BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 01:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 listopada 2014, 11:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
JarekBDG, po rozruchu wiskoza chodzi "spięta" za chwilę kręci się bezwładnie. Sprawdź po np. 2km czy nadal kręci się szybko czy luźno

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 listopada 2014, 13:15 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 992
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
rorafalki napisał(a):
JarekBDG, po rozruchu wiskoza chodzi "spięta" za chwilę kręci się bezwładnie. Sprawdź po np. 2km czy nadal kręci się szybko czy luźno


Odpalam zimny samochód i wentylator się kręci,sprawdzam po kilku km i nadal tak samo się kręci,rozgrzany to samo.

Zrobiłem test 7 i silnik przy normalnej jeździe na trasie utrzymuje temp. pomiędzy 79-83. Na wyższych obrotach przekracza 90. Na postoju dochodzi do 85-87.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 10 listopada 2014, 18:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 108
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 7#p1883757
wentylator chłodnicy kręci sie cały czas ...oczywiscie bardzo powoli jak silnik jest zimny i mozna go zatrzymać palcem dociskając od góry bo inaczej boli :)

...on przyspiesza dopiero jak wymaga od tego temp silnika ...jeżeli masz taka temp jak piszesz to na 99% termostat , zaczął bym od termostatu egr jeżeli masz bo wymiana jego to 10-15 min , z głównym to juz sporo zabawy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 4 grudnia 2014, 00:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 170
Lokalizacja: Mazowieckie
Moje BMW: BMW E91 LCI 325D
BMW E90 3.0d. Temperatura w trasie dzisiaj przy -2 stopniach około 78-84 stopni. Dosyć wolno się nagrzewał dopiero po około 8 km w trasie złapał temperaturę. Na pewno minimum jeden termostat do wymiany. I teraz ciekawostka. Wycinałem DPF. Po wycięciu DPF z mapy został również wywalony EGR. Na powrocie temperatura 60-65 stopni. Takie same warunki. Czy ta wskazówka może powiedzieć, który termostat jest uszkodzony? W każdym aucie sprowadzonym z Niemiec zawsze jest termostat/termostaty do wymiany. Nie wiem czemu w serwisach oni tego nie sprawdzają. No w sumie, który serwis jedzie autem w trasę i sprawdza temperaturę w teście zegarów :l

W ogóle to czy przy wyłączonym EGR jest sens wymieniać termostat AGR? Na jakiej zasadzie on działa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 5 grudnia 2014, 10:05 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Postawił bym na termostat egr, a czy jest sens? tak jest bo teraz nie ma przepływu spali przez chłodnicę spalin, więc i tam woda nie jest spalinami podgrzewana i stąd masz niższą temperaturę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 5 grudnia 2014, 10:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1718
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57X
Garaż: były dwie e46 328Ci i 330d a teraz jest e61 535d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141217
najlepiej zaspawać chłodnicę egr żeby nie było przepływu wody i zostaje wtedy tylko duży obieg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 5 grudnia 2014, 12:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
mam termostaty do odsprzedania nowe nie rozpakowane OE BMW

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 7 grudnia 2014, 01:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
witam, poszukuję kogoś z okolic Ostrowa Wlkp. kto jest w stanie ogarnąć temat ogrzewania w e46 z 99 roku, 320d 136KM
jeżdze tym autem 9 lat, zaliczyłem wielu mechaników, co chwile coś się dzieje, obecnie sam zacząłem w tym grzebać ale na ogrzewanie nie mam siły, kiedyś któryś mechanik wyciągnął termostat egr i zaślepił otwór w chłodniczce spalin, auto zaczęło więcej palić i być może przez to auto przestało grzać, było lato więc dopiero zimą się okazało. Chciałem zakupić ten termostat ale nie mam kompletnie pojęcia gdzie podłączyć wąż od niego, mam zrobione jakieś obejście i nic wolnego, jedynie dolna rurka od chłodniczki spalin jest wolna. Nie mam siły sam w tym grzebać nie mając pojęcia, naczytałem się na forum, naoglądałem zdjęć, ale jest zbyt wiele możliwości, może znajdzie się ktoś z okolic, kto lubi takie wyzwania i zna to auto i policzy normalnie, nie stać mnie na serwis bmw..

W mieście stojąc w korkach auto delikatnie grzeje, jadąc w trasie nie grzeje, wskazówka od termostatu zawsze na niebieskim, czasem na 1/3, termostat główny wymieniony, nic nie dało, termostatu egr brak, pokrętło w kabinbie na 3ch czerwonych kropkach - nawiew bardzo słaby. Pod maską jest pudełko z napisem webasto ale nie mam pojęcia czy to działa i do czego służy.

Może znajdzie się ktoś do 50-100 km od Ostrowa Wlkp (Kalisz, Jarocin, Wrocław, Poznan..) kto jezdzi czyms takim i zna się dobrze na tym.. mam już dosyć grzebków i wymiany części metodą prób i błędów, która do niczego nie prowadzi tylko kosztuje dużo.
jestem skazany póki co na to auto, no mam jeszcze rower i on jest bardziej niezawodny niż samochód, ktoś pomoże ??? Będę bardzo wdzięczny i oczywiście zapłacę

Jestem tu nowy, nie znam zasad, nawet nie wiem czy mogę podać telefon i czy to co piszę w ogóle się pojawi.

pozdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 7 grudnia 2014, 08:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
radi777, sam działaj
popatrz które przewody masz, których nie i zrób jak na schemacie
Obrazek

PS albo podjedź do kogoś kto handluje częściami do BMW i kup od razu co trzeba i podpatrz jak co idzie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 4 stycznia 2015, 17:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 320
Kod silnika: M47/TU
Mój przypadek wygląda następującą BMW e46 320d 2002r. auto w miarę szybko się nagrzewa bo w 10 min wskaźnik temp. jest w pionie natomiast dziwnie się zachowuje podczas jazdy na wysokich obrotach ponieważ wtedy wskaźnik schodzi w dół, jak zmniejsze prędkość lub wrzucę wyższy bieg wskaźnik znowu wraca do pionu co ciekawe nawet podczas postoju gdy wskaźnik jest w pionie po trzymaniu przez chwilę obrotów w okolicach 3-3,5 tyś wskaźnik opada. Pytanie co może być przyczyna, który termostat wymieniać??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 14:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 330XD
Kod silnika: M57N
Witam z ciekawosci czytałem temat i wasze problemy z niedogrzanym silnikiem sprawdzilem jaka jest u mnie temperatura w tescie 7 i w trakcie jazdy w miare takiej spokojnej 100-140 momentami temperatura wskakiwala na 103stopnie:/ klima wlaczona na dworze jakies 25stopni,dodam ze mam silnik m57n manualna skrzynia i auto nie posiada termostatu egr tylko elektryczny dogrzewacz, zastanawiam sie skad tak wysoka temperatura?jak mozna sprawdzic wisko? dodam ze silnik za szybko temperatury nie lapie dopiero pion jest po ok 10km


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 15:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
normalna 98-103 trzeba sie cieszyc ze sie dogrzewa

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 16:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Normalna to 90-91, przy wyższych prędkościach u mnie dochodzi do 97 - ostatnio jak przy temp. ok 30 stopni go pogoniłem, ale tego nie przekroczyło, po odpuszczeniu gazu zeszło do 88 i ustabilizowanie prędkości wróciło na 90-91. Wyczyść obie chłodnice(klimy i płynu chłodniczego) pomiędzy żeberkami zbiera się pył i piasek. Przepływ powietrza będzie większy przez co wydajność chłodnicy większa. Sprawdź też czy wentylator z klimy działa. A dodatkowo po wyczyszczeniu może wyjść padnięty termostat :P, ja po czyszczeniu wymieniałem oba termostaty, chłodnica miała taką mała wydajność, że nawet w zimie wskaźnik był w pionie. Po czyszczeniu okazało się, że się nie dogrzewa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 16:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 330XD
Kod silnika: M57N
czyli trzeba rozbierac chlodnice? czy poprostu wymyc je dobrze karcherem?wentylator klimy powinien sie zalaczyc odrazu po wlaczeniu klimy? ale silnik zapewne musi miec kolo 80? jeszcze jutro sprobuje go odpowietrzyc bo z miesiac temu byl wymieniany zbiorniczek plynu chlodniczego.bo czym moze byc spowodowana taka podwyzszona temperatura? troszke zaczalem sie martwic jak wskoczyla na 100 ale wskaznik byl w pionie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 16:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
normalna max moze osiagac ponad 100 jesli ukl. jest szczelny, duzoo zalezy od tego jaki jest sklad plynu. w czasie jazdy 88-92, jak stoisz to 97 i wiecej. wykrec wkret przy zbiorniczku i lej plyn az sie wyleje tamtedy. zakrec i uzupelnij plyn. kilka razy dogrzej i znow dolej. nic nie rozbieraj. ostatnio w trasie gdy bylo 38oC na zewnatrz mialem temp w korkach powyzej 100...to jest normalna sprawa. dodam ze mam nowa pompe nowy plyn do -50 (zawsze taki robie bo lepiej smaruje pompy) i nowy termostat, nie mam chlodniczki egr

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 23 sierpnia 2015, 16:59 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 16:59 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Wystarczy karcherem, ale najlepiej jest mieć ją na zewnątrz, np. przy okazji wymiany płynu chłodzącego. Wentylator klimy załącza się gdy ciśnienie(temperatura) w czynnika chłodzącego jest odpowiednie, niezależnie od temperatury silnika. Włączysz przycisk max ac i powinien się załączyć po chwili. Wskaźnik jest w pionie od 75-115 stopni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 17:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 330XD
Kod silnika: M57N
dzieki koledzy jutro sprobuje ja odpowietrzyc sprawdze odrazu wentylator klimy,bylem przed chwila w sklepie ok 5km w obie strony i auto zlapalo90-91 ale jak zjezdzalem z gorki bez gazu to temperatura zeszla az do 87 moze termostat juz konczy sie ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 17:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
termostat moze za pozno reaguje albo jest nieszczelnosc i puszcza bokiem. jak puszcza bokiem to niedogrzewa i dlugo to trwa. dobry nowy termostat otwiera sie przy 88oC pelne otwarcie uzyskuje pozniej np 95-97, dlatego jest mozliwosc uzyskania wiekszej temp niz 100oC. poza tym w tym silniku temp moglaby skoczyc i do 110-115 i by sie nic nie stalo. sprawdze w korku i napisze

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 17:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: 330XD
Kod silnika: M57N
hmm moze cos byc z tym termostatem bo zmienial mi mechanik bo obudowa lekko pekla bo w srodku obudowy peklo to trzymanie i nie dzwoniac do mnie kupil obudowe z termostatem ale uzywane ale widac ze po obudowie ze jakies w miare nowe i nie wiadomo jaki w srodku siedzi.ale tak czy inaczej te 90 powinien trzymac a nie spadac ponizej 90 nawet... w najblizszym czasie musze to ogarnac zaczne od odpowietrzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, 21:03 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 196
Lokalizacja: Dzierżoniów/Wrocław
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
obudowa, obudową ale czy szczellka była w idealnym stanie? a nie masz jakichś wycieków koło termostatu?

_________________
Jak się nie ma co się lubi, to się na to pracuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 137 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL