BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 04:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Skrzypiacy wnetrze samochodu...
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 01:06 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Wiem, ze tych tematow juz duzo zakladalem, ale naprawde nie mam juz sil...otoz wszystko mi w aucie skrzypi i trzeszczy podczas jazdy :( :( :| , chodzi tutaj glownie o boczki na drzwiach i te cholerne pokrycia slupkow!!!Nie wyrabiam juz...jak to cholerstwo wygluszyc...jak docisne pokrycia slupkow jest cisza, a tak to skrzypia niemilosiernie...to samo tyczy sie boczkow, czego tam nawkladac, jak to gowno wyciszyc...jazda powiem Wam jest coraz bardziej uciazliwa i upierdliwa...naprawde mam juz dosc tego samochodu...jak sie pozbyc tych dzwiekow...cala ta skora wogole cholernie skrzypi...w morde, boczki mam rowniez wykonczone skora, ale te gowniane spinki, nic nie trzymaja tych boczkow, pod naciskiem dloni, lokcia, czegokolwiek wydobywa sie trzask i skrzypienie...POMOZCIE!!!! :| :| :| :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrzypiacy wnetrze samochodu...
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 01:17 
Kisiel, Twoje auto to anglik? E39 miałem z 10szt, żadna nie skrzypiała, pierwsze słysze o takich dolegliwościach tego modelu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 01:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2541
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: 530d
rybik napisał(a):
E39 miałem z 10szt, żadna nie skrzypiała, pierwsze słysze o takich dolegliwościach tego modelu.
U mnie w e46 nic nie skrzypiało, sciagnałem podsufitkę i słupki, założyłem ponownie zaczeło skrzypieć :hyhy: Może po prostu ktoś to u Ciebie wcześniej demontował.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skrzypiacy wnetrze samochodu...
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 07:36 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
rybik napisał(a):
Kisiel, Twoje auto to anglik? E39 miałem z 10szt, żadna nie skrzypiała, pierwsze słysze o takich dolegliwościach tego modelu.

Nie, nie jest anglik...chyba :rotfl: :niepewny: , ale tez mi sie wydaje tak jak Kuba pisze...ktos musial to demontowac i zaczelo skrzypiec :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 08:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1324
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e66 750Li 2005r.
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=124085
Kisiel24 podjedź do ASO i kup spinki do tapicerki, na przednie drzwi chyba po 12szt, na tylne mniej, kosztują grosze, pewnie wszystkie wyniosą 20-25zł. a powinny załatwić sprawę skoro mówisz że jest luz na boczkach. Mnie też wnerwia trochę skóra, trzeszczy mi tylna kanapa w miejscach dzielenia i nie idzie tego niczym wyciszyć, na szczęście boczki i słupki są ciche. Chętnie zamienił bym się na Alkantare :)

_________________
Pozdrawiam!
Paweł <Cobi>

Moje byłe e39 M5
Moje byłe e65 745i
Moje byłe e39 540i Touring
Moje byłe e36 325i Coupe

Obczaj mojego kota, nie bój się, nie gryzie:
Obrazek

V8 sound is my only drug!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 09:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
Kisiel24, ja gdy sprowadziłem bmw to miałem w środku ciszę i spokój teraz też zaczyna coś trzeszczeć. Myślę że to wina naszych wspaniałych dróg. Drgania powodowane wpadnięciem w dołek z czasem naruszają mocowania boczków czy słupków. Raz musiałem u siebie rozbierać boczek bo okazało się że linka od el. szyb poszła się je... Przy okazji uszkodziłem 3 spinki. Dokupiłem cały komplecik tak jak pisał Cobi, i o dziwo akurat w tych drzwiach nic teraz nie trzeszczy tylko prawy tył i słupek przy kierowcy dokucza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 10:17 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
El-Tomaso napisał(a):
Kisiel24, ja gdy sprowadziłem bmw to miałem w środku ciszę i spokój teraz też zaczyna coś trzeszczeć. Myślę że to wina naszych wspaniałych dróg. Drgania powodowane wpadnięciem w dołek z czasem naruszają mocowania boczków czy słupków. Raz musiałem u siebie rozbierać boczek bo okazało się że linka od el. szyb poszła się je... Przy okazji uszkodziłem 3 spinki. Dokupiłem cały komplecik tak jak pisał Cobi, i o dziwo akurat w tych drzwiach nic teraz nie trzeszczy tylko prawy tył i słupek przy kierowcy dokucza.

Ja bawilem sie z boczkami w przednich drzwiach...i jest dobrze, cisza...najgorzej halasuje lewy slupek i cholerne prawe tylne drzwi...doslownie masakra...z tym, ze z tylnymi prawymi to jest problem, jezdzilem bez tylnej kanapy i opracia i bez boczka prawego i dupa...ciagle bylo cos slychac :| :znudzony: :znudzony: :znudzony: , nie wiem naprawde, bedzie cieplej to chyba sciagne caly tyl i slupek i bede kombinowal...ehhhh


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 10:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
A może masz po prostu już sparciałe uszczelki i to one dają ci się we znaki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 10:49 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
El-Tomaso napisał(a):
A może masz po prostu już sparciałe uszczelki i to one dają ci się we znaki.

Kurcze, to nie jest dzwiek uszczelki :niepewny: :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 12:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 437
Lokalizacja: GÂłogĂłw
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57
powiem tylko tyle: nie jesteś sam...u mnie dzieje sie identycznie to samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 12:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Skórę wystarczy dobrze nawilżyć i nie będzie skrzypieć a jeżeli chodzi o boczki słupki i to trzeba zdjąc sprawdzić czy jakieś spinki nie są połamane i w miejscach styku można obkleić cienka gąbką taką jak np. ta http://allegro.pl/item507779913_norton_ ... gacja.html tyle że klejąca jednostronnie bo inaczej ciężko to poem będzie odkleić :) i niema szans żeby coś trzeszczało.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 grudnia 2008, 13:28 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Hmmm, jesli chodzi o zapinki to sa wszystkie cale bo je wymienialem...pokrycie slupka mi skrzypi jak je mocniej nacisne, tak jakby ten plastki juz skrzypial, cholera...tak jakby byl juz baaardzo wymeczony...to samo jest z boczkami, trzeszczy szczegolnie bardzo na samych krancach bokow, pod szyba ten rog co sie drzwi koncza i cale laczenie gdzie ta listwa drewnopodobna przebiega :( ;( kurcze...poprobuje skorzystac z Waszych uwag koledzy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Skrzypiacy wnetrze samochodu...
PostNapisane: 9 lutego 2011, 23:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
odświeżam..
ten sam problem skrzypienia.. spinki wymienione wszystkie i nie pomogło.
kupie termos i będe musiał chyba melise popijać.

Auto extra ciche nic nie stuka, silnik mruczy a te boczki masakra..

dodam że nie jest to wyeksploatowany egzemplarz. Po kraju zrobił tylko kilka tyś km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Skrzypiacy wnetrze samochodu...
PostNapisane: 9 lutego 2011, 23:26 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 761
Lokalizacja: wml
Moje BMW: 525i
Kod silnika: N52b25
u mnie z tyłu coś , chyba w okolicach tylnej półki przy przechylonym samochodzie, np jak zjeżdzam z krawężnika. Z przodu jak sie rekę mocniej oprze o boczek drzwi też słychać. Ale ogolnie i tak jest dosyć cicho w środku,

_________________
Bayerische Motoren Werke - Miłość do Marki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Skrzypiacy wnetrze samochodu...
PostNapisane: 10 lutego 2011, 08:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1153
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Moje BMW: 530iAT
Kod silnika: M54B30
Harry_e36, wymieniles spinki ok, ale moze nie wiesz, ze jest taki patent, ktory poznalem od kolegow z austrii - dziurki w drzwiach, w ktore wtyka sie spinki, trzeba zakleic tasma teflonowa - dosc solidnie, na glucho. Wtedy bierzemy boczek, przykladamy do drzwi, celujemy spinkami w kolejnosci w dziurke zaklejona tasma i lekkim uderzeniem wbijamy i przebijamy tasme - efekt rewelacja - spinka ma zero luzu i nie ma o co obcierac. Nawet stare spinki sa ok. Wiem, bo w e36 tez tak robilem, a teraz w swojej e39. I tu i tam obeszlo sie bez kupowania nowych spinek. Polecam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Skrzypiacy wnetrze samochodu...
PostNapisane: 10 lutego 2011, 10:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
hmm dość ciekawe rozwiązanie. Dzisiaj coś spróbuje w ten sposób zrobić tylko gdzie mogę zakupić taką taśme ? sklep z materiałami budowlanymi ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Skrzypiacy wnetrze samochodu...
PostNapisane: 15 marca 2011, 08:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
a więc tak.. spinki wymienione, dziury zrobione z taśmą teflonową...dalej to samo.. chyba muszę odtłuścić uszczelki drzwi bo to może to , jeszcze sprawdzę nakładki progów.
nie mam pomysłu.. jest to jedyna rzecz która mnie wkurza w tym samochodzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Skrzypiacy wnetrze samochodu...
PostNapisane: 15 marca 2011, 22:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
pierwszy raz cos podobnego slysze u mnie tak cicho , ze slychac jak rabin w Jeruzalem modly czyni


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL