BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 maja 2024, 13:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Zakup - proszę o poradę
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 23:49 
Witam!

Noszę się z zamiarem kupna E-46 z silnikiem 318i lub 320i. Prosiłbym o opinie odnośnie typowych usterek, itp. Chciałbym się dowiedzieć, który z tych silników jest lepszy - który wybrać.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie.


Ostatnio edytowano 26 grudnia 2006, 23:52 przez Greg, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2006, 01:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 151
Lokalizacja: Wieliczka\UK
Moje BMW: e46 1.8
Kod silnika: M43B19
no napewno 2.0 a najlepiej 2.5 :hyhy: i muśle że kazdy tak napisze!!! Dlaczego??? wiadomo sześć garów ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2006, 11:11 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
w bmw minimum to 2.0 cudnie było by dorwac 2,8 :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2006, 11:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Greg napisał(a):
Noszę się z zamiarem kupna E-46 z silnikiem 318i lub 320i
może napisz coś więcej...jaki rocznik mniej więcej (albo chociaż po lifcie czy przed) bo od tego zależy też typ montowanych silnikow, jaki rodzaj nadwozia , i ile mniej więcej możesz kasy przeznaczyć....ja osobiście polecałbym silnik M52 lub M54 :hyhy: (niewiem jakie jest oznaczenie silnika montowanego w 320i po lifcie - tym o pojemności 2200 ccm) :zawstydzony:

Lego, a nie lepiej 3.0 ? :hyhy: ...swoją drogą to chyba każde pytanie o silnik musi się skączyć na tym że najlepiej ten o największej dostępnej pojemności.... :ok:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 grudnia 2006, 13:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Ukasz, zawsze w grę wchodzi swap - 4.0 z E38 albo //M z E36 powinien podejść :P

A tak na poważnie, to skoro masz kasę na E46, to nie braknie Ci na benzynkę. Stąd oczywisty wybór na silnik 2.0 lub większy - myślę, że 320i/323i będzie ok na początek. Jak mało Ci mocy, to 328i/330i. W modelach po lifcie masz jeszcze 325i.

Silnik 320i po lifcie - oznaczenia też nie znam, ale ma 170 KM. Ciekawa propozycja, jednak zastanawia mnie jego spalanie w porównaniu z tym "zwykłym" 320i. Czy te 20KM robi dużą różnicę na drodze i podczas tankowania.

Zawsze też można rozważyć Diesla lub sekwencję, tyle że w drugim przypadku trochę szkoda silnika.

W tym modelu szukaj przede wszystkim bezwypadkowych - są nowe, więc większość powinna być bez przejść. Poza tym polecam zamieszczony na forum poradnik kupowania BMW. Wprawdzie dotyczy on bardziej starszych modeli, jednak niektóre uwagi są dość ogólne i mogą się przydać. Radzę też uważać na "wyścigówki", z których niewyżyta młodziesz wyciskała ostatnie poty na każdym biegu - takie auto nawet z małym przebiegiem może być w opłakanym stanie, w porównaniu ze starszym, lecz używanym przez względnie zdrowe psychicznie osoby. :]

Osobiście odradzam skórę na fotelach - w zimie jest zimna, w lecie gorąca. Niby ładne, ale zupełnie nie praktyczne. Natomiast przykrywanie jej czymkolwiek mija się z celem. Welur będzie lepszy. Ogólnie też jasna tapicerka nie jest specjalnie dobrym pomysłem, chyba że masz warunki, aby przynajmiej raz w miesiącu doprowadzić ją do porządku. Szczególnie nie polecane w połączeniu z dziećmi.

Poza tym zostaje Ci wybór koloru, ilości drzwi i wyposażenia - chyba nie ma powodu, aby czegoś nie chcieć. Chyba wszystkie E46 mają kontrolę trakcji, co może się przydać w zimie, szczególnie przy mocniejszym silniku.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], kkkkamil26 i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL