BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 13 maja 2024, 11:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Problem z mostem
PostNapisane: 15 marca 2009, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Witam. Mam taki problem. Kilka miesięcy temu przy zmianie biegów albo przy dodawaniu gazu z okolic tyłu słychac było taki głuchy stuk. Jeździłem tak aż pewnego dnia podczas ruszania usłyszałem huk jakby mi skrzynia wypadła na asfalt. Co sie okazało most do wymiany bo coś tam sie urwało w jego środku ( uszkdzone jakieś zębatki). Wymieniłem most na taki z anglika, pojeździłem 3 miesiące i znowu słysze cice stuki (zaznaczam że używam smaochód w normalny sposób). Czy to znowu most? Nie czekac i wymieniac odrazu? Czym mogą byc spowodowane tak częste uszkodzenia? Czy można wsadzic tutaj inny most np z mocniejszej wersji (powinien byc chyba wytrzymalszy) albo jakiś tańszy z e36 (ale chyba pasowac nie będzie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, 09:41 
Offline
Forumowicz

Wiek: 49
Posty: 245
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52/TU
Kolego poszukaj trochę było to opisywane dość dokładnie i jest o tym problemie sporo na forum


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, 09:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Pisz (NPI)
Kolego miałem ten sam problem w swojej. Jak już słychać takie stuki w moście to mogła znowu poleciec ta zębatka, bo mi ona też poleciała ale w gorszy sposób. Olałem sobie to ze mi tak stukało w tym moście aż pewnego dnia ta zebatka tak mi zblokowała most ze nie mogłem jechac ani do przodu ani do tyłu. I niestety laweta czyli wiąze sie z tym dodatkowy koszt. a most można kupić za 300-400zł. przemysl sobie to sprawe bo jest poważna :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, 11:12 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 51
Lokalizacja: Olsztyn
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
Sprawa poważna jak pisze Radzio E36!
Mi rowniez zblokowało most tylko ze na trasie przy 50km/h na szczescie było ograniczenie i stał radar. Lewo, prawo, lewo, prawo ale udalo mi sie zostac na swoim pasie :D Nie mysle co by bylo gdybym lecial 120 po jakims łuku :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, 21:31 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 46
Posty: 532
Lokalizacja: Hersham
Moje BMW: brak
podlaczam sie pod temat.ja mam tak ze przy niskich obrotach 1,2 bieg mam smieszne gluche stuki z tylu przy zmianie biegow.nawel jak auto stoi i wrzucam wsteczny na zgaszonym silniku mam to samo.mechanik wymienil jakies tuleje z tylu ale nic sie nie zmienilo.stwierdzil ze tak bmw maja i juz.podejrzewacie ze to pada most?dzieki za rade


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 marca 2009, 23:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Lokalizacja: Lublin
Racja. Już szukam mostu. U mnie to było tak że jak usłyszałem ten huk to njapierw spojżałem pod smaochód czy aby skrzynia nie leży na glebie. Wszystko wyglądało tak że mogłem zmieniac biegi bez użycia sprzegła ale samochód nie jechał. Da rade wsadzic jakis mocniejszy most?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, 11:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: elblag
mam tez problem co to za stukanie w tylnim moscie przy zmiani biegow slychac stukniecie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, 12:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: PoznaĂą
u mnie jest chyba to samo panowie :kwasny: a czy może orientuje sie ile może kosztowac most do 330Ci cabrio?az się boje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, 12:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: PoznaĂą
u mnie jest chyba to samo panowie :kwasny: a czy może orientuje sie ile może kosztowac most do 330Ci cabrio?az się boje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, 12:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 18
Lokalizacja: PoznaĂą
sorka komp mi sie zawiesił i wysłał dwa razy to samo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2009, 15:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 193
Lokalizacja: ciechanow
te stuki sa spowodowane lacznikiem skrzyni z walem po wymianie podobno ustaja!nie znam dokladnie nazwy ale czytalem o tym na forum.innym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL