BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] regeneracja turbiny
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, 07:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: Nowy WiÂśnicz
Witam!
Padła mi turbinka i zastanawiam się gdzie najlepiej oddać ją do regeneracji w południowej polsce.. Model 320d 2002rok CR. Mam na oku Turbo-Tec z jaworzna. Wiecie coś o tej firmie? Lub polećcie coś konkretnego...


Ostatnio edytowano 5 sierpnia 2009, 07:46 przez kierba, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 sierpnia 2009, 07:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
znajomy do Laguny II 2.2dci robił k. Mielca:

http://www.turboreg.pl/

i był zadowolony, o 8 rano był w firmie, popołudniu miał gotową turbinę, koszt ok. 1200 (tylko jemu się rozleciała praktycznie w nic), w przypadkach mniej drastycznych ok. 600pln

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sierpnia 2009, 18:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: Nowy WiÂśnicz
Ci z mielca robili znajomemu i nie jest owolony. Jakl mówiłem byłem w Turbo-Tec w Jaworznie. No i moja turbinka jest do wyje..... A podobno przez nie wymienianie filtra odpowietrzenia komory korbowej(znaczy się pewnie odmy) .Tylko żaden mechanik (IDIOCI!!!!!) nie powiedział że coś takiego się wymienia. Wcześniej czytałem na forum że te modele 2002 320D CR 150kM mają wadliwe turbinki, a okazuje sie że padaja przez ten filtr..SIC!!!! Gość w Tubo-Tecu mówił ze wymienia się co drugą wymianę oleju..... Ku przestrodze dla innych, lepiej o tym pamiętajcie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2009, 08:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Lokalizacja: Bytom
A jak to wogóle jest z tą regeneracją. Gość z Garreta mówił mi że raczej się nie regeneruje turbin ze zmienną kątową. POlecając równocześnie nową na około 3 patole
Swoją drogą to nie wiem czy mi zaczyna się coś dziać z turbiną - gwiżdze wchodząc i schodząc z obrotów- ale wole się już popytać.
co do filtra odmy to nie wiedziałem - jak się do tego zabrać ? co to za filtr i gdzie go znaleźć?

Stan


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2009, 09:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 52
Lokalizacja: ostrĂłw mazowiecka
Jeżeli złamane jest łopatka na wirniku to rzeczywiście nie da się zregenerować turbiny. Nie wiem o jaki gwizd Ci chodzi? Turbina normalnie świszcze nawet w nowym prosto z salonu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2009, 09:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Lokalizacja: Bytom
No poprostu słysze świszczenie przy dodawaniu gazu - wydaje się ze bardziej niż kiedyś. Możliwe ze sie stała jakaś nieszczelność gdzieś.
A co z tym filtrem odmy - gdzie , jak i co ? Jakieś wskazówki - można to samemu wymienić?
Stan


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2009, 10:28 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Nr. 11 to odma a nr. 15 filtr odmy. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=15


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] regeneracja turbiny
PostNapisane: 19 marca 2011, 20:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: e46 330d
Witam mam e46 330d z 2000r 184KM
Ja dzisiaj wyjąłem swoja turbinę, mało że ma dość duże luzy na wirniku (tak mi się wydaje) To jeszcze jedna łopatka na wirniku wydechowym jest uszczerbiona:/
Moje pytanie to czy można jeszcze taka turbinę regenerować? i gdzie najlepiej na śląsku.
Proszę was bardzo o pomoc co mam z tym zrobić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL