BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 08:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] problem z centralnym zamkiem
PostNapisane: 7 stycznia 2009, 16:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Skawina
Mój problem polega na tym, że zamknąłem drzwi pasażera od środka. Po tym tylne prawe drzwi przestały działać. Tzn wszystkie zamykają się i otwierają na centralny zamek kluczykiem poza nimi. Czy może ktoś wie co się stało?? Proszę o pomoc.


Ostatnio edytowano 7 stycznia 2009, 18:42 przez asfalt, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, 11:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 506
Lokalizacja: śląsk (Dąbrowa Górn)
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B25
byc moze padl Ci silownik w tych drzwiach albo sie cos przestawilo,musialbys drzwi rozebrac

_________________
BardzoMądryWybór ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, 12:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
Gdy je zamkniesz od środka to potem centralnym ich nie możesz otworzyć czy w ogóle się nie otwierają?
Jeżeli tylko z centralnego nie chodzą a od środka można ich normalnie zamknąć i otworzyć to albo nie dochodzi napięcie albo tak jak Przemo85 nawija- padł siłownik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, 17:35 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Skawina
Zamykają się od środka ale centralny nie działa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, 17:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: Skawina
Gdy rozbiorę drzwi to co mam zrobić?? Mogę prosić o jakieś instrukcje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2009, 18:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
Najpierw zajrzyj do bezpieczników czy wszystkie OK. Potem sprawdż czy na przewodach idących do siłownika jest prąd. Jak masz centralny na pilot to po wciśnięciu przycisku powinno przez chwilę pojawić się napięcie a jak masz centralny z kluczyka to po jego przekręceniu dopiero. Jak będzie tzn że siłownik a jak nie to przewody walnięte.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: co jest z centralka
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 10:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: Stalowa Wola
witam sorki że wracam do starego tematu ale nie bede otwierał następnego a wiec chodzi o to że mam e34 z centralnym zamkiem bez pilota drzwi od strony kierowcy nie chca sie zamykać ale da sie je zamknąc od srodka natomiasta tylne drzwi od strony kirowcy wogóle nie da sie zamknąc(nie da sie wcisnąc tego dzyndzla wogóole) może ktoś mi powiedzieć co zrobić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 15:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: Stalowa Wola
jest ktoś w stanie mi coś doradzić bo widze że odpowiedzi to mnustwo na mojago posta ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 18:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
pawelziom88, Jeżeli wkładasz kluczyk w drzwi od pasażera, przekręcasz i wszystkie oprócz nich się zamykają to musisz zobaczyć czy dochodzi prąd do siłownika. A co do tych tylnych drzwi to musiało ci się coś w środku zablokować. Tak czy inaczej w obu przypadkach bez demontażu boczków się nie obejdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 20:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Lokalizacja: SiemiechĂłw mÂłp
:mur: :mur: u mnie też nie działają w przednich dzwiach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2009, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: Stalowa Wola
u mnie nie działają zamkni od strony kierowcy w tylnych drzwiach to nawet nie moge nacisnąć "dzyndzla" i to mnie najbardziej wkurza bo nie moge auta zamknąc z przotu to przynajmniej od środka moge zamknąc a nawet jak już te boczki zdjemę to ma ktoś ajkiś pomysł od czego mam się zabrać i co zrobić by to działało, bym mógł zamnkąc dzwi z kluczyka najlepiej wszystkie a jeszcze wspomne że w dzwiach kierowcy słychać jak pracyje ten siłonik bo z w tylnych to cisza jest i nie wiem co mam zrobić tak jest przyblokowanyt że nie moge ich zamknąc nawet od środka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 00:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: Stalowa Wola
jest ktoś w stanie pomóc czy nie mam co liczyć na tym forum??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 16:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 77
Lokalizacja: Oława
Moje BMW: obecnie brak
witam tez sie dołącze do tematu bo w mojej e36 coupe mam centralny na pilota i jak zamykam to drzwi sie zamkną a po sekundzie sie otwierają i musze je otworzyć a potem zamknąć i suz sie nie otwieraja i tak samo jest przy zamykaniu kluczykiem może ktoś wie co sie mogło popsuć może moduł centralnego zamka


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2009, 16:50 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
pawelziom88 napisał(a):
jest ktoś w stanie pomóc czy nie mam co liczyć na tym forum??

przeciez dawali ci rady...trzeba rozebrac boczki dzwi i wtedy bedziesz cos widzial i sprawdzic czy dochodzi napiecie....na odleglosc chcesz zeby ci ktos to zrobil :hyhy: a kazdy przypadek jest inny...reguly nie ma

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, 18:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Gliwice
Witam!

W moim E34 natomiast pojawił się problem takiej maści: padł akumulator, więc go wymontowałem żeby go w nocy naładować. Tylne drzwi i przednie pasażera zamknąłem ręcznie od środka, natomiast od kierowcy z kluczka z zewnątrz. Dzisiaj chcę podpiąć akum i ku mojemu ogromnego zaskoczeniu nie mogę się dostać do auta. Wkładam kluczyk do zamka, kręcę w obie strony ale autko nie chce się otworzyć. Sprawa wygląda tak samo u pasażera i kierowcy. Zauważyłem, że od kierowcy "dzyndzelek" nieznacznie się podnosi przy włożeniu kluczyka nie całkiem do końca. Bagażnik mam otwarty, bo w nim zamek jest uszkodzony (centralny go zamyka, z kluczyka nie idzie), ale nie dostanę się przez niego do wnętrza auta, bo mam wielką butlę z gazem. Czy może ktoś wie co mógłbym w tym przypadku zrobić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, 18:54 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
Marcin a próbowałeś różnych kombinacji? Tzn włożyć kluczyk w zamek, przekręcić i potrzymać z 5 sek? Przekręcić kluczyk i podnosić klamkę albo najpierw podnieść klamkę a potem kluczyk przekręcać? A jeżeli to nic nie da i nadal nie będziesz mógł dostać się do auta to polecam ci sprawdzone sposób w takiej sytuacji. Jeżeli masz wyjęty aku to musisz pod auto nurkować i podłączyć plus od baterii pod przewód do rozrusznika a minus na masę albo pod gniazdko od przyczepki się podpinasz i otwierasz z pilota.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2009, 21:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Gliwice
Problem rozwiązany - wystarczyło przekręcić kluczyk z jednocześnie podciągniętą klamką :)

dziękuję i pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2009, 14:48 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: OstrĂłw
Ja mam podobny problem tylko ze w mojej e34 zamknęły sie tylne drzwi od pasażera i chyba juz na amen o ni jak nie mogę ich otworzyc....starałem sie wyjąć bolca od drzwi...ale wcale nie da sie go ruszyc...i to Ci dopiero zagadka weź bądź mądry....jak to otworzyć?
A wracając do niezamykających sie drzwi u kierowcy....u mnie troszke podobnie bo zamykaja sie wszystkie....tylko żeby zamknąć te od kierowcy musze troche dalej kluczyk przekręcic....takie jak by domknięcie...
Jak by kto miał pomysł jak ruszyc tamte drzwi nie do otwarcia prosze o rade


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2009, 14:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Lokalizacja: Stalowa Wola
napewno ci sie strownik od centralki przepalił no wiec teraz masz nie lada problem musisz w jakis sposób zdjąć boczek i dostać sie do sterownika potem go odłączyc od zamka i tedy racznie juz dasz rade otworzyc dzwi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2009, 20:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E34 525TDS
Kod silnika: M51
Witam

Wiem, że to stary post, ale nie chcę zakładać nowego o takim samym temacie.
Mam problem z centralnym zamkiem (E34 525TDS '93). Zamek jest na kluczyk, bez pilota. Auto kupiłem jakiś czas temu, ale wcześniej długo stało. Powoli doprowadzam go do ładu, a największym problemem dla mnie teraz jest elektryka. Ale wracając do zamka. Jak zamykam samochód kluczykiem od strony kierowcy to zamyka mi się wszystko oprócz prawych drzwi (przód i tył), z tym, że raz się zamykają i odmykają (razem), a raz nie i wtedy muszę zamykać auto na dwa razy - a prawą stronę ręcznie. Zaznaczam jeszcze raz, że auto długo stało nie używane. Czy jest tam gdzieś jakaś złączka na której może nie być dobrego styku (od innych urządzeń już znalazłem i wyczyściłem/wymieniłem i zaczęły działać)?

Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale chciałem dokładnie opisać mój problem.

_________________
Jeśli wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się czegoś zrobić... - znajdź kogoś kto o tym nie wie. Napewno da radę:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL