
Kod silnika: M43B16 / M43B18
ma ten problem w E36 compact od kierowcy mam mokra wykladzine, niewiem co i jak, pomocy :)
w autku jest szyberdach czy to moze byc przyczyna?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 grudnia 2008, 19:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Lokalizacja: Wolsztyn
Moje BMW: Szukam e60
osobiscie nie mam syberdachu ale z tego co czytalem na forum to rynienka od odprowadzenia wody wlasnie z szybra mogla sie zapchac lub przedziurawic i dlatego woda leje sie do srodka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2009, 21:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E36 316i / 318i
Kod silnika: M43B16 / M43B18
a wie ktos jak sprawdzic i ewentualnie odepchac ta rynienke w e36 compact? pomocy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 8 marca 2010, 19:36 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: E36 316i / 318i
Kod silnika: M43B16 / M43B18
witam, pisałem już wcześniej ale chyba nic z tego.

, mam problem z płynem chłodniczym - wycieka.
jakiś czas temu za uwarzyłem ze pod podłogą, dywanikiem a dokładnie pod nogami u kierowcy jest mokro (gdy sprawdziłem po smaku i zapachu stwierdziłem ze to płyn chłodniczy)
od tamtego czasu próbowałem dojść co i jak ale bez skutecznie, co jakiś czasu dolewam płyn do chłodnicy, dziś odkręciłem króćce wyciągnąłem nagrzewnice by sprawdzić co tam się dzieje okazało się ze wszędzie jest sucho, założyłem nowe oringi spasowałem wszystko tak jak powinno był, po zmontowaniu dolałem płynu i odpowietrzyłem układ.
po przejechaniu paru kilometrów gdy silnik był zimny postanowiłem znów zobaczyć poziom okazało się ze jest na minimum.
zastanawia mnie fakt co stało się z tym co wlałem "w przyrodzie nic nie ginie :-) "
pod samochodem sucho nie widać dy płyn gdzieś kapał.
jeśli ktoś z was ma jakiś pomysł bądź spotkał się z takim objawem proszę o pomoc!
z góry dzięki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 8 marca 2010, 19:52 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 866
Lokalizacja: Okolice Wąbrzeźna
Moje BMW: [e46] 320d
Kod silnika: m47
Sprawdź zbiorniczek wyrównawczy ale od spodu, lubi sobie czsami pęknąć.

_________________
Ona nie jedzie ona w miejscu stoi ale już wiem co ją boli :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 2 listopada 2012, 22:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47n
witam.
mam pytanko ponieważ nie wiem czy w e46 po stronie webasto w komorze silnika może spływać delikatnie woda po deszczu, pytam ponieważ pokazała mi się woda na dywaniku, wymieniłem na nowe plastyki i całe podszybie a woda delikatnie sobie płynie, aczkolwiek wg mnie i tak będzie płynąc ponieważ te boczne plastyki są tylko na siebie nakładane i to pod włos.
tak jest taki otwór o średnicy około 5 cm i nie wiem czy to jakiś odpływ czy nie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 7 listopada 2012, 20:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43TU
Przy pierwszej jeżdzie w deszczu okazalo sie że mam pod nogami mały basenik (z przodu pod nogami kierowcy). Ciekawe jak sobie z tym radzi blacha w BMW. Pewnie to żaden dla niej problem, w końcu to tylko woda :) jednak w moim odczuciu nie powinno jej tam być. Najgorsze że nie mam pojęcia skąd sie tam dostaje. Najwięcej wody lokalizuje jakby maksymalnie po lewej stronie na podłodze pod ngami kierowcy, zatem w rogu auta, na styku dywaniku i plastikowego elementu na którym odpoczywa mi lewa noga przy jeżdzie. Wygląda na to jakby leciało przez uszczelke z przedniej szyby lub z jakiegoś odpływu - jesli takowy wogóle jest gdzieś w rogach z boku i u dołu przedniej szyby. Jest tam coś takiego jak odplyw? Widze tam jakies plastiki ale nie wiem czy gdzies tam ta woda powinna być odprowadzana. Uszczelka szyby jest też w tym rogu troche jakby pęknięta - może to przez ta uszczelkę! Czy uszczelka w przedniej szybie E46 jest jakos przyklejona, czy tylko ma dociskac do szyby? W sumie mam to auto dopiero miesiąc a juz mi zbrzydło maksymalnie. Narazie same problemy - zero przyjemności z jazdy, bo co wyjade to musza mnie holować. A ja sie łudze że jeszcze tylko tą kolejną rzecz naprawię i będzie ok i pokocham wkońcu to auto. Kasy włożonej nawet nie liczę. Najpierw popsuta odma i przeplywka, potem wyszło że uszkodzony jest licznik, dalej po kilku dniach padło sprzegło, następnie odkryłem brak katalizatora. Najprawdopodobniej jeszcze coś pokombinowane będzie z airbagie ale to szczegół tak jak i uszkodzony czujnik oleju i inne tego typu pierdolki. A teraz jeszcze ta woda pod nogami. Jestem załamany - nigdy w życiu nie miałem tylu problemów z autem, a to już 5 wóz w moim garażu. Nie wiem co robić, chyba pojde na wojne z nieuczciwym handlarzem.W zanadrzu będe miał całą serię pocisków w postaci wad ukrytych, bo wode pod nogami i wyciety katalizator śmiało mogę pod to podciagnąć chyba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 11 listopada 2012, 18:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43TU
Koledzy czy zna ktos rozkład gumowych korków w podwoziu. Wczoraj zlikalizowałem brak jednego korka z tyłu samochodu przed kolami po lewej i po prawej sa otwory zatkane korkami . Jednego brakowało, zaslepiłem go, może to pomoze. Gdzie tak naprawde powinny byc gumowe korki w podwoziu w e46? Ma ktos jakis rysunek lub foto? Gdzie tego szukać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 11 listopada 2012, 19:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 239
Lokalizacja: Leszno
Moje BMW: F10 535i
Kod silnika: N55
tato81 napisał(a):
Przy pierwszej jeżdzie w deszczu okazalo sie że mam pod nogami mały basenik (z przodu pod nogami kierowcy). Ciekawe jak sobie z tym radzi blacha w BMW. Pewnie to żaden dla niej problem, w końcu to tylko woda :) jednak w moim odczuciu nie powinno jej tam być. Najgorsze że nie mam pojęcia skąd sie tam dostaje. Najwięcej wody lokalizuje jakby maksymalnie po lewej stronie na podłodze pod ngami kierowcy, zatem w rogu auta, na styku dywaniku i plastikowego elementu na którym odpoczywa mi lewa noga przy jeżdzie. Wygląda na to jakby leciało przez uszczelke z przedniej szyby lub z jakiegoś odpływu - jesli takowy wogóle jest gdzieś w rogach z boku i u dołu przedniej szyby. Jest tam coś takiego jak odplyw? Widze tam jakies plastiki ale nie wiem czy gdzies tam ta woda powinna być odprowadzana. Uszczelka szyby jest też w tym rogu troche jakby pęknięta - może to przez ta uszczelkę! Czy uszczelka w przedniej szybie E46 jest jakos przyklejona, czy tylko ma dociskac do szyby? W sumie mam to auto dopiero miesiąc a juz mi zbrzydło maksymalnie. Narazie same problemy - zero przyjemności z jazdy, bo co wyjade to musza mnie holować. A ja sie łudze że jeszcze tylko tą kolejną rzecz naprawię i będzie ok i pokocham wkońcu to auto. Kasy włożonej nawet nie liczę. Najpierw popsuta odma i przeplywka, potem wyszło że uszkodzony jest licznik, dalej po kilku dniach padło sprzegło, następnie odkryłem brak katalizatora. Najprawdopodobniej jeszcze coś pokombinowane będzie z airbagie ale to szczegół tak jak i uszkodzony czujnik oleju i inne tego typu pierdolki. A teraz jeszcze ta woda pod nogami. Jestem załamany - nigdy w życiu nie miałem tylu problemów z autem, a to już 5 wóz w moim garażu. Nie wiem co robić, chyba pojde na wojne z nieuczciwym handlarzem.W zanadrzu będe miał całą serię pocisków w postaci wad ukrytych, bo wode pod nogami i wyciety katalizator śmiało mogę pod to podciagnąć chyba.

Masakra, pewnie kolego kupowałes typową okazje z allegro za 10-13 tys? Spróbuj oddać auto, ale bedzie cieżko.
Nie sądze żeby woda na podłodze była przez brak korków w podlodze,podejrzewam typówke - odklejenie sie maty wygłuszającej pod tapicerką drzwi - i przez to woda cieknie do środka.
No może być jeszcze wyciek z nagrzewnicy. ale to byś zauważył po uciekającym płynie ze zbiorniczka.

_________________
I was born to FLY!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 12 listopada 2012, 09:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: e46
Kod silnika: M43TU
No troche wtopa z tym wozem. A jak jeszcze wspomne że auto było załatwiane przez znajomości to wogóle wychodzi masakra. Wtopa na całej lini. Musze jeszcze sprawdzić ten płyn z nagrzewnicy. Raczej wygląda mi to na wode ale kto szuka nie błądzi - dzieki za podpowiedź. Spróbuje to sprawdzić. Nie wiem czy dalej inwestować czy reklamować ten wózek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 13 listopada 2012, 09:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 239
Lokalizacja: Leszno
Moje BMW: F10 535i
Kod silnika: N55
Powąchaj tę wode/płyn - spróbuj na język - jezeli jest słodki - to płyn z nagrzewnicy. Mozesz też łatwo sprawdzić czy woda leci przez mate drzwi - ty usiądz w srodku w buni, zamknij drzwi,okna a kolega niech ci leje z węża na szybe tych drzwi wode. Patrz po chwili czy nie kapie ci na dole drzwi na próg, dywanik. Jezeli tak to juz masz przyczyne - musisz zrzucic tapicerke drzwi i podkleić matę :ok:

_________________
I was born to FLY!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Woda pod dywanikiem pasazera
PostNapisane: 13 listopada 2012, 09:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 35
Moje BMW: e46 320d 200/420 `04
ja tak sprawdzałem i się potwierdziło - dziękówka dla panów przyciemniających mi szyby - przed tym zabiegiem było sucho

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL