BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 14:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z hamulcami tył po stłuczce POMOCY
PostNapisane: 25 października 2008, 19:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GDaĂąsk
e36 compact 1.6 '95
Mam problem po stłuczce jaką miałem ok miesiąca temu. Uderzony lewy tylny błotnik przy lampie (stłuczona). Pierwsze pytanie dotyczy prawdopodobieństwa uszkodzenia akumulatora czy wogule jest taka możliwośc jeśli stała ok 30 min. na awaryjnych (jak go sprawdziłem nie było elektrolitu a akumulator miał 4 miesiące)? Drugie pytanie dotyczy hamulcy tył. Czy miały prawo się zapiec jeśli auto stało ok miesiąca na powietrzu. Czy próba ruszenia na zablokowanych hamulcach może je uszkodzic? Nie świeci kontrolka ABS a hamulec przy naciskaniu "pompuje". Podczas hamowania przed stłuczką na jezdni z piaskiem (przy terenie budowy) ABS złapał i po chwili doszedł do podłogi czy tak powinno byc? POMOCY
poza forum GG 9296030


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, 19:48 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
Witam
jezeli przy uderzeniu pękł by akumulator to wylałby sie elektrolit i napewno byś to zobaczył może już wczesniej coś się z nim działo np. gotował się przez uszkodzony regulator napięcia
z tymi hamulcami nie bardzo Cię rozumiem dlaczego piszesz o hamulcach tylnych
jeżeli by się zapiekły to wszystkie a nie tylko tył
jeżeli w układzie trzyma ciśnienie to według mnie stanął tłoczek w pompie hamulcowej
a może zostawiony był na ręcznym i to on trzyma?
czy jest poziom płynu w zbiorniczku?
Napewno szarpanie samochodem na zaciśniętych hamulcach nie wychodzi mu na zdrowie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, 20:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GDaĂąsk
jesli chodzi o ten akumulatot to auto stało na awaryjkach po uderzeniu i wg mnie zrobiło się zwarcie od tej zbitej tylnej lampy ale nie poleciał żaden bezpiecznik i to mnie właśnie dziwi dlaczego po uderzeniu w tył padł akumulator który w moim modelu jest z przodu a zabezpieczenie nie zadziałało?
z hamulcami też nie bardzo rozumie bo po miesiącu raczej nie powinny sie zapiec bunia stała miesiąc na biegu a nie na ręcznym ręczny jest spuszczony i przy próbie ruszenia czuje blokade kół a nie chce jej gazowa na blokadzie. A czy te hamulce można odpowietrzyc i czy one po uderzeniu zawsze tak mają czy może jakiś przekażnik odpowiada za blokadę po uderzeniu?
Pozostaje mi jeszcze sprawdzenie płynu tak jak napisał ryszard55


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, 23:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 130
Lokalizacja: siemianowice śl
Moje BMW: e60
Kod silnika: m54b30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166411
moze to nie hamulce a olej z dyfru ci uciekł ? dlatego czujesz taki opór?

_________________
bmw 4 life


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, 14:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: GDaĂąsk
ten lej to raczej nie jest to :zdegustowany: jak po stłuczce próbowałem bunie odpalic a raczej chciałem ją kawałek sholowac to początkowo też wyczuwalny był opór ale w momencie ruszenia blokada pusciła i już było ok. Nie mam pomysłu na to :mur: :mur:

_________________
Aut inveniam viam aut faciam [!]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 156 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL