BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 04:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Problem z webesto
PostNapisane: 9 lutego 2009, 17:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WrocÂław
Witam wszystkich jestem szczęśliwym posiadaczem e46 320d.Przed paroma dniami zauważyłem że spod silnika wydobywa się ,,siwy dym''.Przedtem sytułacja ta nie miała miejsca.Po pewnym czasie zorientowałem się że może być to webesto.Mechanik również potwierdził moje przypuszczenia i stwierdził że praca webesto jest nieprawidłowa ponieważ zbyt często się włącza i za mocno dymi.Jego diagnoza brzmiała że spalił się przekażnik od sterowania webesto.Pomóżcie w rozwikłaniu zagadki.

Dodam jeszcze że po odpaleniu silnika słysze pracujące webesto,które moim zdaniem zabardzo dymi.Podobna sytułacja powtarza się nawet przy rozgrzanym silniku. :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lutego 2009, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 63
Lokalizacja: Końskie
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Dołącze się do tematu .Mam podobny problem ,z tym że webasto pracuje non stop niezależnie czy silnik zimny czy ciepły.Gdzie znajduje się przekażnik .

_________________
Jazda BMW jest najlepszą przyjemnością życia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z webesto
PostNapisane: 9 lutego 2009, 22:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WrocÂław
infinity320 napisał(a):
Witam wszystkich jestem szczęśliwym posiadaczem e46 320d.Przed paroma dniami zauważyłem że spod silnika wydobywa się ,,siwy dym''.Przedtem sytułacja ta nie miała miejsca.Po pewnym czasie zorientowałem się że może być to webesto.Mechanik również potwierdził moje przypuszczenia i stwierdził że praca webesto jest nieprawidłowa ponieważ zbyt często się włącza i za mocno dymi.Jego diagnoza brzmiała że spalił się przekażnik od sterowania webesto.Pomóżcie w rozwikłaniu zagadki.

Dodam jeszcze że po odpaleniu silnika słysze pracujące webesto,które moim zdaniem zabardzo dymi.Podobna sytułacja powtarza się nawet przy rozgrzanym silniku. :kwasny:


Odp Witam mój mechanik wskazał na plastikową puszke znajdującą się pod maską po stronie kierowcy.Jest ona umieszczona turz obok szyby.Powiedzał również że bez podłączenia do kompa się nie obejdzie.Jeśli moja e46 nadal będzie sie tak dziwnie zachowywać to będe zmuszony pojechać na kompa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: problemy z webasto
PostNapisane: 10 lutego 2009, 14:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WrocÂław
mam jeszcze jedno pytanie czy wam podczas pracy webasta wydobywa sie spora ilość dymu z rurki odprowadzającej spaliny pod silnikiem.Niewiem jakie ilości dymu są w normie.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 21:59 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 50
Lokalizacja: Lwówek Śląski/Złotoryja
Moje BMW: e39 525d e46 320d
u mnie przez jakies 5 s po odpaleniu jest siwy dym potem juz czysciutko!!!!a przekazników tam nie ma!!! wydaje mi sie ze sa za schowkiem na rekawiczki!!!!

_________________
Kliknij POMÓGŁ ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL