BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 03:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 22 sierpnia 2012, 15:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 217
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
pako25 napisał(a):
A co powinienem wymienić jak w trakcie jazdy temperatura rośnie tzn im szybciej tym temp jest większa przy 160 zawsze był pion a teraz jest odchylona w prawo na kropce 96C? silnik benzynowy


"Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 24 sierpnia 2012, 22:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 94
Lokalizacja: Wałbrzych
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=118207
Termostat wymieniony. Duża poprawa, do 90st C grzeje w 3 kilometry i trzyma tą temperaturę. :super:

_________________
Obrazek
Kliknij na zdjęcie aby przejść do galerii mojej Bawary.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 25 sierpnia 2012, 10:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 217
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Z tymi termostatami to chyba jest tak, że po wymianie nie ma co liczyć na wieczną trwałość. Za jakiś czas zdechną i te wymienione. Moje oryginalne wytrzymały 6 lat ale z tego co widzę to i wcześniej może się uwalić jeden i drugi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 27 sierpnia 2012, 15:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 460
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: BMW 320d E46
Kod silnika: M47
Garaż: Moja była skromna BMW 320d E46
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104392
A mój ori termostat EGR wytrzymał 11 lat i około 260 tys km :)

_________________
Szukam E39 528i dla kolegi w dobrym wypasie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 18 października 2012, 08:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 189
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M47D20
Garaż: Jest:
BMW E39 520d
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 23&start=0
Suzuki GSF600S
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0

Było:
BMW E36 316i
Panowie, pytam, bo widzę same wypowiedzi typu w mieście dogrzewa, a w trasie nie. Otóż u mnie w silniku m47 nawet w mieście w korku temperatura nie osiąga normalnego stanu. Co jest bardziej prawdopodobne - termostat główny czy egr?

_________________
Nie odkładaj marzeń - odkładaj na ich spełnienie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 18 października 2012, 10:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39 530d A
Kod silnika: M57
witam kolegów, wiem, że to temat E46 ale nie znalazłem odpowiedniego dla e39

Który termostat nalezy wymienić w bmw 530d z roku 1999 silnik M57 zeby bylo smieszniej wersja 192KM (a nie 184), podczas ciepłych dni problem nie wystepował, samochód po przejechaniu kilku kilometrów nagrzewał sie dość szybko i osiagal opytmalną temperature pracy (wskazówa temp stała pionowo).
Zaczeły sie zimniejsze dni auto praktycznie nie jest w stanie osiągnać optymalnej temperatury nawet przejechaniu 700km, wskazówka oscyluje sobie pomiedzy koncem niebieskiego pola a 1/3 wysokosci nigdy nie osiagajac tych umownych 90st. Przy szybkiej jezdzie autostrada (200-210) zbliza sie do 90st po czym po zwolnieniu do tych 150-140km/h z powrotem opada.

Który z termostatów jest tu winny? czy nalezy wymienic wszystkie? Dodatkowo moj samochód posiada Webasto a wiec mam w sumie 3 termostaty????

Pomóżcie.

_________________
BMW E39 530d A - Touring 1999r 192KM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 18 października 2012, 11:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
hans79, silniki są prawie te same, z objawów jakie opisujesz wskazuje, że masz do wymiany termostat EGR
swoją droga auto z '99 to musi być wersja 184KM
webasto - ono odpowiada za szybsze nagrzewanie się silnika

Mariano91, z tego co piszesz to raczej główny, ale dla pewności sprawdź EGR (zdemontuj, dmuchnij w niego - jak powietrze przechodzi to do wymiany, jak ciężko to sprawny)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 18 października 2012, 11:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 217
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
Mariano91 napisał(a):
Panowie, pytam, bo widzę same wypowiedzi typu w mieście dogrzewa, a w trasie nie. Otóż u mnie w silniku m47 nawet w mieście w korku temperatura nie osiąga normalnego stanu. Co jest bardziej prawdopodobne - termostat główny czy egr?



Oczywiście, że wcześniej było pisane o przypadkach nie dogrzewania też w mieście. U mnie tak było. Dyskusja w całym wątku jest długa, przypadków sporo, a w większości różnią się tylko niuansami. Wniosek najskuteczniejszy płynący z całego tematu jest taki, że jeśli masz EGR to zacznij od niego. EGR jest sporo tańszy od głównego, a i sama wymiana jest bezproblemowa i szybka. We wcześniejszych opisywanych przypadkach jest również napisane, że po wymianie najpierw głównego i tak trzeba było zabrać się za EGR. Myślę, że logika nakazuje najpierw chociażby sprawdzić EGR tak jak to pisze rorafalki. Jeśli dmuchając w niego powietrze swobodnie przelatuje to UWALONY i też lub tylko do wymiany...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 18 października 2012, 16:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 176
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: 530d 01' Turing
Kod silnika: M57
*
hans79 napisał(a):
witam kolegów, wiem, że to temat E46 ale nie znalazłem odpowiedniego dla e39

Który termostat nalezy wymienić w bmw 530d z roku 1999 silnik M57 zeby bylo smieszniej wersja 192KM (a nie 184), podczas ciepłych dni problem nie wystepował, samochód po przejechaniu kilku kilometrów nagrzewał sie dość szybko i osiagal opytmalną temperature pracy (wskazówa temp stała pionowo).
Zaczeły sie zimniejsze dni auto praktycznie nie jest w stanie osiągnać optymalnej temperatury nawet przejechaniu 700km, wskazówka oscyluje sobie pomiedzy koncem niebieskiego pola a 1/3 wysokosci nigdy nie osiagajac tych umownych 90st. Przy szybkiej jezdzie autostrada (200-210) zbliza sie do 90st po czym po zwolnieniu do tych 150-140km/h z powrotem opada.

Który z termostatów jest tu winny? czy nalezy wymienic wszystkie? Dodatkowo moj samochód posiada Webasto a wiec mam w sumie 3 termostaty????

Pomóżcie.

Ja kolego mialem podobny problem. W miescie 90 stopni natomias na trasie spadalo nawet do 67. Najpierw wymienilem term. EGR Temp. na trasie spadala maksymalnie do 79 stop. ale podczas stalej jazdy trzymalo 81. Dmuchnalem w stary termostat EGR i rzeczywiscie powietrze przechodzilo bardzo swobodnie w porownaniu do nowego orygilnanego . Po ok 2 miesiacach wymienilem glowny term. temperatura w trasie spada maksymalnie do 89 stopni a podczas spokojnej jazdy 91. Max. Temp. jaka uzyskalem to 96stopni. Oczywiscie auto po wymianie term.EGR o wiele szybciej nagrzewa sie ok 4 km.
POZDRAWIAM


Ostatnio edytowano 26 października 2012, 06:04 przez Burza123, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 19 października 2012, 06:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39 530d A
Kod silnika: M57
rorafalki napisał(a):
hans79
swoją droga auto z '99 to musi być wersja 184KM


Dziękuje Koledzy za odpowiedz - zaczne od wymiany termo przy EGR.
Faktycznie z daty produkcji mojej piatki można by wnioskować, że silnik to 184KM i tak do tej pory myślałem, wczoraj rozkodowalem sobie VIN i tam jak byk stoi: 142 kW a wiec mam wersję jakby poliftową, z tego co czytałem takie zeczy sie zdarzają. Moje auto wyprodukowano 15 lipca 1999r.

_________________
BMW E39 530d A - Touring 1999r 192KM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 21 października 2012, 08:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
Nie masz wersji poliftowej silnika, popatrz na rozkodowane VIN'y m57 przed liftowych i każda ma 142kW, z tego co gdzieś wyczytałem to w którymś roku była aktualizacja baz danych BMW i teraz wszystkie m57 mają wg VIN'u 142kW. Masz w ogóle termostat EGR? Bo nie każda e39 ma, np. moja ;)

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 października 2012, 13:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 176
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E39 530DA
Kod silnika: M57N
zrobłem dziś podczas jazdy test 7.0 i 7.1
ponieważ długo nagrzewa się silnik. Wskazówka nie wariuje lecz długo idziie do pionu. ok 10km muszę przejechać. dodatkwoo nie zauważam pracy webasto.
przy dzisiejszej temp 0 stopni wyjeżdżając spod domu po 8 km dojechałem na miejsce wskazówka nie była w pionie. test 7.0 pokazywał ok 70 stopni natomaist test 7.1 skakał ciągle między 000 a005. czy to oznacza awarię jakiegoś czujnika? który powoduje wadliwą pracę termostatu i webasto? bo chyba takie wskazanie nie są odpowiednie po przejechaniu prawie 10km.
od samego początku (mam go 2 lata) długo się w zimne dni nagrzewa.

e46 320d 136km sedan 1998 rok sierpień (produkcja)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 października 2012, 15:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 520d
Kod silnika: M47
trupek007 napisał(a):
Z tymi termostatami to chyba jest tak, że po wymianie nie ma co liczyć na wieczną trwałość. Za jakiś czas zdechną i te wymienione. Moje oryginalne wytrzymały 6 lat ale z tego co widzę to i wcześniej może się uwalić jeden i drugi...


Ja swój termostat EGR rozebrałem i po próbach jak faktycznie ma działać naprawiłem :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 28 października 2012, 20:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 217
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47N
arni2612 napisał(a):
trupek007 napisał(a):
Z tymi termostatami to chyba jest tak, że po wymianie nie ma co liczyć na wieczną trwałość. Za jakiś czas zdechną i te wymienione. Moje oryginalne wytrzymały 6 lat ale z tego co widzę to i wcześniej może się uwalić jeden i drugi...


Ja swój termostat EGR rozebrałem i po próbach jak faktycznie ma działać naprawiłem :hyhy:



Chętnie dowiem się jak to zrobiłeś...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 29 października 2012, 11:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 176
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E39 530DA
Kod silnika: M57N
Panowie,

mogę liczyć na jakąś podpowiedź? może dodatkowo, jak sprawdzić webasto czy działa ( bo uważam, że nie) a to może być główną przyczyną, że się wolno grzeje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 29 października 2012, 12:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Moje BMW: E46ci
Kod silnika: 330i
Piec Webasto powinien odpalac ponizej okolo 7 stopni C. Bez pracy dogrzewacza silnik po 10 km powinien sie juz zagrzac (oczywiscie pod warunkiem sprawnego ukladu chlodzenia).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 29 października 2012, 16:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 176
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E39 530DA
Kod silnika: M57N
ok, ale co wskazuje test 7.0 i test 7.1 i dlaczego w moich wskazaniahc jest tak wielka różnica między tymi testami o jakich mówiłem?
czy to wina raczej czujnika? czy webasto, czy może jeszcze czegoś innego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 30 października 2012, 19:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
Mam prośbę do osób posiadających 320d/318d. Czy mógłby ktoś sprawdzić po jakim czasie na postoju auto zagrzewa się do pionu. Odpalić zimne po nocy i mniej wiecej podać ilość minut. Ja nie mam już siły do tego... wymienione termostaty, nowy podgrzewacz, nowy płyn, rura dużego obiegu zimna, brak bledow na kompie a auto wolno się nagrzewa. W zasadzie nagrzewa się tylko gdy jadę, od silnika. Na postoju ze 40 minut to zajmuje, z tego co wiem sprawny układ osiąga pion po 5-7 minutach na postoju.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 30 października 2012, 20:25 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2250
Garaż: było 320d Touring 2004r.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=72312
Kiedyś bawiłem się w takie testy - wychodziło jakoś 15min (temperatury około zera).

To chyba niemożliwe żeby na postoju przy takich temperaturach ten silnik osiągnął temperaturę w 7min... :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 30 października 2012, 22:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E46 i E90
Kod silnika: m47tu/m47tu2
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=95909
u mnie przy obecnych temperaturach czyli od -2 do +2 wskazówka osiąga pion po 7km jazdy trasą z prędkością ok. 90km/h trwa to tak do 15 min, nie więcej.
kiedyś walczyłem w 320d m47 136km z termostatami i na porannej trasie dom-praca ok 13km potrafił się nie nagrzać w ogóle. Jak wymieniłem obydwa termostaty to nagrzewał się właśnie po ok. 6-7 km jazdy z obrotami poniżej 2 tys. I tak działa sprawny termostat z nowym płynem chłodniczym.


JeD napisał(a):
Mam prośbę do osób posiadających 320d/318d. Czy mógłby ktoś sprawdzić po jakim czasie na postoju auto zagrzewa się do pionu. Odpalić zimne po nocy i mniej wiecej podać ilość minut. Ja nie mam już siły do tego... wymienione termostaty, nowy podgrzewacz, nowy płyn, rura dużego obiegu zimna, brak bledow na kompie a auto wolno się nagrzewa. W zasadzie nagrzewa się tylko gdy jadę, od silnika. Na postoju ze 40 minut to zajmuje, z tego co wiem sprawny układ osiąga pion po 5-7 minutach na postoju.


hmm, a odpowietrzyłeś? a może sam czujnik temperatury nawala? ogrzewanie działa Ci właściwie?
5-7 minut na postoju do pionu to nie realne, bo 5 minut to zajmuje mi wyciąganie desek, wyjechanie z mojego garażu i wkładanie desek, a w aucie wskazówka powoli wchodzi na niebieskie pole. Prędzej koło 20-25.
pozdro

_________________
Obrazek

zobacz siostrzyczki:
viewtopic.php?f=6&t=121033
&
viewtopic.php?f=6&t=95909


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL