BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 12:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 325i coupe dziwne "cykanie"...co to moze być
PostNapisane: 8 lutego 2009, 23:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: BiaÂłobrzegi k/Rad
Witam Kolegów...moze Wy mi powiecie. Posiadam e36 325 (m50b25 bez vanosa),silnik chodzi cichutko(ledwo go słychac przy zamknietej masce)...ale bardziej od silnika słysze z prawej strony od koła takie jakby nie głosne "cykanie" ...takie regularne jakby od wiatraka czy cos???jak otwieram maske to nie słychac za wiele tego,bardzej z prawej strony samochodu w okolicy koła...wymieniłem wcześniej 2 rolki,pasek,wiskoze (BEHR),i wiatrak...dalej podobnie słychac....gdzies słyszałem ze to moze odgłos taki od wiatraka bo nie mam osłony silnika pod spodem....z góry dzięki za każdą podpowiedz. :(


Ostatnio edytowano 9 lutego 2009, 13:17 przez bmwwbr, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2009, 23:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 375
Lokalizacja: Szczecin
Garaż: 320ci -> 318is -> 328ci -> 528iA -> 530i -> 323i -> 323ci -> 525iA -> 540iA -> 523i -> 320Ci -> 523i -> 320Ci -> 520iA -> 323i -> 523i -> ?
Moze sprawdz pompe wody, bo lozysko moglo sie wyrobic i tak cykac. To, ze cyka w jakims miejscu gdzie C isie wydaje to moze byc zludzenie. Mechanicy maja takie specjalne sluchawki ;) niech przeleca po kolei wszystko w silniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2009, 23:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 209
Lokalizacja: lubuskie
Moje BMW: e39 530d
Może zaworki pukają?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lutego 2009, 23:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 184
Lokalizacja: Radom / Nottingham
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
Dziwne, bo u mnie jest podobne cykanie tylko ze z lewej strony... Nawet był post na ten temat.... diagnozy były różne... ale jak narazie nic wiecej sie nie dzieje ;) więc jezdze....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 14:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: BiaÂłobrzegi k/Rad
nie....hydraulika u mnie w porządku...słyszę że to gdzies na zewnątrzz przody silnika...a pompe także wymieniłem(SKF)..... :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 14:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: BiaÂłobrzegi k/Rad
moze rolki jakies słabe...albo łożysko alternatora??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 18:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: BiaÂłobrzegi k/Rad
byłem dzis na kanale.....okazuje sie dzwięk pochodzi z okolicy miski albo kolektora wydechowego....dalej nie wiem...pomocy!!! :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 18:11 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
U mnie tez to jest...przy prawym kole, dokladnie z dolu bardziej...mi sie wydaje, ze uszczelki moga sie nadawac do wymiany, te miedzy kolektorem a rura...pewnie gdzies puszczaja i daja takie odglosy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 21:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: PoznaĂą
najprawdopodobniej to elektrozawór (od nawiewu) . da się z tym jeżdzić:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2009, 04:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: BiaÂłobrzegi k/Rad
kolega Kisiel 24 ma chyba racje...mechanik u mnie tez podejrzewał uszczelki kolektora ale sam na pewno nie wiedział.....także .....??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lutego 2009, 07:55 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Powiem tak bmwwbr nie pozostaje nam nic innego jak to wymienic :) I sprawdzic...ja to bede robil najprawdopodobniej na wiosne :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, 09:50 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 324
Lokalizacja: SBL
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Witam

Nie chciałem zakładać nowego tematu, wieć postanowiłem się dołaczyć tutaj z moim problemem. U mnie też występuje charakterystyczne cykanie silnik m50b25, gdy stoję z przodu auta cisza, gdy się nachylę nad silnikiem też cisza. Słychać to cykanie dopiero jak stanę z prawej strony auta a najbardziej pod siedzeniem pasażera, wszystko wskazuje na katalizator, co o tym myślicie?

_________________
Jeżeli masz problem z układem ABS w E-36,Pisz!!!
Diagnostyka, programowanie sterowników BMW oraz grupy VW.
Naprawa elektronicznych układów tj.: oryginalne przetwornice BMW XENON, regeneracja sterowników ABS, ECU, itp.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, 09:56 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
A czemu katalizator ma cykac?? :zdziwko: mi sie wydaje, ze bardziej uszczelka albo elektrozawor albo nieszczesne wtryski ;)
Wiesz, odglos moze sie roznosic...no ale u Ciebie moze to cos innego :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, 10:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 324
Lokalizacja: SBL
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Podczas diagnozy silnika wykazało błąd czujnika spalania stukowego oraz sondy lambda, a co do dźwięku to słychać to tylko z prawej strony pod autem

_________________
Jeżeli masz problem z układem ABS w E-36,Pisz!!!
Diagnostyka, programowanie sterowników BMW oraz grupy VW.
Naprawa elektronicznych układów tj.: oryginalne przetwornice BMW XENON, regeneracja sterowników ABS, ECU, itp.

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 325i coupe dziwne "cykanie"...co to moze być
PostNapisane: 23 czerwca 2011, 22:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 40
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: m50b25
odgrzeje kotleta :P
ta sama historia m50b25 było dość głośne pykanie i cykanie , wymieniłem wszystkie szklanki stuki ustały
jest tylko to nieznośne cykanie przy prawym kole .
powiedzcie mi jest szansa że jak zostawie auto na diagnostyke komputerową to są wstanie wykryć że wtryski umierają , czy tylko pokaże jakie czujniki umarły ??

_________________
odrobina rozkoszy --- >>> E36 coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 325i coupe dziwne "cykanie"...co to moze być
PostNapisane: 5 września 2011, 19:43 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39 520
http://www.youtube.com/watch?v=AokPs1AKSEM moj problem coz moze to byc?? lewna stona....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 325i coupe dziwne "cykanie"...co to moze być
PostNapisane: 6 września 2011, 12:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 311
Moje BMW: m9
Kod silnika: m52, m30b35,m52b25
różne są problemy. Mogą to być wtryski, albo uszczelka pod kolektorem.

U mnie tez było cykanie tylko w m52, po wymianie uszczelek pod kolektorem problem zniknął (dodam jeszcze, że nowe uszczelki smarowałem specjalnym uszczelniaczem do tłumika "bosal" )


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 325i coupe dziwne "cykanie"...co to moze być
PostNapisane: 6 września 2011, 13:41 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 935
Przyczyn moze byc wiele ja bym bardziej obstawial na popychacz lub dzialajce wtryski bo tak wlasnie one chodza.Wszystko jest w porzadku wiec niema czym sobie glowy zawracac pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 325i coupe dziwne "cykanie"...co to moze być
PostNapisane: 14 stycznia 2012, 11:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Lokalizacja: RADOM
Moje BMW: E39 528i touring
Kod silnika: M52B28
Garaż: Było E36 M50B25 Coupe jest E39 M52B28 Touring
Będę Marce Wierny
Witam Wszystkich

Miałem ten sam problem a mianowicie cykanie z prawej strony przy kole.Cykanie zwiększało swoją częstotliwość wraz z obrotami silnika a po przejechaniu dłuższej trasy było głośniejsze i tak z dnia na dzień było bardziej upierdliwe,odgłos były słyszalny z dołu silnika przy kolektorze wydechowym z góry silnik pracował cicho.
Moje podejrzenia padły wiec na wydmuchaną uszczelkę pod kolektorem ale nie do końca pasował mi dźwięk wskazujący na jej uszkodzenie wiec szukałem dalej.Dodam jeszcze że przy tym nieznośnym cykaniu jak wcisnąłem sprzęgło to obroty leciały w dół i falowały miedzy 500 a 1000 i stabilizowały sie dopiero po zatrzymaniu mojej buni.
Wymieniłem odmę bo ona też ma wpływ na falowanie i nic dalej to samo aż do wczoraj kiedy wpadło mi do głowy sprawdzić świece i fajki na cewkach no i jest przyczyna.To nieznośne cykanie pochodziło od świecy która była uszkodzona w sposób taki że cała porcelanka obracała się wokół własnej osi łącznie z elektrodą względem gwinty świecy oczywiście nic nie było pęknięte działać działała bo po odpięciu cewki autko zaczęło kuleć na jeden cylinder poprosty miała luz i takie cykanie przenosiła na silnik.
Podmieniłem świeczuszkę i teraz autko śmiga jak marzenie nawet jednego cyknięcia z doły silnika,falowanie ustało po wrzuceniu na luz obroty pieknie zchodzą na około 720 i tak zostają :hurra: Oczywiście świece bosch nie wiem co mnie podkusiło żeby je kupić ale w sklepie nie mieli ngk a ja w ten dzień akurat regenerowałem vanosa i chciałem juz wszystko powymieniać.Świece od nowości do usterki przejechały jakieś 3000km a wcześniej na ngk robiłem po 17000km nawet i nic sie z nimi nie działo a tu taki bosch 3000 nie wytrzymał :cisza: Mam nadzieje ze pomoże lub naprowadzi was mój przypadek w ustaleniu usterki i zaoszczędzeni niepotrzebnych wydatków :) Pozdrawiam

_________________
Inpa,dominator max-kody błędów,live data


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] 325i coupe dziwne "cykanie"...co to moze być
PostNapisane: 14 stycznia 2012, 13:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 206
Lokalizacja: Podkarpacie
Moje BMW: e34
Kod silnika: M50B20
Skoro odgłos pochodzi od dołu z okolic miski to może pompa oleju lub łańcuszek od niej chałasuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL