BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 08:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Obroty
PostNapisane: 15 marca 2009, 19:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Lokalizacja: Tczew
Witam.Mam Bmw e46 328! z 2000 roku.silnik M52TU.Troche czytalem i nie znalazlem odpowiedzi :( i zapewne ciezko bedzie znalesc.Jest wiele tematow o obrotach w e46.Problem mam taki ze przy temp 40 stopni zaczynaja falowac obroty (wiem,byly juz takie tematy) tylko roznica jest taka ze jak odlacze czujnik polozenia walka ten od czola glowicy to silnik juz nie faluje i wszystko jest ok.Zapewne ktos napisze to zostaw tak jak jest i sie nie przejmowac ale wiem ze jest odlaczony i mnie to wnerwia bo cos jest nie tak jak powinno byc!!MOze ktos spotkal sie z takim problem albo cos slyszal ??,moze juz robil cos w tym celu.Dziwne jest to ze jak odlaczony jest ten czujnik to nie zapala sie kontrolka check engine ale po podlaczeniu pod komputer widzi ze jest odlaczony czujnik.musle ze powinno sie zapalic??jak odlacze przeplywke to tez nie zapala sie :zdziwko: ale gdy mial wypady zaplony to zapala sie normalnie.Jak byl gas zle ustawiony i byla zla mieszanka to tez wywalilo check wiec jest ok.Czujnik wymienilem(nic nie pomoglo) czyscilem krokowy i przepustnice(nic nie pomoglo).Chcialem juz wymieniac oringi od vanosa bo wielu mowi ze to ich winna ale dziwne ze jak odlacze ten czujnik to wszystko jest ok ,wiec vanos tu raczej nie ma winny.Na odlaczonym czujniku auto tyle samo pali co na podlaczonym,przyspieszenie i predkosc max to samo ,tak jak by nie mialo byc tutaj tego czujnika.Sam juz nie wiem co mam myslec i gdzie szukac .Jedyne co mi przychodzi to to ze mogl ktos kombinowac z komputerem,tylko jak to sprawdzic ??czy sterownik jest ten co powinien ??troche sie rozpisalem lecz staralem wmiare opisac wszystko.moze ktos pomoze albo jakies pomysly ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, 20:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 67
Lokalizacja: Berlin
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Hej,mam E46 328i i wystepuje dokladnie ten sam problem.Jak autko jest cieple to juz wszysko jest ok.Jestem ciekawy czy znajdzie sie tu ktos kto zdjagnozuje ten problem.Z gory wielkie dzieki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, 20:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 413
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 320i
Kod silnika: M52
witam, ja mam 320i i równiez mam ten problem, osobiście mi sie wydaje bo juz oprócz tego wszystko sprawdzałem ze to mogą byc przewody powietrza sprawdz w jakim sa stanie i czy nie sa popękane czy poluzowane. pozdro

_________________
Pawel2065


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 marca 2009, 22:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Lokalizacja: Tczew
No ale jak odlaczysz czujnik polozenia wałka od czola to tez przestaja falowac obroty ??przewody powiadasz ??ktore ?? od filtra powietrza do przepustnicy ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, 00:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 147
Lokalizacja: Pruszków
Moje BMW: bmw e61
Kod silnika: N52b30
witam podobny mam problem z tymi obrotomi tylko ja u siebie nie probowalem odlaczac czujnika zobacze co u mnie bedzie po odlaczeniu i ,tak samo silniczek krokowy wymienilem nic to nie dalo przewody posprawdzalem i dalej nic na kompie nie wyszly zadne bledy jak narazie rece mi opadaja niewiem co dalej z tym mam robic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, 03:26 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 56
Lokalizacja: Warszawa
http://www.youtube.com/watch?v=8uX6vguVxuw

A jak to nie VANOS to wymień czujnik wałka rozrządu. Może podaje jakieś lewe dane.

_________________
moje 328i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=22605


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, 09:03 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 51
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Mam to samo co kolega w temacie, niedlugo zamierzam za to sie zabrac porzadnie i jak dojde a musze dojsc bo mnie to irytuje strasznie to napisze o co kaman. też E46 328


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, 18:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Lokalizacja: Tczew
Witam. Widze temat troche sie ruszyl ale nikt specjalnie lekarstwa nie znalazl. na filmiku widac ze niby naprawione ja kontaktowalem sie z jedną osoba która wymienila to i nadal ma problemy. Lecz on ma jeszcze blad czujnika polozenia walka, wiec dowiem sie dopiero po tym jak wymieni czujnik. Byłem w salonie BMW i zapytałem sie czemu nie zapala sie CHECK po odlaczeniu czujnika. Serwisant odpowiedział ze tak wersja europejska ma a w amerykanskiej by sie zapalilo. czujnik wymieniłem wczesniej i tez nic nie pomoglo. Wiec wczoraj pojechałem na hamownie sprawdzic jakie ma parametry auto przy podlaczonym i odlaczonym czujniku(trzyma serie 193KM). Okazało sie, ze parametry ma takie sam. tak jak wogole nie powinno byc tego czujnika. Wiec czujnik został odłaczony i chyba juz nie bede grzebal przy wymianie vanosa i odpuszcze sobie. Czekam na odpowiedz od 2 osob które takze wymienialo oringi i zobaczymy jak im to pomoglo. pozdrawiam. jak cos bede wiedzial napewno dam znac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL