BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 21 maja 2024, 02:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 30 października 2012, 23:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
Wodorost napisał(a):
Prędzej koło 20-25.
pozdro


Możliwe dlatego pytam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 31 października 2012, 00:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 320d touring
ja teraz wymieniałem termostat... te same objawy... prosty test który robiłem z mechanikiem... wyjechałem na górkę ogrzewanie wyłączone rozpędzam się i na luz... jak temp. zacznie spadać to 100000% termostat... do mojej kosztował 270zł

_________________
Czarna ta moja bestia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 31 października 2012, 00:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: 320d touring
zrób ten test i obsewrwuj wskaźnik... mi temp. spadała... i założyłem nówke i śmiga

_________________
Czarna ta moja bestia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 14 listopada 2012, 22:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: południe
Moje BMW: X3 E83 3.0 d
Kod silnika: M57N
Zaczęły się chłodne dni więc przyszedł czas na moje problemy z termostatami...
Okazja tym lepsza, że szlag trafił pasek wieloklinowy i przy zmianie obydwu pasków i rolek z przodu nadarzyła się okazja do wymiany głównego termostatu. Mój mechanik zakupił i zamontował zamiennik gates. Nie zdążyłem go niestety ugotować...
Mam natomiast w ręku wyciągnięty z auta oryginał - nabite litery BMW; temp otwarcia 88 C; wybita na mosiężnej części termostatu oraz rok produkcji 09.2004. Termostat ma najechane ponad 200 000 km.
Włożyłem gada do garnka z zimną woda i zacząłem podgrzewać badając jednocześnie temperaturę cyfrowym termometrem z bagnetem. (muszę zaznaczyć że w temp. pokojowej przy próbie wdmuchnięcia jest "ganz" szczelny i nie przepuszcza powietrza (poza drobnym przedmuchem przez kanalik wyrównujący ciśnienie).
Pierwsze "bulki" powietrza wyszły już około 58-60C, dalej termostat otwierał się aż do pełnej dziury przy 99,8 C. Po wygaszeniu robiłem serię testów (w cyklu: zamknięty na full termostat; wrzut do garnka; mieszanie wody do stabilizacji temp - ok. 2 min; wyciągnięcie i test przedmuchu; studzenie do pełnego zamknięcia) - oto wyniki:
88C - spore otwarcie (mniej więcej połowa drogi grzybka pomiędzy full zamkniętym a full otwartym przy 100C
78C - wciąż spore otwarcie - dmuchanie nie wywołuje praktycznie żadnego oporu
68C (a więc całe 20C poniżej teoretycznego otwarcia) wciąż spore otwarcie - ale czuć już opór przy dmuchaniu
58C mała szczelina - spory opór przy dmuchaniu
48C zamknięty
Termostat moim zdaniem zwalony!
Pytanie - czy ktoś robił podobny test nowego oryginału?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 15 listopada 2012, 09:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: południe
Moje BMW: X3 E83 3.0 d
Kod silnika: M57N
Daję fotki:
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Poniżej pod 2 wierszami cyfr widać skalę wytłoczoną na obudowie - w okolicach środka skali znajduje się otwór przelewowy
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 listopada 2012, 13:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: południe
Moje BMW: X3 E83 3.0 d
Kod silnika: M57N
Wymiana głównego termostatu przyniosła częściową poprawę - samochód szybciej się nagrzewał ale osiągnięcie normalnej temp ~90C graniczyło z cudem (auto osiągało ją tylko podczas jazdy w korku). Temperatura dochodziła do 65-75C i falowała +/- 10C w zależności od szybkości jazdy i miejsca (trasa/miasto).
Zamówiłem więc termostat EGR (Exhaust Gases Recyrculation). O podróbkę ciężko więc przyszedł behr wraz z żółtym specjalnym oringiem.

Po wymianie MIODZIO! Dziś przy -4C rano samochód złapał pion po 4km a 90C pokazało się po 10km i tak już zostało.
Rewelacja - wymiana 2 termostatów przyniosła niesłychaną poprawę w grzaniu wnętrza również. Następnym razem wymieniłbym bez wahania. Zacząłbym jednak od EGR gdyż to niebywały szajs - o czym w kolejnym poście. Główny termostat wymieniłem przy okazji ale gdybym go nie wymienił to miałbym teraz dylemat czy ruszać całość po wymianie EGR a tak mam z głowy. Stary po 200 000 km i 7 latach eksploatacji jak się okazało był i tak do bani (zbyt wcześnie otwierał)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 listopada 2012, 15:43 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 677
Lokalizacja: Czestochowa
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Silnik M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105058
Ja wymienielm w tamtym roku obydawa(kupilem w aso) narazie trzymaja ale temp 87 osiagam po przejechaniu ok 14km i po kilku km trzeba go troszke pogonic,u kumpla padl(nie wiem ktory) a wymienial tak samo jak ja ,robia taka chinszczyzne ze szkoda gadac :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 listopada 2012, 15:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
a dobrze odpowietrzyłeś układ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 listopada 2012, 18:56 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 677
Lokalizacja: Czestochowa
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Silnik M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105058
kto ja?
jesli do mnie pytanie to tak jezdze ponad rok na wymienienonych termostatach plyn zalalem z motula


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 listopada 2012, 19:14 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 372
Lokalizacja: Jaworze
Moje BMW: E61
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=131576
Długo coś... a dogrzewacz działa?

_________________
Pozdrawiam
Grzesiek
==========================================================================
Non in verbis, sed in rebus est!
Ein Auto ist erst dann schnell genug, wenn man morgens davor steht und Angst hat, es aufzuschließen - Walter Röhrl
Gdzie kończy się przyczepność, tam zaczyna się zabawa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 16 listopada 2012, 20:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
krzysiek555 napisał(a):
Ja wymienielm w tamtym roku obydawa(kupilem w aso) narazie trzymaja ale temp 87 osiagam po przejechaniu ok 14km i po kilku km trzeba go troszke pogonic,u kumpla padl(nie wiem ktory) a wymienial tak samo jak ja ,robia taka chinszczyzne ze szkoda gadac


Nie jesteś sam :).
Ja ze swojej strony wykonałem:
- przeczytałem setki stron na forach o termostatach podgrzewaczach itd
- wymieniłem termostat główny (EGR nie mam)
- wymieniłem podgrzewacz na nówkę
- wymieniłem płyn
- dokładna diagnostka INPA, DIS
- programowanie kodowanie na nowo całego panelu klimy
- sprawdzenie zaworu i pompki cieczy
Mogę napisać już książkę na ten temat, ale problemu mimo to nie rozwiązałem. (nie tylko ja bo wielu próbowało)
Myślę że w tym przypadku do tematu trzeba podejść od innej strony. Skupić się na tym żeby auto nagrzewało się na postoju. Czyli odnośnikiem nie będzie ilość kilometrów tylko czas. Na postoju w znacznym stopniu eliminujesz wpływ obrotów silnika na nagrzewanie się układu. Zdorwy układ na postoju powinien nagrzać się dość szybko. Sprawdź jak jest u Ciebie, zapewne będzie wolno.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 17 listopada 2012, 09:16 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 677
Lokalizacja: Czestochowa
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Silnik M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105058
Tzn ?odpalic go na postoju i czekac?
ok sprawdze ,nie dobrze jest klekota odpalic i czekac
Dzis rano jak jechalem bylo ok -2,-4 auto szybko osiagnelo 60st a po 20km bylo 83-84st :mur:
pozniej odpalilem go po 15min i po przejechaniu 5km byla temp 85st,gdy wlaczylem nawiew na 28st i puscilem na maksa temp spadala nawet o 10st.
Na postoju auto z 85st zeszlo do 81st,sprawdzalem to w ukrytym menu
ps A co moze temu ukladowi dolegac jak sie szybko nie nagrzeje na postoju?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 17 listopada 2012, 09:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: południe
Moje BMW: X3 E83 3.0 d
Kod silnika: M57N
Cytuj:
Dzis rano jak jechalem bylo ok -2,-4 auto szybko osiagnelo 60st a po 20km bylo 83-84st
pozniej odpalilem go po 15min i po przejechaniu 5km byla temp 85st,gdy wlaczylem nawiew na 28st i puscilem na maksa temp spadala nawet o 10st.


Miałem tak samo po wymianie głownego a przed wymianą EGR - moim zdaniem przepuszcza EGR - tak jak pisałem to niebywały "cud techniki made in germany" i biorąc pod uwagę jego przekombinowaną konstrukcję nie ma prawa zbyt długo działać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 17 listopada 2012, 10:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
krzysiek555 napisał(a):
Tzn ?odpalic go na postoju i czekac?
ok sprawdze ,nie dobrze jest klekota odpalic i czekac
Dzis rano jak jechalem bylo ok -2,-4 auto szybko osiagnelo 60st a po 20km bylo 83-84st :mur:
pozniej odpalilem go po 15min i po przejechaniu 5km byla temp 85st,gdy wlaczylem nawiew na 28st i puscilem na maksa temp spadala nawet o 10st.
Na postoju auto z 85st zeszlo do 81st,sprawdzalem to w ukrytym menu
ps A co moze temu ukladowi dolegac jak sie szybko nie nagrzeje na postoju?


Tak. Klekot po odpaleniu powinien jechać ale nic mu się nie stanie jak postoi ;)
Jeżeli szybko nagrzewa Ci się do 60C czyli pionu (u Ciebie nie ma wskazówki ;p) to znaczy że podgrzewacz raczej działa. Czyli na postoju też powinien się szybko nagrzać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 17 listopada 2012, 16:18 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 677
Lokalizacja: Czestochowa
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Silnik M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105058
no niestety nie ma wskazowki :mur:
musze wchodzic w ukryte menu za kazdym razem :mur:
chyba nie bede sie przejmowac ,bo to robi sie psychiczne powoli :rotfl:
a te termostay to takie badziewne robia zeby po roku nie dzialaly juz :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 19 listopada 2012, 09:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: południe
Moje BMW: X3 E83 3.0 d
Kod silnika: M57N
Czas na anatomię tego niemieckiego zasraństwa jakie nabija tysiące euro pośrednikom i bandytom z behr...
z zewnątrz:
Obrazek
Obrazek

złożenie głównego korpusu:
Obrazek

od drugiej strony wygląda jakby coś się urwało i ciekło - poza tym nie wiem czy w oryginale nie występuje tutaj drugi stalowy trzpień wypychający mniejszy "drugi" zaworek trermostatyczny - jeżeli któryś z kolegów ma ten szczegół proszę o update.
Obrazek

Poniżej sposób w jaki termostat egr się uszczelnia przy spadku temperatury płynu (stożkowa część mosiężna dotyka stożkowej kształtki w plastiku) - pod warunkiem że ten niemiecki szajs jest nowy i sprawny...
Obrazek
Obrazek

Poniżej złożenie dwóch termostatów
Obrazek

I na koniec szczegóły anatomiczne samego mechanizmu wypychającego trzpień - składa się z mosiężnej tulejki wypełnionej srebrnym klejem łatwo zmieniającym się w proszek przy drapaniu ostrym narzędziem. Ponadto we wnętrzu znajduje się trochę białego wosku/ze względu na zły WB na zdjęciu jest żółtawy ale w oryginale to prawie biały wosk) (to on odpowiada w termostatach za wypychanie trzpienia (wosk ma określoną rozszerzalność termiczną i jego podgrzanie skutkuje znacznym zwiększeniem objętości i wypchnięciem elementu)
Sam trzpień umieszczony jest w gumowej tulejce (dosyć twardej - zwulkanizowanej w moim przypadku - jednakże gumowej na 100% sądząc po zapachu przy użyciu szlifierki...)

Obrazek
Obrazek

To białe to wosk o którym wspomniałem:
Obrazek
Obrazek

Moim zdaniem konstrukcja straszliwie przekombinowana i nie ma prawa zbyt długo działać - guma ulega wulkanizacji i twardnieje, do wnętrza wpływa płyn chłodzący i nie sposób już go stamtąd usunąć (chyba że przez użycie imadła albo młotka). Płyn zalegający wewnątrz tulejki powoduje częściowe wypchnięcie trzpienia i termostat zostaje w pozycji wciąż otwartej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 19 listopada 2012, 19:17 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 677
Lokalizacja: Czestochowa
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Silnik M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=105058
No ladnie Gra ;)
Dzis puscielm swoje z rana temp zewn 4st uto pochodzil 4min (musialem juz jechac)mialo 28st po przejechaniu 2km (obroty do 2tys)mialo 60st po przejechaniu 14km (obroty do 2500tys) mialo 86st pozniej nastapila zmiana auta ,na zetorka audi 80 i tam jest taki pion ze szkoda gadc :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 22:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E91 LCI - 184KM
Kod silnika: N47
Naczytałem sie sporo o termostatach itd i swtierdziłem że mam uwalony termostat główny. Kupiłem nowy w ASO i było wszytsko ok. I teraz zaczyna sie ciekawa historia:
Auto 2002 r, wypuszczone na Niemcy
- Termostat główny 3 tygodniowy kupiony w aso
- Brak termostatu EGR
- Zaluzje na chłodnicy ( sprawne)
- Brak Webasto
- Podgrzewacz elektryczny (sprawny)

Przy temp ok. -5 auto po ok 2-3 km osiąga temp 60 stopni, Nawiew ustawiony na automat 21 stopni i caly czas sobie grzeje po swojemu. Podgrzewacz działa bo na postoju takze niewiadomo kiedy załapie 60 pare stopni. Problem pojawia sie od 75 stopni czyli pionu na wskazówce. Według mnie wtedy juz podgrzewacz nie dogrzewa i auta ma mega duzy problem z dogrzewaniem sie. Do miasta mam ok 8 km bo potem i tak juz sa korki ( caly czas jade ponizej 2 tys obr) Auta strasznie ciezko osiąga temp 88-90 ale jak ją osiągnie to już trzyma co eliminuje niesprawny termostat głowny który wymieniłem niedawno.
Jade rano do miasta, auto sie nagrzewa i powiedzmy ze ma te 75 stopni (przebyte 5 km) . Wyłączam nawiew i po chwili 1-2km mam 88 stopni. Od razu właczam nawiew bo zimno juz w autku i temp spada do 75-80 i potrafi wzrastac przez 7-8km do tych 88-90stopni. Jak złapie 90 i jeżdze caly czas to bedzie trzymał temp ale jak stane na 2 min temp spadne do 80 a jak zwieksze nawiew w srodku potrafi spac nawet do 75-78 stopni.

Wykluczam termostat głowny, egr nie mam, podgrzewacz dziala, zaluzje zamkniete ( otwieraja sie jak wył silnik), webasta nie mam. Dodam ze jak wymienialem termostat to bylo ok 5stopni na zewnątrz i przez jakies 2 tyg łapał szybko temp (90stopni po 6-8km). Poroblem pojawił sie jak wyjąłem pompe wody bo myslalem ze stuka ale stukało kolo pasowe. Zalałem płynem , odpowietrzyłem, wymieniłem kolo pasowe. Cos mnie tkneło zeby wejsc w BC i okazuje sie ze ma problem. Ciezko sie dogrzewa. Próbowałem go odpowietrzac 3 odpowietrznikami:
1-przy termostatcie głownym
2 -przy korku wlewu płynu
3- na centralce przy bagnecie
wiecej odpowietrznikow chyba nie mam. Płyn zalany nowy, nie zamarza.

Próbowałem odpowietrzac kilka krotnie i nic to nie daje. Kombinuje jak kon pod gore i czasami mysle ze moze za duzo mam płynu ale przeciez to nie ma nic do rzeczy. Nie mam pomysłów i zaczynam wymyslać wiec prosze o jakąś porade. Czujnik temp zew jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 23:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Nie widzę żadnych nieprawidłowości u ciebie, to jest diesel i ten typ tak ma po prostu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 14 grudnia 2012, 23:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 76
Lokalizacja: Radom/Belfast
Grzybu napisał(a):
Naczytałem sie sporo o termostatach itd i swtierdziłem że mam uwalony termostat główny. Kupiłem nowy w ASO i było wszytsko ok. I teraz zaczyna sie ciekawa historia:
Auto 2002 r, wypuszczone na Niemcy
- Termostat główny 3 tygodniowy kupiony w aso
- Brak termostatu EGR
- Zaluzje na chłodnicy ( sprawne)
- Brak Webasto
- Podgrzewacz elektryczny (sprawny)

Przy temp ok. -5 auto po ok 2-3 km osiąga temp 60 stopni, Nawiew ustawiony na automat 21 stopni i caly czas sobie grzeje po swojemu. Podgrzewacz działa bo na postoju takze niewiadomo kiedy załapie 60 pare stopni. Problem pojawia sie od 75 stopni czyli pionu na wskazówce. Według mnie wtedy juz podgrzewacz nie dogrzewa i auta ma mega duzy problem z dogrzewaniem sie. Do miasta mam ok 8 km bo potem i tak juz sa korki ( caly czas jade ponizej 2 tys obr) Auta strasznie ciezko osiąga temp 88-90 ale jak ją osiągnie to już trzyma co eliminuje niesprawny termostat głowny który wymieniłem niedawno.
Jade rano do miasta, auto sie nagrzewa i powiedzmy ze ma te 75 stopni (przebyte 5 km) . Wyłączam nawiew i po chwili 1-2km mam 88 stopni. Od razu właczam nawiew bo zimno juz w autku i temp spada do 75-80 i potrafi wzrastac przez 7-8km do tych 88-90stopni. Jak złapie 90 i jeżdze caly czas to bedzie trzymał temp ale jak stane na 2 min temp spadne do 80 a jak zwieksze nawiew w srodku potrafi spac nawet do 75-78 stopni.

Wykluczam termostat głowny, egr nie mam, podgrzewacz dziala, zaluzje zamkniete ( otwieraja sie jak wył silnik), webasta nie mam. Dodam ze jak wymienialem termostat to bylo ok 5stopni na zewnątrz i przez jakies 2 tyg łapał szybko temp (90stopni po 6-8km). Poroblem pojawił sie jak wyjąłem pompe wody bo myslalem ze stuka ale stukało kolo pasowe. Zalałem płynem , odpowietrzyłem, wymieniłem kolo pasowe. Cos mnie tkneło zeby wejsc w BC i okazuje sie ze ma problem. Ciezko sie dogrzewa. Próbowałem go odpowietrzac 3 odpowietrznikami:
1-przy termostatcie głownym
2 -przy korku wlewu płynu
3- na centralce przy bagnecie
wiecej odpowietrznikow chyba nie mam. Płyn zalany nowy, nie zamarza.

Próbowałem odpowietrzac kilka krotnie i nic to nie daje. Kombinuje jak kon pod gore i czasami mysle ze moze za duzo mam płynu ale przeciez to nie ma nic do rzeczy. Nie mam pomysłów i zaczynam wymyslać wiec prosze o jakąś porade. Czujnik temp zew jest ok.


wiesz mam podobny problem wymieniony glowny -wymieniony egr nowy plyn prestone i na trasie spada mi do 70 i weze dochodzace do chlodnicy po lewej stronie patrzac z przodu gorace - po wymianie glowneg 2 dni bylo dobrze 90 szybko i nie spadala na trasie - mozliwe ze po dwoch dniach zepsul sie termostat glowny???
opadam z sil z tym dogrzewaniem silnika :cisza: :piwo:

_________________
http://img834.imageshack.us/img834/2637/avatorn.jpg
Moje Dwie Kobiety:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 52 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL