BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] IS nie chodzi na 4gar
PostNapisane: 20 maja 2015, 19:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E36 1.8IS
Kod silnika: m44b18
Witam mam problem z którym borykam się poł roku ... Niech ktoś wkoncu mi pomoze. Wiec tak kupiełem e36 coupe w idealnym stanie z poł roku temu jest to 98r za wysoko cene 9 tys. Gdy ja kupowałem widziałem ze silnik na wolnych obrotach nie chodzil równo poszarpywał budą i obroty byly lekko za niskie. Gdy wracałem to odczuwałem raz na czas ze na benzynie spadek mocy . Po jakims czasie na benzynie tak i na gazie nie raz lapał chwile przymulenia a pozniej jechał normalnie . I na gazie gdy go kreciłem wysoko i odpuszczałem gaz i jechałem bez gazu na wysokich obrotach przez chwile to potrawfił bardzo glosno strzelic w tłumik. Miesiąc temu dostałem od kumpla stozek i go zamontowałem . Nic prócz fajnego dzwieku ale trfało to jakies 15 min gdy przy jezdzie próbnej stracił moc i chodził jakby na 3 gary. Po diagnostyce komputerowej okazało się ze siedzi przeplywka i sonda . Wymieniłem jedno i drugie i nadal to samo . Pozniej zaauważyłem ze kable zaplonowe mają przebicia to wymieniłem. I dalej jest masakra . I teraz finał bmka chodzi normalnie i przyspiesza tylko gdy dodaje leciutko gazu lecz gdy dodam ciut wiecej gazu czyli gdzies1/3 zaczyna chodzic takjakby na 3 gary i sie dlawi i wogole nie przyspiesza gdy znow odpuszcze gaz znów zaczyna jechac normalnie . Jeszcze jedna dziwna rzecz obroty biegu jalowego są za małe lecz gdy jade na luzie nawet 5km/h trzymaja sie idealnie lecz gdy znów stan w miejscu znow spadaja i szarpie budą . Czy ktos tak miał lub potrafi mi doradzić bo jestem juz zdesperowny do reszty i przygnebia mnie to ze dałem 9 tys za szrota którego nie jestem w stanie naprawić :( :( :( :mur: :mur: :mur: :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] IS nie chodzi na 4gar
PostNapisane: 22 maja 2015, 21:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Stawiam na lew powietrze ( kawałek wężyka fajka i dmuchasz w dolot dymem i patrzysz gdzie się dymi , latarka pomaga wykryć dym) albo coś z paliwem - sprawdź ciśnienie paliwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] IS nie chodzi na 4gar
PostNapisane: 23 maja 2015, 09:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
CO do lewego powietrza to łatwiej będzie odpalić auto i zacząć psikać np samostartem(można też Plakiem ale to zatłuści ci silnik) jak będzie brał gdzieś lewe powietrze to zaciągnie samostartu i będzie wyraźna reakcja na obrotach.

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] IS nie chodzi na 4gar
PostNapisane: 25 maja 2015, 14:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 259
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
Garaż: własny
z tego co pobieżnie przeczytałem masz lpg obstawjam zle zestrojoną instalacje myśle że zalewa go gazem i lub masz instalacje zle podpiętą podaje paliwo i gaz wyłącz gaz i pojezdzij na paliwje zobacz jak zachowuje sie motor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] IS nie chodzi na 4gar
PostNapisane: 25 maja 2015, 18:52 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 179
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: e36 Compact
Kod silnika: M42B18
Również obstawiałbym lewe powietrze, sprawdź gumę dolotową za przepływką


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] IS nie chodzi na 4gar
PostNapisane: 26 maja 2015, 18:25 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 33
Posty: 56
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: m50b20
Kiedyś jak miałem is-a z lpg to wystrzelił mi gaz i zawliło wężyk nie pamiętam od czego dokładnie ale był on z tyłu kolektora, sprawdź u siebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL