BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 23:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Problem z ogrzewaniem i obrotami
PostNapisane: 1 marca 2009, 18:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Witam wszystkich Forumowiczów. Zgodnie z zaleceniami opiekunów forum skorzystałem z opcji "SZUKAJ",jednak nie znalazłem żadnej odpowiedzi na mój problem. Otóż gdy zapalam silnik (jest zimny) to jest normą że ma większe obroty. Wspomnę wcześniej że klimatronic jest wyłączony. Temperatura rośnie no i obroty wracają na swoje miejsce czyli w granicach 700. Gdy włączę klimatronic i dam żeby grzało w środku automatycznie obroty się zwiększają,temperatura wody spada i za nic w świecie nie chce wejść na środkową pozycję nawet gdy jeżdżę dużo po mieście. Dodam również że ogrzewanie nie jest tak wydajne jak wcześniej. Teraz w trasie Przemyśl-Warszawa przy temperaturze zewnętrznej -3 stopni,jak włączę ogrzewanie pod domem na fulla to dopiero mogę je zmniejszyć w Radomiu :zdziwko: . To chyba stanowczo za długo,skoro wcześniej w aucie robiło się piekielnie gorąco już po 10 minutach jazdy. A jeszcze krócej wygląda to tak: 40 minut jazdy po mieście,temperatura powyżej pierwszej białej kreski,klimatronic na fulla i coś tam grzeje,obroty w granicach 900-1000 na min. Staję np. na światłach,wyłączam klimatronic,obroty spadają,autko jeździ jak ta lala. Mam silnik 2.0 D 136 KM. Następnym problemem jest to że podczas powolnej jazdy,gdy nacisnę mocno na pedał hamulca to czuje jakby przednie koła miały luz,zauważyłem podczas mycia felgi gąbką że przy większym nacisku na koło rusza sie do przodu i do tyłu,a gdy ruszam z miejsca w sposób agresywny to przy zmianie biegów z 1 na drugi słyszę z tyłu mocne uderzenie,jakby most miał ochotę wylecieć. Z góry chciałbym podziękować ludziom którzy mi pomogą. Po przeczytaniu wielu postów wnioskuję że jest tutaj wielu użytkowników Forum którzy BMW mają dosłownie w jednym palcu. Już założyłem nawet konto u jednego który ma sklep z częściami bo Bawarek,więc teraz czekam na wasze odpowiedzi i zabieram się za naprawę.

_________________
Mężczyzna ma wał,a nie jakieś przeguby. Z poważaniem Bruce Wszechmogący ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2009, 18:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 52
Posty: 383
Lokalizacja: Piaseczno/Bogatki
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Wygląda to raczej na padnięty termostat

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2009, 19:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 529
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
a czy może ma ktoś jakiś schemat lub coś w tym stylu? chciałbym go sam wymienić ponieważ mam dużo wolnego czasy i czy jest to trudne?

_________________
Mężczyzna ma wał,a nie jakieś przeguby. Z poważaniem Bruce Wszechmogący ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 72 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL