BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 3 sierpnia 2012, 22:54 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kapsel22, czemu ma usuwac ? w sumie takiej tragdii to nie ma :D bo użył opcji szukaj...słabo ale użył a to już coś :D admin jedynie przeniesie post ;)
kris2018, tutaj zamieść to swoje ogłoszenie :
viewforum.php?f=12


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 9 marca 2013, 17:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E 46 320Ci
Kod silnika: M52B20
Witam.
Sprawa wygląda następująco. Jest to silnik M52 B20.
Pojechałem na komputer do elektromechanika i okazało się że mam uszkodzoną sondę 2 za katalizatorem wyrzuca błąd brak sygnału z sondy drugiej za katalizatorem i brak podgrzewacza sondy lambda 2 za katalizatorem.
Pojechałem kupiłem sondę używaną simensa oryginał założyłem pojechałem do mechanika podłączyłem pod kompa okazało się ze problem wrócił pojechałem wymieniłem sondę bo myślałem ze kupiłem już uszkodzoną sondę.
Koleś dał mi dwie sondy żeby, w razie czego nie jeździł założyłem kolejną pojechałem pod kompa okazało się ze dalej wyskakuje ten sam błąd założyłem trzecią sondę pojechałem pod kompa okazało się ze brak błędów wszystko ok.
Ale mechanik powiedział żebym pojeździł i przyjechał za 2 dni i sprawdzi czy wszystko jest ok.
Pojeździłem 2 dni pojechałem pod kompa i tu znów wyskakują błąd ten sam co wcześniej.
Więc wykasowaliśmy błąd sprawdzamy jeszcze raz i nie ma błędu bo silnik ciepły. na drugi dzień na odpaleniu na zimnym silniku i podłączeniu po kompa błąd znów wyskakuje. A po sprawdzeniu sondy miernikiem ma przerwę na grzałce
Zauważyliśmy że jak silnik jest ciepły to błędu nie ma a jeżeli odpali się silnik zimny błąd wskakuję i coś pali grzałkę w tej sondzie paliło już 4 dobre sondy które przed założeniem były sprawdzane omomierzem.
Moje pytanie brzmi co jest przyczyną i co może palić sondy co mam zrobić w tej sytuacji sprawa cały czas dotyczy tylko tej jednej sondy wszystkie inne 3 są ok .Czy sondy za katalizatorem mają wpływ na spalanie i prace silnika?
Z góry dziękuję za odpowiedź. :cry:
Proszę o pomoc!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 9 marca 2013, 19:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 133
Moje BMW: 520i
Kod silnika: m52
Garaż: Był MRCDS w202 c250td
Jest BMW e39 520i
a co Ty sie przejmujesz sondami za katalizatorem? ;) przecież one tylko do sprawdzania wydajnosci katalizatora sluza. na Twoim miejscu zmienilbym mechanika, skoro on tylko umie pod kompa podpiac, a Ty bladzisz po forach. za to mu placisz, zeby zrobil porzadek z Twoim autem. ?

moze masz za bogata mieszanke na 2 rzedzie cylindrow + wypalony katalizator = sonda przepalona. ? taka moja dedukcja. ja bym sprawdzil swiece, jak wygladaja, i zamienil 3 pierwsze wtryski z 3 pozostalymi. i po 100km znowu sie podpial.

a czy pan el-mech nie mogl podejrzec na kompie sprawnosci katalizatora kiedy miales sprawna sonde?

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 10 marca 2013, 08:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 133
Moje BMW: 520i
Kod silnika: m52
Garaż: Był MRCDS w202 c250td
Jest BMW e39 520i
Na innym forum przeczytalem, ze jeden uzytkownik aby wyeliminowac palenie sondy wymienil sterownik silnika.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 10 marca 2013, 11:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E 46 320Ci
Kod silnika: M52B20
A czy są w tym silniku jakieś przekaźniki które są odpowiedzialne za sondu?
Może przekaźnik ją pali.
Co zrobić nie chcę kupować nowej bo jeżeli mi ją spali to kasa w błoto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 11 marca 2013, 17:08 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 133
Moje BMW: 520i
Kod silnika: m52
Garaż: Był MRCDS w202 c250td
Jest BMW e39 520i
na pewno znalazlbys o nim info na forum.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 13 marca 2013, 14:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E 46 320Ci
Kod silnika: M52B20
Czy nikt nie zna się na tym temacie? Pomóżcie .
Co mam zrobić.
Auto mi dużo pali na 17l zrobiłem 125 km to chyba nie normalne?!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 13 marca 2013, 22:23 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 133
Moje BMW: 520i
Kod silnika: m52
Garaż: Był MRCDS w202 c250td
Jest BMW e39 520i
a co zrobiles do tej pory? tylko to co dotychczas? a moze o podmiane przeplywomierza bys sie pokusil? bo podmiana sterownika silnika wiaze sie z przeprogramowaniem.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 13 marca 2013, 23:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1824
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: 330iT
Kod silnika: M52tub30
Garaż: Triumph 675,
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122941
zik2 napisał(a):
Auto mi dużo pali na 17l zrobiłem 125 km to chyba nie normalne?!

No to wychodzi ci 13,6l/100km, jeśli jest to jazda po mieście, silnik kilka razy się w dodatku dogrzewa albo jeździsz dynamicznie po mieście to już masz spalanie 14l. Albo jeździsz normalnie ale po dużym miescie gdzie stoisz trochę w korkach i co chwila ruszanie. R6 po mieście ci 10l palić nie będzie, przynajmniej nie te co mają co najmniej 10 lat już.
W danych technicznych r6 pali ok 12.6l przecież więl litra więcej jest odchyłką mieszczącą się z normie moim skromnym zdaniem.

Też mam M52 i jak dojeżdżałem do pracy na samej benzynie i silnik się w czasie 100km/h grzał ok 10 razy a jeździłem spokojnie to wyszło mi ok 15-16l przy mrozach w dzień ok -5 -10*. A jak normalnie po mieście czasem gdzieś przycisnąć to 13,5l o ile dobrze pamiętam

_________________
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,

to klasa, to elegancja, to styl i szyk bycia mego,

droga koleżanko i kolego... :wink:


Bo Możesz Więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 14 marca 2013, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E 46 320Ci
Kod silnika: M52B20
Wcześniej na 17 litrach robiłem 150 -170 km i przy takiej samej jeżdzie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 15 marca 2013, 03:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 1824
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: 330iT
Kod silnika: M52tub30
Garaż: Triumph 675,
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=122941
może zima? Ja w 318i po mieście latem jeździłem na 11l po mieście, przyszły mrozy to poniżej 13l ciężko było zejść

_________________
BMW to nie tylko zwykła marka, to cecha charakteru,

to klasa, to elegancja, to styl i szyk bycia mego,

droga koleżanko i kolego... :wink:


Bo Możesz Więcej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 15 marca 2013, 20:00 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 133
Moje BMW: 520i
Kod silnika: m52
Garaż: Był MRCDS w202 c250td
Jest BMW e39 520i
aaa, no i wszystko jasne... a my tu diagnozy wyprowadzamy... tyle pali i juz. albo inaczej. czesciej patrz na ekonomizer. efekt bedzie odczuwalny.
ja jezdzac po Warszawie staram sie pilnowac. to tylko po miescie wyszlo mi 11,8 lpg. plus benzin na rozgrzewke to pewnie ok 12.5/100km. ale bez szalenstw... czestych. ;) trzeba troche wprawy.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 21 października 2014, 11:36 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 777
Lokalizacja: lublin
Moje BMW: e46 Sedan 5.0 v8
Witam ile jest sond w e46 1.8 silnik 98 rok. 2 czy wiecej bo ta przed katalizatorem sonda odpowiada za mieszanke tak ? u mnie ona ma napiecie pokazuje na kompie 0,5 volt to chyba padla co?? obroty trymaja w normie nic nie faluje ale tak jak by sie troszke dlawil przy dodaniu gazu na wolnych obrotach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Sonda Lambda
PostNapisane: 7 sierpnia 2016, 18:56 
Offline
Forumowicz

Posty: 499
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: 2x E36, E39
Kod silnika: M52
witam, mam problem z drganiem silnika ( oborty stoja rowno nie faluja) az widac ze cala buda drga od tego jest to przewaznie jak odpale na zimnym ale na cieplym jak chodzi na luzie tez czesto sie to pojawia, wyskoczyl mi blad 25 - stopien koncowy ukladu podgrzewania sondy lambda. Jak rozumiem jest problem z podgrzewaniem sondy i z tad te objawy, czy sonda do wymiany czy robic cos innego w tej sytuacji ? problem dotyczy e36 320i m52

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL