BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 24 marca 2009, 19:43 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Krk
Witam, mam dość nieprzyjemny problem, pewnego razu odpalam autko a tam zonk --> wskaznik paliwa i temperatury leży i nie reaguje, jezdzilem jakis czas grzebalem w kablach, wyciagalem licznik i wszystko wygląda w porządku, co ciekawe zdarzyło mi się w ciagu miesiaca (tyle mniej wiecej trwa ta usterka) ze przy odpalaniu na moment wskaźniki zadziałały jednak po wrzceniu biegu i puszczeniu sprzegła znów opadły....... Prosze was o pomoc, moze ktoś miał podobny problem... :((


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2009, 01:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: ZelĂłw
Kiedyś przy okazji wymiany żaróweczek we wskaźnikach padł mi prędkościomierz i wskaźnik poziomu paliwa. Ale po ponownym rozkręceniu i skręceniu wszystko wróciło do normy. Może jakiś zimny lut czy cuś?? Jak byś miał dostęp do zegarów to spróbuj przepiąć - będziesz wiedział chociaż czy problem dotyczy zegarów czy czegoś co przesyła im sygnały (ale nie wiem co to miało by być).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2009, 10:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3336
Lokalizacja: SOSNOWIEC/LONDON
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52b28
podejrzewam ze problemem jest caly licznik poniewaz jak by nie pokazywalo samej temperatury albo samego paliwa mozna by bylo szukac innej przyczyny ale jak ty mowisz ze w tym samym momencie padly dwa zupelnie inne od siebie wskazniki to podejrzewam licznik

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2009, 11:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Kraków
Kolego a testuje CI kontrolki po przekręceniu kluczyka i czy gasną??
Mianowicie rezerwa i zbyt wysoka temp.??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2009, 13:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Krk
po przekreceniu zapłonu testuje wszystkie kontrolki poza wlasnie rezerwa i temperaturą, one są cały czas zgaszone, a dziś znów na zimnym silniku zapaliły sie i nawet po odpaleniu dzialaly do czasu puszczenia sprzegła.... i wlasnie nurtuje mnie ten sygnał włączonych świateł, skoro on też przestał piszczeć to co może być nie tak... .to porzeciez zupełnie odrebne użądzenie nie mające (tak mi sie wydaje) nic wspolnego z licznikiem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2009, 17:55 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Kraków
To wyjmij cała tablice zegarów przeczysc wszystko dokladnie zobacz czy nie ma zimnych lutó i czy kostki nie zaśniedziały.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2009, 19:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Krk
oki tak też zrobie, dam znać czy pomogło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 marca 2009, 20:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 179
Lokalizacja: Cambridge ON, CAN/ Krk
Moje BMW: e39 540i M sport
Kod silnika: M62TU
Garaż: bylo E36 320i, E46 316Ti, E46 318i SE, E60 525d SE, E34 520i SE auto,
jest E39 540i M Sport, e46 328i drift
moim zdaniem licznik zgubil kodowanie. jezeli to jest to o czym ja mowie to trzeba bedzie je zakodowac na nowo podlaczajac pod komputer.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2009, 12:37 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E 60 525d
witam w sumie mam podobny problem tyle tylko ze jak odpale to wskaznik temperatury ciagle pokazuje mi jakies 120 stopni :kwasny: tak jak by dzialal odwrotnie wskaznik.prosze o pomoc jakie tego moga byc przyczyny????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2009, 13:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 219
Lokalizacja: Krakow
Masz zepsuty czujnik temperatury dający sygnał na zegary.

_________________
Wiesiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2009, 16:39 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 40
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E 60 525d
ok dzieki a moze mi ktos powiedziec ktory to jest ten czujnik bo sa dwa??czarny i niebieski :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 17 lipca 2010, 22:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 40
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 523i e39
Kod silnika: m52
Mam ten sam problem, czyli nagle, bez żadnego powodu przestały mi działać wskaźniki temperatury i paliwa. Jak by tego było mało to nie mogę zrobić testu zegarów(po prostu nie działa) Jakieś trzy dni wcześniej robiłem test i było ok, ale wtedy i wskaźniki działały. Nie wiem co się stało, juto się będę zabierał za grzebanie, ale nie chcę działać w ciemno. Może ktoś z was wie co jest grane. Szczególnie chciałbym się dowiedzieć co pomogło w przypadku opisanym na wstępie(czy obeszło się bez wymiany licznika?).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 24 sierpnia 2010, 18:42 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Czy rozwiązaliście już problem braku wskazań temperatury i paliwa ?U mnie właśnie nastąpił ten sam problem.Brak wskazań tych dwóch czujników , po przekręceniu kluczyka nie robi testu.Jeśli macie jakieś pomysły to podpowiedzcie.Odłączałem kleme na 15 i nic nie pomogło.Spróbuje zrobić test zegarów inpą zobacze czy coś pomoże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 24 sierpnia 2010, 21:26 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 153
Lokalizacja: Słupsk
Moje BMW: e36 COUPE
Kod silnika: 1.8 IS
Dla wszystkich zainteresowanych tematem.Powodem braku wskazan był uszkodzony bezpiecznik pierwszy w pierwszym rzędzie .Wyglądał na cały a jednak nie był.Zrobiłem test inpa i przebiegł poprawnie wiec sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i trafiłem na ten felerny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 25 sierpnia 2010, 20:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 40
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 523i e39
Kod silnika: m52
Zgadza się. W moim przypadku też to się okazał tylko bezpiecznik.
Pozdrawiam posiadaczy jedynej słusznej marki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 28 października 2010, 11:50 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 8
Moje BMW: E36 1.6
Kod silnika: M40B18
u mnie też jest taki sam problem i tez wiem ze to bezpiecznik o numerze 45....ale gdy go wymienie wszystko dziala do chwili wciśniecia pedała hamulcowego , po zaledwie musnieciu hamulca nożnoge nastepuje wywalenie bezpiecznika nie wiem co jest grane moze przyczyna jest przepalona zarówka stopu....wiem ze ten bezpiecznik rowniez za nie odpowiada.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 25 kwietnia 2012, 16:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Moje BMW: e36
Również mam problem z bezpiecznikiem nr 46... pali go co jakiś czas nie pokazuje paliwa.... nie wiem czy to zwarcie czy coś innego wymieniłem już włącznik stopu... oraz sprawdziłem oprawki lamp tylich i wszystko wygląda ok ale nadal pali bezpiecznik......


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 25 kwietnia 2012, 23:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 114
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Na przyszłość najprostszą metodą żeby wyeliminować wadliwe zegary jest 'test zegarów' ;)

_________________
Obrazek
Moje 320 Avusblau Coupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 26 kwietnia 2012, 17:08 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 40
Moje BMW: e36
Wykonałem test i zegary działają poprawnie dziś rozebrałem tylną kanapę i okazało się że kabelek z jednego z pływaków odpadł :/ jakoś co najgorsze to przy samiutkim bolcu pozaciskałem to jakoś ale trzeba to będzie w przyszłości wymienić... o ile znajdę gdzieś taki bolec... teraz pływak działa prawidłowo niestety nadal niema odczytu paliwa :/ wycieknąłem licznik i powoli sprawdzam kable jak na razie jedne znalazłem jest cały nie wiem jak z drugim przydał by się schemat tego najlepiej z opisem kolorystycznym kabli po polsku :D kurde zaczyna mnie ta instalacja wkurzać :mur:

Problem mam nadzieje rozwiązany przyczyna przerwany kabelek w zbiorniku paliwa :) jak na razie wszystko hula...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] nie działa wskaźnik paliwa i temperatury.. :(
PostNapisane: 11 czerwca 2012, 22:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 120
Lokalizacja: opole
Moje BMW: E36
Kod silnika: m52b28
u mnie nie deziala tylko temperatura i bezp. sa dobre zmianialem licznik i to samo. ma ktos moze opis pinow od licznika do kostki czujnika
?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL