BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 22 maja 2024, 15:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] M54B30 3.0i - bierze olej
PostNapisane: 22 października 2013, 18:07 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1586
BMW nigdy nie przyznało się do użycia wadliwych uszczelniaczy. Więc dlaczego mieli by je zmienić?

Z olejami to nie pierwszy przypadek że w tym samym silniku w różnych latach podają różne rodzaje oleju .

Nie zmienia się rekomendacji oleju ze względu na użycie innych uszczelniaczy.
W tym jest więcej polityki niż dbania o silnik.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54B30 3.0i - bierze olej
PostNapisane: 22 października 2013, 18:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Co do oleju to zapewne Sikora, ma racje i jest to zagrywka 'polityczna' bo kiedy Bmw podpisało umowę z Castrolem ? do 2001 lub 2000r na korkach wlewu oleju nie było napisu marki Castrol. Mogło tak być i wtedy pojawiły się tez nowe oleje long-life tej marki...

Co do uszczelniaczy i numeru części to też trochę gdybanie bo jeżeli Bmw rzeczywiście zmieniło uszczelniacze na lepsze/z lepszego materiału to przecież aso sprzedawało by je też luzem do poprzednich M54 wyprodukowanych wcześniej mających fabrycznie 'stare' uszcelniacze więc numer części byłby ten sam (ewentualnie do modernizacji mógłbyć inny ale tego się pewnie nie dowiemy).

Tak czy inaczej uszczelniacze to nie jest winowajca lub nie jedyny. Jeden M54 pobiera 1L za 2kkm drugi na 5kkm i zależy to zapewne od:

Kujon napisał(a):
mojej ocenie branie oleju przez te silniki nie ma wiele wspólnego z ich konstrukcją, a ze spospobem eksplaatacji w początkowej fazie, zauważcie że to jeden z pierwszych silników benzynowych BMW gdzie przyjęto politykę wymiany oleju co 25tys km, na olejach typu "woda". Baa żeby jeszcze turek czy inny brudas w Anglii wymienił co te 25tyś, jak oni przez 100tyś zrobili góra 3 wymiany, a potem takie skutki.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54B30 3.0i - bierze olej
PostNapisane: 22 października 2013, 20:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: E46 325ti
Kod silnika: M54B25
Bmw do wielu wtop sie nie przyznalo. Moim zdaniem mozna mowic o pewnej regule, ze nie nalezy kupowac BMW z pierwszych rocznikow produkcji danego modelu. Im pozniejszy tym lepszy. Zgadzam sie za zuzycie oleju w M54 jest w 90% odpowiedzialny serwis od nowosci, czyli interwaly zmiany oleju i stan odmy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54B30 3.0i - bierze olej
PostNapisane: 24 października 2013, 20:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46cabrio
Kod silnika: m54
m54b25 2000r (e46) przebieg: 290 tys km - od wymiany oleju mineło 7 tys km , od lipca 2013 r. (styl jazdy "but w chłodnicy z przewaga spokojnej miejskiej jazdy" 30:70 ) dolałem 300ml , auto zalałem 5w30 EDGE CASTROLA , w przyszłym za 2 tyg wymiana oleju zamówiłem 5w50 Valvoline, dużo znajomych na tym oleju jezdzi i sobie chwalą:-) ja tez przetestuje ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54B30 3.0i - bierze olej
PostNapisane: 29 stycznia 2014, 20:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 175
Lokalizacja: Gryfino
Moje BMW: f11
Panowie, konkretnie, robić coś czy nie robić nic z tym apetytem?

olej 5w30
205kkm zrobione, zatwierdzone
na dluższej trasie autostradowej nie bierze prawie nic
na krutszych oraz trasach po polsce 0,5-1l/1000km

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] M54B30 3.0i - bierze olej
PostNapisane: 29 stycznia 2014, 20:48 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1586
Masz drugi temat:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=64751&start=80
Przeczytaj oba i gdy będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to pisz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL