BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 16:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] stacyjka zblokowana
PostNapisane: 21 listopada 2008, 13:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Lokalizacja: lublin/edinburgh
witam wszystkich prosze o pomoc ma problem ze stacyjka odpalilem normalnie swoja bunie a gdy chcialem ja zgasic to nie moglem kluczyk normalnie wyszedl i samochud dalej chodzil zgasilem go dopiero biegiem a jak chce go teraz odpalic to nie moge wsadzam klucz do staczyjki normalnie ale nie moge go przekrecic musialem odlaczyl akumulator bo jak jest podlaczony to normalnie wszystko swieci kontrolki nawiewy chodza wszystko jest takjakby byl samochud odpalony prosze o szybkie podpowiedzi bo wieczorem mam jechac na lotnisko :( :( z gory dziekuje

_________________
___BaNdYcI__MoGÂą__WsZyStKo___


Ostatnio edytowano 21 listopada 2008, 16:54 przez koniqlbn, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2008, 07:30 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 2464
Lokalizacja: Sokółka
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M50B30
Garaż: e36 325i alpinweiss http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154980 e38 740i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145154 moje byłe e36 w Dakarze http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=114724 e39 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=103364 moje byłe e36 GT http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=34223
jeżeli jest jeszcze ważny temat to pękł w stacyjce taki patyczek który idzie do kości która wszystkim steruje.Miałem to kiedyś.Zostaje wymiana stacyjki bo naprawa tego jest raczej niemożliwa.POZDRAWIAM. :ok:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2009, 16:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Âświdnica
Ja mam podobny problem!
ale sprawa wygląda tak:
Mam BMW 316I coupe rok 95... kupiona 4 miechy temu...z Niemiec
Przeglądy przeszła ok, ponoć auto igła...ale
ale ostatnio mrozy przyszły i akumulator padał ... w ogóle jakieś dziwne rzeczy się działy z elektryka tzn... podczas jazdy zapalały się wszystkie kontrolki potem gasły wraz z opadaniem wszystkich zegarów... bez zasilania kompletnego na pulpicie...ale auto nadal jechało:)
potem ten akumulator wsiadam do auta zapalić próbuje a tam zonk:) i tak im bardziej zimno się robiło na dworze tym częściej...
ostatnio mój kochany braciszek wpadł na pomysł wymontowywania akumulatora na noc do domu... i tak sposób działał aż do dziś....
zamontowałam akumulator... wchodzę do auta a tam wszystkie kontrolki się świecą... kluczyk w stacyjkę wkładam a on ani w jedną ani w drugą str... kierownica nie jest zblokowana... wyciągam kluczyk auto nadal jak by miało go wsadzone...
Nie mam zupełnie pomysłu co się mogło stać!
Proszę o pomoc!
czy jedyne wyjście to wymiana stacyjki?
ile by to kosztowało? :zly: :przestraszony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2009, 16:31 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
No niestety malutka23, ale czuję że bez wymiany kostki w stacyjce się nie obędzie. Cena części z wymianą jakieś 200 zł. Chyba że ci się cały środek rozsypał to wtedy jakieś 100-150 zł drożej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 stycznia 2009, 22:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
no to kur..ka brawo :D mam dokładnie taki sam problem, obracała mi się czasami stacyjka 360st. ale tylko wtedy gdy kierownica była zablokowana a teraz stacyjka stoi w miejscu na pozycji 3 czyli tak jak po odpaleniu i musiałem zgasić przez zmulenie silnika na 5 biegu i z ręcznym, jutro coś pokombinuje... a jak nie to do jakiegoś fachmena ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: staycjka zablokowana...
PostNapisane: 4 stycznia 2009, 15:06 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Âświdnica
Dziś jeszcze raz próbowałam coś zrobić z tą felerną stacyjką i sprawa wygląda tak..że gdy tylko akumulator podłączam zaświecają się kontrolki... a kluczyka nie ma w stacyjce... (normalnie jak by tam był heh) wkładam kluczyk dziś jest lepiej bo już mogę go przekręcić... normalnie na rozruch i słychać takie cyknięcie...a jak dobrze pokręcę to nawet o 360stopni się obraca... dzwoniłam do speca od kluczyków i zamków stacyjek .. chętny nawet dziś przyjechać tylko do licha nie podaje ceny...

A tak przy okazji ta utrata napięcia na zegarach ( że gasną kontrolki i opadają wskaźniki)
( Boże pisze pewnie jak jakaś prostaczka..ale tak to wyglądało) czy to wina stacyjki? czy mam się szykować na naprawę jeszcze czegoś? dodam że te dziwne rzeczy dzieją się po jeździe na wertepach... a ostano nawet i w trakcie postoju auta...

Pozdrawiam
dzięki za rady:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2009, 16:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
Zrób tę stacyjkę i powinno być po problemie. Myślę że ta utrata napięcia na zegarach o której piszesz powoduje właśnie niesprawna stacyjka, która pod wpływem wstrząsów się rozłącza i wszystko gaśnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 stycznia 2009, 16:34 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
Zrób tę stacyjkę i powinno być po problemie. Myślę że ta utrata napięcia na zegarach o której piszesz powoduje właśnie niesprawna stacyjka, która pod wpływem wstrząsów się rozłącza i wszystko gaśnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, 18:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
ja wyciągnąłem stacyjkę, ściągnąłem z niej mechanizm blokujący kierownicę, po 40min prób udało mi się odblokować stacyjkę i działa jak przedtem, przesmarowałem, poskładałem i... czekam aż znowu sie bloknie hahahahah, pfu... miejmy nadzieje, że będzie ok :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, 20:41 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 37
Posty: 579
Lokalizacja: Szczawnica
Moje BMW: e36 318is
Kod silnika: M42B18
Miałem to samo swego czasu, lecz nie bawiłem się w wymiany środków, kupiłem od gościa z forum stacyjkę z kluczykiem (bez EWS) za 150 zł założyłem przelutowałem i do tej pory śmiga doskonale.

_________________
318 Is MOTOSPORT INTERNATIONAL / SEDAN

moje oczko :-D http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=364965#364965


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2009, 21:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
ja bym też kupił ale wole mieć wszystkie kluczyki takie same ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2009, 11:45 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 737
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39 525iaT, E46 325
Kod silnika: M54B25
Panowie miałem podobny przypadek i powiem tak - mechaniczne problemy ze stacyjką czyli zblokowany kluczyk, obracający się o 360 stopni - wkład stacyjki. Problemy z elektryką stacyjki - kostka stacyjki - ładna używka kosztowała mnie 50zł, wymiana kostki to żaden problem:)

_________________
e///M-tuzjasta :)

E46 323i --> SPRZEDANY

E36 316i Compact --> SPRZEDANY

E36 320i Coupe --> SPRZEDANY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2009, 15:16 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 125
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
koledzy dzisiaj mnie spotkal taki sam problem zablokowany kluczyk ,lub obraca sie o 360 stopni ,czy ktos z Was moze mi podpowiedziec jak wymienic sama wkladke w stacyjce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lipca 2009, 15:17 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 125
Lokalizacja: DW
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
koledzy dzisiaj mnie spotkal taki sam problem zablokowany kluczyk ,lub obraca sie o 360 stopni ,czy ktos z Was moze mi podpowiedziec jak wymienic sama wkladke w stacyjce?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] stacyjka zblokowana
PostNapisane: 13 lipca 2013, 21:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 316
Witam. Jestem tu nowy , mam nadzieję , że udzielicie mi odpowiedzi na mój problem. Wczoraj w mojej BMW 316 (92r) prawdopodobnie popsula się stacyjka. W momencie wsadzenia kluczyka i przekręcenia nie ma reakcji a na pozycji 3 (rozruch) zaświecają się kilometry. Zjawisko jakby cały układ się przesunął. Do tego jeszcze jest blokada na kierownicy i nie ma jak ruszyć samochodu. Czy ktoś z was domyśla się w czym problem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] stacyjka zblokowana
PostNapisane: 14 lipca 2013, 08:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Było kilka razy na forum, stacyjka do wymiany bądź naprawy, pękł w niej duraluminiowy mechanizm, zapadka czy widełki, nie wiem jak to nazwać :P

Wyjmowanie wkładki

Poglądowe foto z sieci
Obrazek

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] stacyjka zblokowana
PostNapisane: 15 lipca 2013, 20:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: 316
Okazało się , że uleciał ten pręt aluminiowy, Czy da się go kupić ? Jak się to fachowo nazywa ?
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 152 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL