BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2009, 15:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2972
Lokalizacja: wawa
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Cytuj:
kupić napewno można w ASO to nie jest problem( 6miesięcy temu w ASO 75zł litr więc ta aukcja to raczej nie promocja)

bo nie przeczytales aukcji ze zrozumieniem
Cytuj:
cena dotyczy jednego litra oleju


rozlewamy w ilościach potrzebnych do wymiany

po podaniu numeru nadwozia ustale jaka ilosć jest potrzebna

wiec na pewno wyjdzie taniej

_________________
Obrazek


https://picasaweb.google.com/100024553116878785483/Indochiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2009, 15:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Lokalizacja: XXXXXXXX
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M52
becek napisał(a):
Cytuj:
kupić napewno można w ASO to nie jest problem( 6miesięcy temu w ASO 75zł litr więc ta aukcja to raczej nie promocja)

bo nie przeczytales aukcji ze zrozumieniem
Cytuj:
cena dotyczy jednego litra oleju


rozlewamy w ilościach potrzebnych do wymiany

po podaniu numeru nadwozia ustale jaka ilosć jest potrzebna

wiec na pewno wyjdzie taniej



Ok może tak może nie. :zly:

Czy istnieje jakiś zamiennik?
Ponoć Castrol TAF-X odpowiada MTF-LT2 ( LT1 niby wycofany z produkcji)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 sierpnia 2009, 18:29 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
KAMIL 87 napisał(a):
to jaki radzicie mi kupic teraz olej i wlac??


Jak masz ATF i chcesz najbardziej wypasiony olej to polecam to LINK (Moja aukcja :hyhy:) . Miałem to wlać do siebie do skrzynki, bo mi ktos kiedys powiedzial ze mam pomaranczowa naklejke (a sie pozniej okazalo ze żółta) :kwasny:.
Ostatecznie wlalem do skrzyni oryginal z bmw (jak sie poprosi, to zaleja butelke pod korek i to calkowicie wystarczy i nie ma potrzeby kupowania 2l) a do dyfra Redline 75W-90 High Performance.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2009, 11:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Lokalizacja: XXXXXXXX
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M52
A więc dzisiaj byłem w ASO we Wrocławiu w poszukiwaniu oleju:)
Szukałem MTF-LT1 został wycofany z produkcji w 2003r zastąpił go MTF-LT2 ( produkt Castrola produkowany tylko dla BMW) , cena takiego oleju to 93,10 za litr , do mojej wchodzi 1,1 kupiłem 1,2l cena za całośc to 113,58zł.
Z tego co się dowiedziałem można kupić kazdy olej obojetnie jaką sie ma naklejke zółtą , zieloną czy pomarańczową.

Szukałem zamiennika ale ciężko coś znaleść no chyba że ktoś jest magikiem i po smaku pozna czy jest odpowiedni:) Ja szukałem z 2 tygodnie w ASO załatwiłem wszystko w 5 minut , może to co napisałem skruci komuś czas poszukiwań do minimum:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: siema
PostNapisane: 26 sierpnia 2009, 21:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 106
Lokalizacja: Świdnik
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52
ja mam e39 z 98 roku 520 jest jakaś różnica w ilości oleju w skrzyni?? a i jeszcze jedno ile oleju potrzeba do tylniego dyfra i jaki to olej najlepiej kupić?? z gory dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sierpnia 2009, 07:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Lokalizacja: XXXXXXXX
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M52
http://www.e34.de/vin/index.php wpisz VIN może pomoże :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] wymiana oleju w skrzyni biegów!
PostNapisane: 23 grudnia 2010, 21:26 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 19
Lokalizacja: Lubasz
Moje BMW: e30 320iA e36 325i
Kod silnika: M20B20 M50B25
Ja do e36 325i kupiłem Shell DONAX TA (ATF) Do skrzyni w e36 wchodzi 1.2l a do dyfra 1.7l

_________________
Only BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] wymiana oleju w skrzyni biegów!
PostNapisane: 21 kwietnia 2013, 19:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M44
Witam
Nie dawno zakupiłem E36 1,8 IS z 97 roku i chciałbym wymienic płyny i nie wiem jaki olej zastosowac.
Sprawdziłem mAm zółtą naklejkę więc potrzebuje MTF LT2 podajże- ilośc 1,1 l. JAki olej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] wymiana oleju w skrzyni biegów!
PostNapisane: 1 września 2014, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e36cabrio,e39touring
Kod silnika: m52b20, M62TUB44
Witam wszystkich. Odnawiam temat gdyż mam orzeszek do zgryzienia. W skrzyni e39 520i manual S5D 250G coś zgrzyta. A dokładnie tylko przy ruszania i tak do 1500obr/min. Nie jest to może aż takie głośnie ale dosyć słyszalne. Najlepiej było to słychać zimą jak było -15 po odpaleniu zgrzyta cały czas aż się silnik rozgrzeje. Myślałem cały czas,że to dwumas ale dopiero tydzień temu go wymieniałem i jest to samo. Miesiąc temu wymieniłem olej w skrzyni biegów i ku mojemu zdziwieniu wyleciał czerwony ATF a nalepke mam żółtą MTF-LT1 manualna. Zmieniłem na olej castrol syntrans multivehicle 75w-90 bo tak mi doradził sprzedawca z olejarni. A tu wyżej wyczytałem,że "Ponoć Castrol Transaxle odpowiada MTF-LT2 ( LT1 niby wycofany z produkcji)". ...i teraz nie wiem, czy ten ATF mógł narobić spustoszenia w skrzyni i czy ten castrol multivehicle różni się dużo od castrol Transaxle, lepkość niby ta sama, jest ktoś może w temacie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] wymiana oleju w skrzyni biegów!
PostNapisane: 1 września 2014, 19:58 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
hiszpan1986 napisał(a):
Witam wszystkich. Odnawiam temat gdyż mam orzeszek do zgryzienia. W skrzyni e39 520i manual S5D 250G coś zgrzyta. A dokładnie tylko przy ruszania i tak do 1500obr/min. Nie jest to może aż takie głośnie ale dosyć słyszalne. Najlepiej było to słychać zimą jak było -15 po odpaleniu zgrzyta cały czas aż się silnik rozgrzeje. Myślałem cały czas,że to dwumas ale dopiero tydzień temu go wymieniałem i jest to samo. Miesiąc temu wymieniłem olej w skrzyni biegów i ku mojemu zdziwieniu wyleciał czerwony ATF a nalepke mam żółtą MTF-LT1 manualna. Zmieniłem na olej castrol syntrans multivehicle 75w-90 bo tak mi doradził sprzedawca z olejarni. A tu wyżej wyczytałem,że "Ponoć Castrol Transaxle odpowiada MTF-LT2 ( LT1 niby wycofany z produkcji)". ...i teraz nie wiem, czy ten ATF mógł narobić spustoszenia w skrzyni i czy ten castrol multivehicle różni się dużo od castrol Transaxle, lepkość niby ta sama, jest ktoś może w temacie?



Nie wiem jak z tym Castrolem, ale jeśli miał bym użyć oleju do skrzyni to wybrałbym Fuchsa- to sprawdzona marka w tym aspekcie i czuć poprawę po zmianie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] wymiana oleju w skrzyni biegów!
PostNapisane: 1 września 2014, 20:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e36cabrio,e39touring
Kod silnika: m52b20, M62TUB44
Myślałem, żeby może wlać coś takiego ale nie wiem czy to nie jakiś badziew http://allegro.pl/olej-przekl-bmw-pento ... 56679.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] wymiana oleju w skrzyni biegów!
PostNapisane: 1 września 2014, 20:44 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Ja bym użył Fuchs-a Titan SintoFluid 75-80 W


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] wymiana oleju w skrzyni biegów!
PostNapisane: 13 września 2014, 13:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 499
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: 2x E36, E39
Kod silnika: M52
mam taki problem przy zalewaniu nowego oleju do skrzyni weszlo mi tylko 800ml, czy tak moze byc ?? bo z powyzszych postow wynika ze powinno wejsc 1l lub 1,2l. Olej nie siega do dolnej granicy korka wlewowowego ale jak wlewam wiecej to juz wypływa , olej mobil atf dextron II, skrzynia manualna

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] wymiana oleju w skrzyni biegów!
PostNapisane: 25 listopada 2014, 20:54 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 95
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Moje BMW: e36/e46
Kod silnika: M43B16
Garaż: Było e36 touring, jest e46 touring
Witam, przecieram temacik z takim zapytaniem, co myślicie o preparacie firmy stp do regeneracji skrzyni biegów manual?czy ktoś używał tego produktu?

_________________
Obrazek Przejdź na ciemną stronęObrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 7 września 2015, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 81
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52TUB20
Witam, czy ktoś z was zmieniał olej w skrzyni lt-1 na lt-2 ? I czy taka "podmiana" nic nie zaszkodzi ? Bo mam zamiar dolać oleju do skrzyni bo go troche ubyło przez dłuższy czas (i skrzynia się poci troche) . Mam do wyboru olej np. total , motul , i jakiejś polskiej firmy, ale one spełniają normy lt-2 (i "niby lt-1 ) . Także czy ktoś w was dolewał/wymieniał zmieniał olej z lt-1 na lt-2 ? Mowa tu o skrzyni z żółtą nalepką i napisem mtf lt-1 oczywiście .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 11 lipca 2017, 19:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Moje BMW: e36 sedan
Kod silnika: m50b25nv
Trochę odgrzeję temacik post swoje lata ma to i może coś się zmieniło :) Otóż przymierzam się do zmiany oleju w swojej skrzyni biegów ( skrzynia manualna), u mnie jest pomarańczowa nalepka z napisem "ATF-OIL". Czy ten Mobil ATF 220 bedzie odpowiednim olejem czy wlać inny ? Z góry dzieki za info


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 11 lipca 2017, 21:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 499
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: 2x E36, E39
Kod silnika: M52
ja wlasnie dokladnie wlalem ten olej i jest ok juz 4 lata. Czy jest on lepszym olejej tego niewiem, najlepiej jak by ktos sie wypowiedzial jaki on jest. Przed zmiana oleju mialem problem ze 2 bieg zgrzytal a po wymianie na tego mobila przestalo, ale tak jak pisze najlepiej zeby ktos sie wypowiedzial konkretnie na temat tego oleju

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL