BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 07:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 3.0 D TIP TRONIC SIE PSUJE !!!!!!!!!
PostNapisane: 25 stycznia 2007, 21:12 
Pomocy czy ktoś sie z tym spotkał nie chce tak jak by wchodzić 3 bieg dopiero jak sie podciągnie do 2.5 tys to przełącza, ale jak sie przegnie obroty po wyżej 3 tys to szarpie i pokazuje trybko w prawym dolnym rogu licznika, pomocy przerabiać na manual, zwłaszcza że mam już wszystkie części do przeróbki czy naprawiać czy kupić używaną ale gdzie bo drogie jak Sku...... rczybyk:( pomocy


Ostatnio edytowano 25 stycznia 2007, 23:33 przez anjonz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 stycznia 2007, 07:25 
Offline
Forumowicz

Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25i
faktycznie dosc niemila historia, ale zacznijmy od mniej kosztownych spraw, czyli sprawdz poziom oleju w skrzyni i dolej lub ewentualnie wymien.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2007, 02:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1737
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: e60 AcSchnitzer
Kod silnika: N62B44
Dokładnie, wymiana oleju może pomuc.
Radziłbym zacząć od tego.

_________________
Obrazek
Zawiodłeś się na innych serwisach BMW? Zapraszam
Masz problem z innym autem? Zapraszam
601 96 11 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2007, 04:34 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 74
Lokalizacja: Warszawa
Wszystko zależy od tego ile auto ma przebiegu ORYGINALNEGO ;) - jak do 200tys to automat powinien jeszcze polatać.

Moim zdaniem zacznij od sprawdzenia elektryki skrzyni - podjedź pod komputer i zobacz, może coś pokaże.
Jeżeli wszystko bedzie OK - to pozostaje sprawdzenie stanu i poziomu oleju.

Sama wymiana w step tronicu to droga sprawa. Na forum znalazłem info ze ludzie zmieniali za 200zł.....ale lali tam chyba kujawski.....

W wawie nie znalazłem ESSO LT 74 (costam) taniej niż ok 90zł/litr
Pełna wymiana to ok 9-10 litrów , do tego dochodzi koszt filtra i uszczelki miski skrzyni.

Wymiana statyczna to spuszczenie tego co jest w samej skrzyni (bez wymiany w konweterze i bez wydmuchania zawartosci przewodów) Przy takiej operacji wchodzi 4-5 litrów.

Musisz odwiedzić dobrą stacje BMW, jakieś ASO lub warsztat który naprawia tylko te samochody i ma do nich osprzet. Odpusc sobie warsztaty robiące tylko skrzynie, bo jak ja pojechałem do podobno najlepszego w wawie warszatatu SAMKO przy okopowej, to po podniesieniu samochodu pan z wasem powiedział ze skrzynia jest do generalnego remontu i że koszt to minimum 3 tys zł + nowy olej......a chcieli nalac zwykłego ATF-a :wstyd:
W serwisie BMW skończyło sie na wymianie uszczelniacza i uzupełnieniu poziomu (1 litr) i auto smiga dalej jak szalone. (dodam ze u mnie nie było wyczuwalnych problemów ze skrzynią - bumier jeździł normalnie.....problemy były wizualne - plama pod samochodem :rotfl: )

Reasumując
Dobry serwis BMW, podpiecie do kompa, sprawdzenie stanu i poziomu oleju, ew uzupełnienie i powinno być dobrze :)

_________________
Pozdrawiam!
TOMEK_M


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2007, 12:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1737
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: e60 AcSchnitzer
Kod silnika: N62B44
Nie pisałeś jeszcze który rocznik tej e39 i jaką masz skrzynię. Najprawdopodobniej nie idzie tam olej ESSO a TEXACO Texamatic 7045 E.

Gdybyś potrzebował olej Texamatic mogę go załatwić w dobrej cenie.

_________________
Obrazek
Zawiodłeś się na innych serwisach BMW? Zapraszam
Masz problem z innym autem? Zapraszam
601 96 11 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL