BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 00:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Licznik wyłącza sie podczas pracy silnika
PostNapisane: 21 października 2008, 11:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Podkarpackie
Witam.
Jestem tu nowy i proszę o pomoc/poradę.
Zestaw wskażników (prędkościomierz, obrotomierz, wsk. paliwa, temp. oraz wskażnik przebiegu) wyłącza się podczas pracy silnika na parę sekund (czasem dłużej) po czym powraca do pracy. Jedyne co podczas tej awarii zachowuje prawidłowośc to podświetlenie deski. Zaznaczę że podczas tych krótkotrwałych zaników zdecydowanie mocniej świeci ten komp po środku (temp., zegarek).
Dodam że nie jest to niczym uwarunkowane, ani jazdą po nierównościach ani temp. silnika czy zewnętrzną lub opadami deszczu.
To poprostu się dzieje i co raz bardziej zaczyuna wkurzać bo gdy po "przerwie" się włącza to wskaźniki wracają na swoje położenie ale wszystkie kontrolki się zaświecają i gasną tak jak przy odpalaniu silnika.
Jeśli ktokolwiek coś takiego nawiedził PROSZĘ O INFORMACJE..


Ostatnio edytowano 21 października 2008, 11:31 przez 24424, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2008, 11:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1362
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Moje BMW: E 36/ E 91
Kod silnika: M40B16/ M47T2
Kolego mialem to samo...poszukaj na forum...najpierw sprawdz kostki za licznikiem...czy nie sa poluzowane...jesli nie sa to wina zegarow...sa uszkodzone...z tego co wiem to wina zimnego lutu na kwarcu...i z tego co sie orientuje to nie ma sensu tego naprawiac tylko kupic nowe uzywane a sprawne...ja jak mowie mialem to samo wymienilem zegary jest oki...zreszta paru kolegow z forum mialo to samo.


P.S.Witam kolege z okolicy ;) :)

Tutaj masz moj stary post

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... ght=#87707

_________________
POZDRAWIAM


ŁUKASZ


<<< Maszeruj albo giń... >>>


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 października 2008, 11:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: Podkarpackie
Dzięki Iglu za tak szybką reakcję, zaskoczony wogóle jestem że ktoś tak szybko przeczytał i nakierował. Tak się składa że już go niedawno wymontowałem, styki są bdb, czyściutkie, kostki wyciągałem i dopychałem. Wszystko na pozór w porządku prucz tej dolegliwości. Też myślę że to wina samego licznika (jego bebechów) bo wczoraj np... na liczniku dziennym po przerwie wskoczyło mi z przejechanych 325 km na 625... a czasem sam się zeruje.
Nosze się już z zamiarek kupienia drugiego, używanego, pytanie tylko - (mój ma na cyferblacie 220km/4 - czy jeśli kupię taki z 240km/h wszystko będzie pracowało tak samo i poprawnie...? (chodzi o poprawne wskazanie prędkości)
Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL