BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 03:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] słabo ciągnie
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 12:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Szklarska Poreba
Witam czy ktoś się moze spotkał z takim zjawiskiem że raz ciągnie autko jab by skrzydeł dostał a nie kiedy nie chce jechać jak by mu czegoś brakowało.Mam e36 1.8i m40


Jeszcze jedna sprawa czy ktoś mógł by mi powiedzieć jaki olej przychodzi od skrzyni i wspomagania?


Ostatnio edytowano 14 stycznia 2007, 13:06 przez dami_bmw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 13:22 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 768
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M54b25
Może masz coś z przepływomierzem,najlepiej jak byś miał drugi na 100% sprawny i zamienić zobaczyć czy lepiej jeździ,albo może to być uszkodzona sonda lambda,najlepiej by było podjechać do kogoś co ma komputer i program diagnostyczny,podłączyć autko i wszystko wyjdzie co i jak,Olej w skrzyni ostatnio wymieniałem też mam M40 E36 1,8l wchodzi tam 1 litr,ja zalałem Castrola,to zależy jaką masz skrzynie każdy gadał coś o tajemniczej czerownej kartce,że jak ona jest to chyba jakiś inny olej,ja jej nie miałem i zalałem Castrola tak jak zresztą producent zaleca.

_________________
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 59
Lokalizacja: AugustĂłw
mam to samo wymieniłem sonde włożyłem drugi przepływomierz i nic to nie dało czsem bylo w miare dobrze a czasem to lepiej nie mówic teraz wziąłem sie za rozrząd rozebrałem i mam do wymiany poychacze ale bede robił wszystko bo wałek tez już zaczyna brać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 16:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Lokalizacja: Szklarska Poreba
tylko jaka gestość oleju do skrzyni wchodzi w gre to najwarzniejsze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 17:10 
Też tak miałem. Wymieniłem świece, wszystkie filtry, kable WN, pompę paliwa, a kopułka i palec były w doskonałym stanie, więc nie zmieniałem. Było rewelacyjnie, osiągi lepsze niż dane katalogowe, ale na rozgrzanym silniku nadal czasami zamulał. Podjechałem do warsztatu Baura, zmienił mi cewkę i o dziwo objawy ustąpiły.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 20:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Lokalizacja: Warszawa
smiało mozesz wlac do jednego i do drugiego Mobila ATF 220 JEST IDEALNY. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 stycznia 2007, 12:38 
Byłbym zapomniał, jeszcze zmnieniałem sondę lambda. W Twoim przypadku bym od tego zaczął.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL