BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 17:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 63  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 1 grudnia 2010, 20:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Krk/G-dz
Moje BMW: inny
Kod silnika: M47,M52,M57
no u mnie przed dwoma dniami jak nie było takich mrozów (wczoraj i dzisiaj -11, samochód cały czas pod chmurką), wszystko było ok, nagrzewał się po szybko, właśnie po 6-8km. czyli jednak trzeba będzie wymienić?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 1 grudnia 2010, 20:44 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 4695
Lokalizacja: Łowicz
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=135795
byłe
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71866
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... t=piotr320
rorafalki napisał(a):
przy -19 i w miarę spokojnej jeździe wg mnie tak może być


dokładnie.. :ok:

aras napisał(a):
no u mnie przed dwoma dniami jak nie było takich mrozów (wczoraj i dzisiaj -11, samochód cały czas pod chmurką), wszystko było ok, nagrzewał się po szybko, właśnie po 6-8km. czyli jednak trzeba będzie wymienić?


możesz go jeszcze sprawdzić, najlepiej wykręć go i dmuchnij w niego.. Jeżeli będzie powietrze swobodnie przelatywać to termostat do wymiany, jeśli nie będzie przepuszczał to wszystko z nim ok..

_________________
Zajrzyj i oceń mojego turasa..:-)

http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=135656


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 16:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 332
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Garaż: Było.. BMW e46 320d -> było.. e87 118d -> jest.. e60 525d
Wczoraj na odcinku 30km przy temperaturze na zewnątrz -19 prędkości rzędu 40-60max z powodu trudnych warunków atmosferycznych i temperaturze ustawionej na klimatronicu 22,5 st. nawiew na połowę skali temp doszła do 86stopni i tak wachała się w przedziale 84-85-86 stopni. Skoro mówicie że przy takich warunkach jest to normalne więc nie mam powodów do paniki. Dzięki za pomoc

_________________
Przez całe ciało przechodzą ciarki
dwie nerki, rozpoznawczy znak wiadomej marki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 21:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Krk/G-dz
Moje BMW: inny
Kod silnika: M47,M52,M57
panowie a czy po wymianie termostatu egr trzeba odpowietrzać układ? trzeba będzie coś dolać płynu? pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 2 grudnia 2010, 21:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
aras napisał(a):
panowie a czy po wymianie termostatu egr trzeba odpowietrzać układ? trzeba będzie coś dolać płynu? pozdro

Odp. na jedno i drugie pytanie brzmi: tak. :)

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 5 grudnia 2010, 14:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 37
Posty: 3
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57
Witam,
proszę o pomoc Panowie, ponieważ troszkę zaskoczyło mnie wczoraj moje auto.
Otóż na początku roku wymieniłem termostat EGR i auto ładnie łapało temperaturę, ale jakoś ostatnio miałem wrażenie, że wolniej się nagrzewa, dlatego w zeszłym tygodniu wymieniłem termostat główny. Temperatura zaczęła rosnąć szybciej, ale wczoraj stało się coś dziwnego. Przejechałem krótki odcinek drogi i chciałem jeszcze dogrzać trochę silnik na postoju tak wiec trzymałem ok. 2 tys obrotów przez chwilę, temperatura doszła do ok 78 stopni, podniosłem obroty do 3 tyś i tu moje zdziwienie, nagle temperatura spadła momentalnie do 63 stopni. Na wolnych obrotach temperatura zaczęła rosnąć, ok 70 stopni i znowu zwiększyłem obroty do 3 tys, a tu nagle znowu spadek temperatury do ok 63 stopni.
Muszę to jeszcze sprawdzić podczas jazdy, bo w obecnych warunkach nie kręciłem auta raczej powyżej 3 tys, ale to raczej nie jest normalne zachowanie, prawda? Jeżeli ktoś ma jakieś sugestię to będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 20:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: e39 530d
Witam, od pewnego czasu mam problem z niedogrzewaniem silnika. Niby mam webasto, a temp. nigdy nie dochodzi do pionu, ledwo co przekracza tę pierwszą białą kreskę i to po 30min jeżdżenia po mieście i staniu w korkach. Wymieniłem termostat, ale nic to nie dało, dalej jest to samo. Zastanawiałem się też nad wymianą termostatu egr, ale nie chce wyrzucać znowu pieniędzy w błoto, wiec moje pytanie jest takie: czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego termostatu egr? Czytałem gdzieś ze można ścisnąć przewód doprowadzający płyn do termostatu egr i wtedy temp będzie się podnosić, tylko który przewód trzeba ścisnąć na tym schemacie http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=35


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 20:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
quescik napisał(a):
Witam, od pewnego czasu mam problem z niedogrzewaniem silnika. Niby mam webasto, a temp. nigdy nie dochodzi do pionu, ledwo co przekracza tę pierwszą białą kreskę i to po 30min jeżdżenia po mieście i staniu w korkach. Wymieniłem termostat, ale nic to nie dało, dalej jest to samo. Zastanawiałem się też nad wymianą termostatu egr, ale nie chce wyrzucać znowu pieniędzy w błoto, wiec moje pytanie jest takie: czy jest jakiś sposób na sprawdzenie tego termostatu egr? Czytałem gdzieś ze można ścisnąć przewód doprowadzający płyn do termostatu egr i wtedy temp będzie się podnosić, tylko który przewód trzeba ścisnąć na tym schemacie http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=35

Wymontuj go (jakieś 5 minut roboty), i dmuchnij. Jak powietrze przelatuje przez niego lekko to jest do wymiany, jak bardzo ciężko lub wcale to jest dobry :ok:

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 20:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 131
Lokalizacja: Glasgow
Moje BMW: E46 318Ci
Kod silnika: N46B20
Najprostrzy sposob, podobno, to poprostu go wykrecic i w niego dmuchnac ;] z tego co pamietam - na zimnym powinien byc zamkniety i nieprzepuszczac powietrza. Ostatnio wymienialem u siebie duzy termostat i przy okazji z ciekawosci dmuchnolem sobie w maly ;] o dzwio zero oporu , jak slomka , a temperatura trzyma elegancko, takze niejestem pewien jak to jest... ;] (w m47)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 6 grudnia 2010, 20:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 47
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
Siz napisał(a):
a temperatura trzyma elegancko

Sprawdzałes testem 9.0 bo wskazówka pion trzyma od około 70 stopni celsjusza :/

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 20:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E46 3 20D
Kod silnika: M47N
Witam,
mam pytanie do speców w tym temacie :) od dwóch dni zauważyłem coś takiego:
odpalam samochód i ruszam w trasę, standardowo jakieś 10 min i mam wskazówkę temperatury silnika w pionie czyli 90 stopni, dalej jadę autostradą jakieś 140 km/h wszystko jest w porządku i nic się nie zmienia, ale jak tylko było zwężenie gdzie musiałem jakieś kilka minut jechać 40/50 km/h wskazówka spadała mi w okolice drugiej kreski (myślę że tak koło 90 stopni) potem znowu prędkość 140 i wskazówka w pionie, jak zjechałem z autostrady i jechałem jakieś 40/50 km/h plus jakieś zatrzymania na światłach wskazówka znowu spadała mi w okolice drugiej kreski, miałem tak samo wczoraj przy jakichś - 6 na zewnątrz i tak samo dziś przy -2. Czy coś takiego jest normalne?

_________________
Jaro_23 E46 320d Touring M47N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 77
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Raczej nie, temperatura powinna trzymac w pionie. Jak spada przy wolnej jezdzie lub posotoju to oznacza ze silnik nie nagrzewa sie odpowiednio.Podejrzewam termostat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 21:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E46 3 20D
Kod silnika: M47N
Jeśli coś z termostatem jest nie tak to z czego to wynika, że jeżeli zwiększam prędkość i jadę w trasie ze stałą w miarę prędkością to temperatura wraca znów do 90 stopni?

_________________
Jaro_23 E46 320d Touring M47N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 22:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1043
Lokalizacja: Koszalin / Oslo
Moje BMW: e90 m3
Kod silnika: S65
Garaż: było e92 M3 https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=171247
Jak jest uwalony to sie za szybko otwiera i temp spada...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 22:15 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 131
Lokalizacja: Glasgow
Moje BMW: E46 318Ci
Kod silnika: N46B20
ja na pierwszy ogien rzucilbym maly termostat (egr) - latwiej go wyjac, sprawdzic , jest tanszy - wtedy sprawdzic czy pomoze, jak nie to pozostaje tylko duzy, a maly skoro byl zepsuty - masz juz z glowy ;]

U siebie mam wymieniony duzy i uszkodzony maly - podobne objawy , ale temp. spada tylko podczas szybszej jazdy i to dosc nieznacznie , na postoju czy w korkach trzyma pion.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 07:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
sprawdź mały (zdemontuj go i dmuchnij w niego) termostat

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 07:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
Wczoraj moja trupiara też przechodziła operacje pod tytułem wymiana termostatów. Wymieniłem od razu obydwa żeby za miesiąc nie okazało się że znowu jest coś nie halo. Autem jeszcze nie jeździłem bo jeszcze kolektor zdjęty, ale mam nadzieję że teraz będzie ładnie temperaturę łapał i trzymał w pionie :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 10:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E46 3 20D
Kod silnika: M47N
Witam,
obserwacje z dzisiejsze porannej jazdy do pracy:
odapliłem furkę nie włączyłem ogrzewania i jak wskazówka zeszła mi z niebieskiego pola zatrzymałem się i otworzyłem maskę i zacząłem sprawdzać czy chłodnica jest ciepła....generalnie wszystko było zimnie...czyli według tego co wcześniej było pisane w tym wątku termostat chyba jest ok...
i dalej ta sama trasa co wczoraj, tradycyjnie kilka minut i wskazówka w pionie, całą trasę trzymał bez problemu, potem pierwszy odcinek gdzie muszę zwolnić i gdzie wczoraj wskazówka mi od razu spadała, dziśiaj nic cały czas w pionie, potem trasa i znomu odcinek gdzie wczoraj spadła temeratura też wszystko ok i wskazówka w pionie, i na koniec wjechałem już w miasto i tutaj ale dopiero po dłuższym czasie wskazówka się odchyliła ale bardzo minimalnie i dużo mniej niż wczoraj....
Co wy na to? Czy to może potwierdza to co sugerowaliście wcześniej że trzeba sprawdzić termostat EGR?

_________________
Jaro_23 E46 320d Touring M47N


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 10:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 320
Lokalizacja: Legionowo
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
termostat głowny kolego, nie zamyka sie i poprostu wystudza sie układ, miałem taksamo u siebie wymienilem na nowy i zy sie wleke czy nie 90stopni jest :ok:
niedawno mialem za 4 dyszki termostat bo mozna ro recznie wymienic wyciagnac z obudowy ale sezon sie zblizył i odrazu poszedl.

_________________
Żyj tak byś mógł patrzeć w lustro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nie dogrzewa wody na trasie (diesel)
PostNapisane: 8 grudnia 2010, 19:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Krk/G-dz
Moje BMW: inny
Kod silnika: M47,M52,M57
ja w weekend sprawdzę ten od egr bo go nie wymieniałem, ale kurcze wydaje mi się, że ten główny też będę miał znów do wymiany (wymieniałem go niecały miesiąc temu, kupowany był w serwisie bmw). dzisiaj pojeździłem trochę po mieście i miałem pion ale na teście nie było 85-90C tylko 75-78 a jak jechałem z górki bez dodawania gazu to temp. spadała (do 70-73). spotkał się ktoś z niesprawnym termostatem z aso? mam go reklamować? pozdro

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 63  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL