BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 00:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 18 lutego 2009, 22:19 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1002
Lokalizacja: Toronto, ON
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Pozwolę sobie założyć nowy temat, choć sama przypadłość, jak czytałem nie dotyczy tylko E46 ale również E39 czy E36. Otóż zaraz po odpaleniu samochodu po nocy w ujemnych temperaturach kręcąc kierownicą słyszę wyjącą pompę wspomagania. Dzieje się tak tylko przy zimnym silniku (po nocy spędzonej pod chmurką) i manewrach nazwijmy je parkingowymi. Domyślam się, że może olej nieznacznie gęstnieje albo jest go mało (muszę sprawdzić poziom), lub też koniec pompy już jest bliski. Czy ktoś już miał podobne doświadczenia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 06:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 290
Lokalizacja: rzeszĂłw
sprawdź poziom oleju sprawdź pasek na zimny może ślizgać i pompa będzie dawć za małe ciśninie można spróbować wymienić olej w wspomaganiu bo ten jest za rzadki nawet na zimym ten olej się też wymiania a jak to nie pomoże to musisz wymienić pompe wspomagania jaki olej zalać powinieneś mieć na korku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 09:37 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Olej tylko Dextron II (jesli jest czerwony) u mnie wymiana na swierzy dala poprawe na jakies hmmm 2-3 tygodnie...teraz znowu nie jest kolorowo niestety...sprawdz poziom plynu, ewentyalnie pompa pomalu pada :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 10:31 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 747
Moje BMW: E36
Jak wyje pompa to raczej daje znać że się kończy.
Co do wymiany pompy to NIGDY nie kupuj regenerowanej z allegro i InterCars'u
(przechodziłem to w e39, T4 i innych autach).
Najlepiej kupić używkę. Nie słuchajcie że regenerowana jest jak oryginał, guw.. prawda.

Pompy wspomagana padają z reguły (ale też ze zużytego płynu) od kręcenia bączków.
Polega to na tym że,
jak auto się kręci, kierownica jest skręcona do końca, wtedy w maglu zamyka się przelew i całe ciśnienie z pompy wspomagania nie ma upustu. W przewodzie wytwarza się duże ciśnienie, a my dodając gazu zmuszamy pompę do tłoczenia jeszcze większej ilości płynu, który nie przepływa i właśnie wtedy padają pompy.

Na pewno znacie przypadki że po kręceniu bączków przestawało działać wspomaganie...

Informacje na temat jaki olej wlać napisane są na korku wlewu oleju od wspomagania, z reguły czerwony ATF.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 11:07 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
BorysKrystian napisał(a):
Jak wyje pompa to raczej daje znać że się kończy.


u mnie ostatnio zaczela wyc i okazalo sie ze plynu jest troszke za malo :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 18:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1002
Lokalizacja: Toronto, ON
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Sprawdziłem ilość płynu w zbiorniczku, był prawie suchy. Kierownica chodziła ciężko. Kupiłem i zalałem nowy, patrzę a to, co wlałem spływa na dół na osłonę pod silnikiem. 50PLN wywalone w błoto i muszę jeszcze zawitać do mechanika. Mam nadzieję, że to tylko sperforowany lub pęknięty wąż. :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 20:32 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1002
Lokalizacja: Toronto, ON
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Jasne, nie ruszam auta do tego czasu. Po cichu liczę, że ten wyciek to tylko coś drobnego, bo powoli irytują mnie naprawy. :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, 01:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 411
Lokalizacja: Sanok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
tez mialem podobnie ale na wymienie plynu sie skonczylo

_________________
BóG Stworzył BMW bo Miał GUST !!!!! a Inne Samochody Bo Miał Dobry Humor :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2009, 13:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1002
Lokalizacja: Toronto, ON
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Sprawa się wyjaśniła. Był to tylko defekt samego węża, tak więc skończyło się na wielkim strachu. Niemniej jednak dziękuję za pomoc!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 marca 2009, 23:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Kielce/Warszawa
Identycznie u mnie było. Mrozy. Poranne wycie pompy. Okazało się że końcówka kabelka idąca od pompy musiała zostać zregenerowana. Od tego czasu super.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 14 maja 2010, 10:17 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 90
Lokalizacja: Bełżyce
Moje BMW: [E60] 530D
Koledzy ja odświeżam temat. Mianowicie mam problem ze wspomaganiem. Jak zacznę kręcić bączki to pompa zaczyna strasznie wyć i albo muszę chwile na postoju na obrotach postać albo się przejechać i ustaje. Czy to znak ze pompa powoli do wymiany się kwalifikuje??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 14 maja 2010, 18:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 26
Lokalizacja: woj. mazowieckie
Moje BMW: E46
Kod silnika: m52b28
Kolega wyżej opisał dlaczego tak jest podczas kręcenia, przeczytaj uważnie. U mnie znowu wyje jak już się rozgrzeje. Rano na zimnym jest ok, dopiero potem ją słychać ale to tylko trochę przy manewrach parkingowych. Zaczęła wyć właśnie po zrobieniu bąków XD wymieniłem płyn na taki jaki być powinien i pomogło ale nie znacznie;p już się tym nie przejmuje, jak pompa siądzie całkiem to dopiero ją wymienię,( nie mam oryginalnej bo poprzedni właściciel też już ją wymieniał)

_________________
LAMUSY SIĘ MARSZCZĄ :/
CZY ŻAL MI ? O_o
CZŁOWIEKU NIE BARDZO! ^^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 8 lipca 2010, 18:19 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Kisiel24 napisał(a):
Olej tylko Dextron II (jesli jest czerwony)

BorysKrystian napisał(a):
z reguły czerwony ATF.


A konkretnie jaka firma? :/ patrząc na allegro to tak Mobil, Valvoline, Venol.
Gdy spuszczę resztki starego to ile litrów muszę kupić? żeby było OK :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 6 października 2012, 18:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 2.0ci
Czy możne ktoś wie dokładnie jak wymienić pompę w e46 2.0 i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 6 października 2012, 18:43 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46 2.0ci
Oczywiście pompę wspomagania


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 7 października 2012, 12:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 59
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E36 Cabrio
Kod silnika: M52B20
mialem ten sam problem pompa sie juz konczyla kupilem uzywke i problem nie wystepuje :) wymiana oleju nie pomogla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 22 października 2012, 10:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 3
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50
w moim m50 od momentu zakupu samochodu to jest ponad 6 lat, pompa dawała o sobie znaki najpierw na zimnym silniku podczas kręcenia potem już na rozgrzanym zaczynała wyć podczas kręcenia a przez ostatnie dwa lata wyła non stop a przy kręceniu kierownicą ludzie ze 100 metrów się oglądali. Po kołem przeczytaniu wszystkiego co jest w necie na ten temat doszedłem do wniosku iż jedyną najtańszą opcją będzie wymiana łożyska w pompie. Rzeczywiście jak wlazłem pod auto to przy naciągniętym pasie wieloklinowym ruszając kołem pasowym słychać było wyrażne stuki w pompie. Po odkręceniu pompy okazało się że jest to luz wzdłuż osi pompy a łożysko w miarę w stanie dobrym. Nie było sensu dalej rozkręcać. Wymontowaną pompę wymyłem w benzynie środek pompy wypłukałem czystą benzyna przepompowując ok. pól litra benzyny przez nią przy czym obracałem kołem pasowym. Przy okazji wymontowałem zbiorniczek wymyłem, wypłukałem benzyną również przewody od zbiorniczka do pompy. pozakładałem wszystko jak było dałem nowe opaski na przewody przy zbiorniczku. Zalałem pierwszym lepszym płynem z bp PRESTONE w czarnej butelce z żółtą nalepką. Pierwszy odpał na parę sekund i dolewka. Potem znowu odpał kierownicą w prawo w lewo i znowu dolewka. Po kilku dolewkach do poziomu na miarce POMPA CISZA!!!! PRZY KRĘCENIU KIEROWNICĄ CISZA!!!! NIGDY JESZCZE takiej CISZY nie BYŁO POD MASKĄ. KIEROWNICA O POŁOWĘ LŻEJ SIĘ KRĘCI NIŻ PRZEDTEM.
POLECAM wszystkim wykonanie takiego zabiegu w swoich autkach. ZAOSZCZĘDZIŁO mi to kosztów nowej POMPY a satysfakcja gwarantowana.

_________________
Obrazek
E28 -520I 2.0/12V 81r. E36 -320 2.0/24V 92r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 25 czerwca 2014, 22:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 378
Lokalizacja: Wwa
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 2&start=40
Odświeżę temat, lekko się ostatnio pod :cenzura: łem. 2 miesiące temu wymieniłem pompę wspomagania na nową LUK'a (950 PLN) kupioną z zaufanego znanego na forum sklepu, przy okazji wymieniłem przewody, zregenerowałem magiel, wymieniłem zbiornik, układ zalany olejem Mobil 1 ATF 220. Wszystko było ok, po czym teraz w długi weekend zbiłem trasę 400 km i zaczęło coś buczeć, niezbyt mocno ale jednak na tyle że słychać i na tyle, że denerwuje. Dźwięk ewidentnie uzależniony od obrotów silnika. Byłem przekonany, że pompa wody, bo już miała kilka lat i luz więc wymieniłem - oczywiście pudło, po wymianie pompy wody (SKF) dalej buczenie, rolki są w miarę nowe 2 lata na nich jeżdżę, łożyska w alternatorze wymieniałem w zeszłym miesiącu, sprężarkę klimy też wyeliminowałem, więc teraz to już na 95% pompa wspomagania.
Na postoju lekko buczy, przy ruchu kierownicą buczenie ustępuje, wraz ze wzrostem obrotów buczenie się nasila. Stan oleju tak jak należy, opiłków metalu brak. Zastanawiam się czy ją reklamować, czy może zmienić olej na jakiś inny?
Czy miał ktoś podobne przejścia z nową pompą LUK'a? 2 miesiące i żeby już buczała!? przejechałem ze 2500-3000 km.
Jaki inny dobry olej do układu polecacie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 26 kwietnia 2015, 20:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 184
Lokalizacja: Zamość
Moje BMW: E46 328Ci Coupe
Kod silnika: M52 B28
Witam. ciągle mam przeboje z moja bmką :( jedno naprawie to drugie padnie :/ teraz czas na wspomaganie na zimnym jest a na ciepłym jak lotto raz jest raz nie :( czy to pompa czy stary atf? powoli mam już dość

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Wyjąca pompa wspomagania
PostNapisane: 28 kwietnia 2015, 15:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 259
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
Garaż: własny
chyba już Panu pisałem co należy zrobić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL