BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 00:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Centralny zamek Problem z zamontowaniem:(
PostNapisane: 17 marca 2009, 23:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: p-sz
pierw podam troszkę danych: bmw 318 sedan 1994r

no wiec tak... centralny zamek mam tylko z kluczyka. Gdy kupowałem samochód to drzwi mi się zamykały za 3 razem a teraz tylko za 9 razem (9 przekręceń kluczyka).
Postanowiłem kupić centralny zamek uniwersalny z centralka >>tutaj ten<< postanowiłem go założyć sam, lecz mi się to nie udaje niestety schematy połączeń z rożnych forów zdają się na nic. Dostałem się do modułu komfortu (ten pod schowkiem) i tam nie ma żadnej białej kostki, są tylko 3 kostki czarna(z grubymi kablami) żółta i zielona. No i tu się zaczynają dziwne rzeczy jak odłączę te zieloną kostke to działa mi centralny zamek z kluczyka normalnie za pierwszym razem lecz nie działa mi podnoszenie szyb a jak odłączę żółta kostkę to nie działa mi centralny zamek... rozcinałem kabelki tej żółtej kostki by dojść które kable odpowiadają za zamykanie i otwieranie (bo ze schematów i rożnych forów się nie sprawdzało)
ktoś pomoże?

1. moze grzebie nie tu gdzie trzeba? bo słyszałem tez ze centralka zamków znajduje się z tylu pod siedzeniem (to prawda?)

2. czy w tym modelu bagażnik też się powinien zamykać na centralny? (bo mi nie działa) tak jak i swiatla wsteczne możliwe ze to wszystko jest przez przerwane jakieś kabelki w bagażniku.

3. jak podłączyć ten sterownik z allegro :(


Proszę nie pisać ze temat był poruszany i by szukać ...szukałem i nieznalazlem rozwiązania...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2009, 08:01 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 917
Lokalizacja: WOT / Mińsk Maz
Moje BMW: E36 coupe/E30
Kod silnika: M52B28/M60B40
Bagażnik też powinien Ci się zamykać.
Ja też nie mogłem się podpiąć do tego modułu to podłączyłem się pod drzwi. zdejmij boczek. Zobacz który kabel od czego jest i tam też można się wpiąć.
A jak Ci się nie chce bawić to daj samochód elektrykowi niech przejrzy twoje auto co jest nie tak bo brak wstecznych raczej jest trochę uciążliwy :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2009, 11:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 440
Lokalizacja: Żyrardów
Moje BMW: E30 sedan
Kod silnika: M40B16
Co do braku centrlanego zamka w klapie - zerknij czy nie sa przetarte te kable ktore przechodza z bagaznika do klapy przez te gumowe przelotki. one czesto sie przecieraja i jest taki efekt.

_________________
Mechanika pojazdowa, diagnostyka komputerowa, wulkanizacja
607 275 281


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2009, 16:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: p-sz
kazzik_yo podepnę się tak jak pisałeś :) zobaczymy jak będzie działało, ale mi się wydaje ze wtedy będzie sie zamykało za 9 razem co do bagażnika to mi działa sprawdzałem kable

lecz mam problem z tym ze drzwi mi sie zamykają dopiero za dziewiątym razem.... silowniki i okablowanie raczej sa dobre domykanie szyb dziala ale nie wiem jeszcze czy szyberdach tez powinien byc domykany bo sie nie domyka . czy może ze coś nie tak jest z modułem komfortu?

jak pisałem w pierwszym poście ze jak odłączę zielono kostkie z modułu komfortu to działa mi centralny ok. wiec zaraz sie przejde i bede przecinał poklei kabelki aż problem zniknie automatycznie wyjdzie który kabel za to wszystko odpowiada


edit: jak rozkładałem mechanizm zamkowy w drzwiach to widziałem przy zamku pentle od immobilizera (chyba) ale w kluczyku mam jakąs tam baterie spreżynkie i blaszkie oraz miejsce na jakaś diode czy cos tam moze przez to mi niezamykac? ale z drugiej strony to nie wiem bo bym nieodpalil silnika


nie wiem co sie dzieje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2009, 18:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: p-sz
juz sobie poradzilem:) zamykaja sie za 1 razem:) przy zielonej kostce odlaczylem brązowy w zolte predki i jest ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 155 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL