BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 11:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] BURCZY STEROWNIK KLIMY
PostNapisane: 2 października 2008, 19:02 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Witam.Niedawno kupilem e39 i mam problem z burczeniem w okolicy włączników klimy tuż pod radiem.Na początku nie zwróciłem na to uwagi lecz po kliku dniach postoju rozładował sie akumulator.Mysle że to może byc przyczą.Jeśli spotkaliscie sie juz z takm problemem to był bym wdzięczny za wszelką pomoc.Dodam że radio z tego problemu weliminowalem a boje sie zdejowac caly panel klimy aby go nie uszkodzic:-(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 19:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 207
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: BMW e34 , e39, e92
witam
burczenie za panelem klimy raczej nie rozladowuje akumulatora,
u mnie tez burczy,ale z ciekawosci zamnolem sie w samochodzie i po jakims czasie burczenie ustalo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 19:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 129
Lokalizacja: SÂŁUPSK
U mnie też burczy, ale z akumulatorem nie ma żadnych problemów


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 19:32 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Wpadlem na ten sam pomysl.Też sie zamknąlem zdemontowalem dla pewności radio i przy otwartym piwku czekałem aż przestanie:-)niestety nie przestalo.Już kilka dni burczy.Może ma ktoś z was może instrukcje jak krok po kroku zdemontowac panel klmy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 19:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 207
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: BMW e34 , e39, e92
a jaki jest stan twojej bateryjki ?
moze juz pora na nia?
o ile dobrze pamietam juz ten temat byl poruszany ale jakos nie potrafie go zlokalizowac :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 19:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
byc może jest juz czas na wymiane bateryjki.Nie wymieniałem jej po kupnie auta.Niepokoi mnie tylko to burczenie bo wczesniej nie mialem klimy ale jesli jest to normalne to uzbroje sie w cierpliwosc i poczekam az przestanie jak u w/w kolegi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 20:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 8214
Lokalizacja: Wiocha Choroń k. Częstochowy :)
Moje BMW: ....................
Kod silnika: ....................
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... lit=wodzu6
U mnie też sobie buczy...ale bo ja wiem....może po jakiś 5 minutkach przestaje. Co do Twojego aku to najprawdopodobniej poprostu kwalifikuje się do wymiany. Buczenie klimy to napewno normalna rzecz

_________________
"Ludzi na drogach nie zabijają szybkie samochody tylko słabi kierowcy" /K. Hołowczyc/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 21:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: Aberdeen/Gdansk
Moje BMW: 528i
buczy tobie wentylatorek który jest w panelu klimatyzacji...(powinien przestac po paru minutach)
a co do rozładowujacego sie akumulatora to zmierz amperomierzem jakie obwody ci pobieraja prad gdy samochód jest wyłączony mianowice wyciagnij bezpiecznik kazdy osobno i wepnij w miejsce nozek miernik i masz odczyt...mialem podobny problem poprzedni wlasciciel mial zamontowany jakis wzmacniacz do lcd w zagłówkach który był cały czas właczony pobierał 0.65A 2 dni i aku mi siadało...ale znalazłem gada i zdemontowałem....ale u ciebie moze byc cos innego...moze jakis przekaznik sie zawiesil....albo jeż:) (tez u mnie juz to wymieniłem)

a jestes pewien ze to ten wentylatorek w panelu???moze dmuchawa ci pracuje???jak dmuchawa to masz jeza do wymiany...jezeli ten wentylatorek ci nostop chodzi to mozliwe ze musisz wymienic panel....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 21:48 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Ok jutro napewno zajrze.Możesz mi tak w skrócie napisac co to za ,,jeż" wentylatora - wczesniej nie spotkalem sie z takim okresleniem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 21:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: Aberdeen/Gdansk
Moje BMW: 528i
jeż ---- heater blower regulator sa to jak sie nie myle rezystory ktore sa zamkniete w obudowie które przypominaja jeza - radiator...główne obiawy tej usterki to takie jakie ja mialem ....mialem tylko 4 stopnie regulacji sily dmnuchawy...mozliwe ze cos innego tez wskaze na ta usterke nie jestem mechanikiem i mam tylko do czynienia z mjaja bunia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2008, 22:06 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Klima działa bez zadnych zastrzeżen.Mam nadzieje że to tylko drobnostka.Ja też jestem mechanikiem-amatorem korzystając z ,,sam naprawiam,, bez problemu wymienilem uszczelke pod glowca w mojej e-36 teraz pora na e39 choć nie ukrywam że do tego modelu o poradnik napraw dużo trudniej.Dzięki za pomoc jutro bede kąbinowal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 października 2008, 09:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 114
Lokalizacja: prawie WrocÂław
Moje BMW: E46 i E36
Jak już wcześniej ktoś napisał to "buczenie" to wentylatorek chłodzenia panela klimy , który po 15 min od wyłaczenia zapłonu powinien się wyłaczyć , każde otwarcie drzwi lub jakakolwiek inna ingerencja włącza go ponownie. Częsta usterką w E39 jest właśnie uszkodzenie które polega na tym że ów wentylatorek chodzi nieustannie , ale wartość prądu jaki on pobiera jest mniejsza niż standardowego alarmu tak więc przyczyną rozładowywania Twojego aku jest na pewno co innego. A może to poprostu sam aku :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2008, 14:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GLASGOW
u mnie było tak samochód postał 5 dni na parkingu w szkocji wiec mogło padać :zly: po powrocie wsiadam do beemki i 1 problem z dmuchawa przedniej szyby po chwili sie załańcza coś szumiało w samochodzie napewno wentylatorek mozna po głosie poznac NADMUCH cieply i zimny działa ale czy mam na 1 czy na maxa to bez różnicy. po zgaszeniu zapłonu włańcza sie dmuchawa spod półki pasażera i z filtrów pyłkowych na 100% sprawdzałem. Po 30min schodze do beemki nadal dmucha wiec zszedłem za 2godziny też dmucha AKUMULATOR na 90% ok zostawiłem na noc AKU padł odpalił z kabli jak sa deszcze moze dostac sie wilgoc wiec jezdziłem z godzine temp w srodku 32stopnie ciepła przez godzine i nic po wyłonczeniu wszystkich nadmuchów podczas jazdy pojawia sie ten sam problem co po zgaszeniu zapłonu wiec jade do mechanika pod komputerem pokazuje nadmuch działa na 40% i czy to 1 czy na maxa to tak samo klima coś tam działa wiec chyba rezystor ale...??? nigdy niewiadomo pozdrawiam :(

_________________
RAFAL GLASGOW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2008, 14:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 138
Lokalizacja: Wielkopolska
Moje BMW: ALPINA B5 Biturbo
Garaż: Ex: E38 740i, Alpina B10 V8, Alpina B5S,
Odnosnie jeża poczytasz tu:
KLIK

a ten mały wentylatorek klimatronica to tak wygląda:
Obrazek
http://img91.imageshack.us/my.php?image=hvac6pn1.jpg

_________________
GALERIA ALPINY
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2008, 20:43 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GLASGOW
WIELKIE DZIEKI za zdjecia i opis mam tylko pytanko Rezystor to jest ta płytka??? a jeż to jeż ten metalowy?? :oczami: bo mnie skasuja 150funtów jutro i ... musze wiedziec za co :zalamany: patrze na moje strony ten metalowy jeż w polsce można kupić za 225zł w internecie a umnie za 35 funtów a płytka ??? czy wymienia sie to razem płytke i jeża mi sie wydaje ze tak powinno być. ale z tego co rozmawiałem za czesc mam zapłacic 90 funtów jak by ktoś napisał ile za płytke sobie życzą DZIEKI :/

_________________
RAFAL GLASGOW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 października 2008, 08:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 138
Lokalizacja: Wielkopolska
Moje BMW: ALPINA B5 Biturbo
Garaż: Ex: E38 740i, Alpina B10 V8, Alpina B5S,
Nie co masz na mysli pisząc 'płytka' - jeśli chodzi o płytkę klimatronica z małym wentylatorkiem to zakup takowej może być drogi - spróbuj tego:
KLIK

A jeż to jest to: [dwa różne typy]
Obrazek

_________________
GALERIA ALPINY
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 października 2008, 08:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GLASGOW
Wielkie dzieki jest dobrze pokazane co i jak. a chodziło mi tylko o nazwe rezystor to jeż a płytka klimatronica to płytka klimatronica tak?? taką ma nazwe?? a zdjecia super dzieki sorka za głupie pytania co to??? itp; ale jestem fryzjerem :wstyd: anie mechanikiem choc bardzo bym chciał byc CHOC amatorem nastepnym razem trzeba samemu dziekii pozdrawiam

_________________
RAFAL GLASGOW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 154 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL