BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 09:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E53] 3.0d nie odpala
PostNapisane: 11 marca 2009, 20:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Witam. Mam taki mały problem z x5 3.0d po wymianie turbiny rzucił palenie. Wymieniłem turbinę, olej, filtr oleju, filtr powietrza, uszczelki ssącego, wszystko dobrze wyczyściłem z oleju. Samochód ładnie odpalił, pojeździłem turbinka ładnie chodziła żadnych zastrzeżeń do następnego dnia. Przy zapłonie pojawiła się komenda Vorgluchen (żarzenie świec) zajrzałem okazało się że wszystkie świece padły na raz. Wymieniłem i nadal jest tak samo, kręci ale nawet nie myśli zagadać. Pomocy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 marca 2009, 21:16 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 747
Moje BMW: E36
sprawdź bezpiecznik od świec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, 13:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Sprawdziłem i jest ok. Ale dzięki za zainteresowanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, 15:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: BolesÂławiwc
Przekaznik (sterownik) swiec zarowych prawdopodobnie padł. Proponuje podiac do komputera zaraz wyskoczy co jest nie tak

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, 15:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
a pompa paliwowa jest sprawna? słychać jak pracuje?

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, 15:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Przekaźnika nie sprawdzałem ale sprawdze. Pompa pracuje ale nie wiem czy tak jak powinna. Obecnie stoi u mechanika ale może w przyszłym tygodniu się weźmie bo ma dużo roboty. Jak podłączałem pod komputer po wymianie turbiny i przed wymianą świec były 3 błędy

1. świece- sprawdziłem i wszystkie były spalone. Wymieniłem i nadal wyskakuje komunikat "Vorgluchen" żarzenie świec który nigdy wcześniej się nie wyświetlał a od czasu kiedy się pokazał samochód nie odpalił. Podobno zdarza się że po padnięciu turbiny padają wszystkie świece

2. Bład pompy "wspomagającej" paliwa. Sprawdziłem i pracuje ale cicho

3. Błąd chyba na pompie wtryskowej tak stwierdził elektryk od komputera. Podejrzewam że wyskakuje bo dostaje za mało paliwa lub za małe ciśnienie bo paliwo do silnika dochodzi ale ciśnienia jeszcze nie sprawdziłem

Dzięki koledzy za podpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 marca 2009, 17:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 141
Lokalizacja: BolesÂławiwc
Powiedz jak sprawdzałes czy swiece sa spalone?

Raczej nie mozliwe jest zeby wszystkie swiece na raz padły.

ale jezeli swiece wymienies na nowe (a te grzeja) to powinna odpalic. Jezeli jest bład na pompie dowiedz sie jaki i wyelminuj go.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2009, 19:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Świece sprawdzałem na akumulatorze. Żadna niebyła sprawna nowe też sprawdzałem i wszystko idealnie od razu żarzą a stare nawet nie robiły się ciepłe. W piątek oddałem samochód do warsztatu i o dziwo jak tylko spróbowali odpalić to odpaliła jak bzyczek i wszystko było ok do wczoraj rano. Odpaliła ślicznie z rana przejechałem z 5 kilometrów i ją zgasiłem od tamtej pory jest tak jak było wcześniej. Podkreślam że jeździłem cały piątek, sobotę. Więc teraz jestem prawie pewien że to pompa. W postach czytałem że są dwie :
1. W zbiorniku (pracuje cicho)
2. Pod siedzeniem kierowcy (nie słychać jej)

Na którą stawiacie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 marca 2009, 21:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: WrocÂław
Spróbój podładować akumulator. Bardzo podobny, jeśli nie taki sam problem przytrafił mi się z 530d. Gościu z servisu powiedział ze to coś z napięciem.

Pozdrawiam

_________________
Edyta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2009, 23:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Koleżanko a rozrusznik u Ciebie kręcił normalnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 11:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: WrocÂław
Rozrusznik kręcił i kręci normalnie. Jak to sie zaczęło to na komputerze w serwisie wyskoczyły dwie świece żarowe do wymiany. U mnie problem z odpaleniem się zaczyna jak napięcie na akumulatorze spadnie poniżej 12.20V. Jak nie odpala to odłanczam na chwilę kleme i pali. Ale raz trzeba było podładować akumulator. Akumulator mam nowy tyle że nie Boscha czy Vartę. Na razie nie mam czasu się tym zająć na poważnie, chyba że mi nie odpali w innym miejscu niż w domu to nie bedzie wyjścia.

Pozdrawiam

_________________
Edyta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 marca 2009, 13:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Dziś próbowałem na akumulatorze kolegi. Jego akumulator ma 2 tygodnie i jest tak samo. Podłączyłem komputer i wyskakuje nadal błąd pompy wstępnej. Jutro ją sprawdzę bo już tracę cierpliwość. Dzięki Ci koleżanko za pomoc. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL