BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 07:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Czujniki parkowania-tył
PostNapisane: 11 lutego 2009, 13:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
Witam wszystkich.
Mam problem z czujnikiami parkowania w tylnym zdeżaku.Przy włączonym wstecznym(skrzynia automatyczna),rozlega się ciągły dzwięk,tak jakbym dojechał do samej przeszkody,mimo że za autem nic nie stoi.Dodam,że w nic nie udeżyłem cofając.Czy ktoś miał także ten problem?Proszę o pomoc.Dzięki...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2009, 14:27 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 788
Lokalizacja: Lublin
Masz gdzieś zwarcie w instalacji. Posprawdzaj czy przewody od czujników nie są poprzecierane albo wtyczki zalane wodą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 07:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: rzeszĂłw
sprawdź jeszcze czy któryś z czujników nie jest za bardzo wciśnięty w oprawkę bo zdarzały się takie przypadki i wtedy bedzie działał już po włączeniu wstecznego może kolego ty niee uderzyłeś ale ktos mógł delikatnie dostawić do Ciebie nic się nie stało a czujnik bedzie wciśnięty


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 08:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1008
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Moje BMW: E39 525i
Kod silnika: M54B25
Ja mam tak u siebie. Coś się dzieje z jednym czujnikiem, wyjmowałem go, czyściłem styki itp ale nadal źle działa, tzn raz działa raz nie ;) Może zajrzyj do modułu PDC w bagażniku (u mnie to biała puszka), nad akumulatorem. Jak coś zdziałasz to daj znać, ja też się muszę za to wziąć dokładniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 11:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
fixxxer1 napisał(a):
Ja mam tak u siebie. Coś się dzieje z jednym czujnikiem, wyjmowałem go, czyściłem styki itp ale nadal źle działa, tzn raz działa raz nie ;)


Co prawda nie w BMW a w Toyocie kuzyn taką akcje miał. Podczas mycia strzelone było w czujnik wysokim ciśnieniem i sie gdzieśtam woda podostawała, ale po jakimś czasie przeschło i było już ok

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 19:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
Witajcie.
Na razie auto stoi drógi dzień w garażu.Chcę odczekać chwilę bo może rzeczywiście powodem mojego problemu jest zamoknięcie.Skojarzyłem,że ostatnio myłem auto myjką wysokociśnieniową.Byćmoże wyjechałem na mróz i coś się pokiełbasiło.Dziś nie mam czasu sprawdzić czy dalej problem istnieje,ale jutro na pewno sprawdzę i odrazu się odezwę.
Pozdrowionka dla wszystkich i dzięki za sugestie,HEJ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2009, 21:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: DÂąbrowa GĂłrnicza
Czołem.
Tak jak obiecywałem,sprawdziłem dziś(po 3 dniach postoju auta w garażu) jak tam moje czujniki parkowania,no i jest ok.Tak jak się domyślałem powodem wadliwego działania musiało być zamoknięcie,a i mróz pewnie zrobił swoje.Tak więc koledzy możecie na przyszłość brać pod uwagę moje doświadczenie i zachowujcie ostrożność podczas mycia auta na mrozie.Przynajmniej w okolicy czujników parkowania.
Pozdrawiam i życzę wszystkim radości ze swoich "BUNIEK".
MIKO


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lutego 2009, 21:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Lokalizacja: koszalin
witam, najlepiej sprawdzić który czujnik nie działa,trzeba włączyć PDC i przysłuchać się blisko każdego czójnika ,jak jest dobry to będzie słychać cykanie ,jak nie to albo padł czujnik albo przewody nie łączą


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL