BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 17:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Wymiana szyberdachu
PostNapisane: 11 kwietnia 2009, 07:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Rybnik
Mam pytanko zepsul mi sie trybik napedzajacy reczny szyberdach czy jest mozliwosc zamontowania silniczka elektrycznego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwietnia 2009, 08:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 77
Lokalizacja: Oława
Moje BMW: obecnie brak
pewnie ze możesz na allegro jest trochę silniczków więc kup i zakładaj


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwietnia 2009, 08:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 77
Lokalizacja: Oława
Moje BMW: obecnie brak
masz jeszcze link co musisz kupi http://moto.allegro.pl/item606638823_ko ... w_e36.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwietnia 2009, 09:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 288
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 x2
też mam ręczny szyber i ta plastikowa korbka już sie wyrobiła i wylatuje... i teraz myślę czy wymieniać korbe, czy zamontowac silniczek ? będzie pasować na pewno ? montował ktoś?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwietnia 2009, 10:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Pablosek napisał(a):
też mam ręczny szyber i ta plastikowa korbka już sie wyrobiła i wylatuje... i teraz myślę czy wymieniać korbe, czy zamontowac silniczek ? będzie pasować na pewno ? montował ktoś?

Montowałem, taki komplet pasuje na 100%, jedyne co robisz to odkręcasz mechanizm 3,4 śruby i wkręcasz elektryczny, oczywiście musisz pociągnąć prąd do szyberdachu. Tylko przy zmianie uważaj żebyś nie wkręcił za długiej śruby bo uszkodzisz dach ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwietnia 2009, 10:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 288
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: E36 x2
dzięki młody :) czyli sprawa jest banalnie prosta. A mogę podłączyć silniczek do prądu jakoś przy lampce czy muszę ciągnąć kabel dalej ? pozdrawiam ;) wesolych spokojnych ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwietnia 2009, 22:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 714
Lokalizacja: kuj-pom
Pablosek napisał(a):
dzięki młody :) czyli sprawa jest banalnie prosta

Luzik, proste jak konstrukcja gwoździa ;)
Pablosek napisał(a):
A mogę podłączyć silniczek do prądu jakoś przy lampce czy muszę ciągnąć kabel dalej ?

Możesz, ale chyba lepiej zrobić to porządnie i się trochę pomęczyć, pociągnąć od aku i dać bezpiecznik na + Szyberek działa wtedy kiedy chcemy, nawet bez kluczyka, tylko pali się podświetlenie klawisza, ale to drobiazg i prawie nie widać w nocy.
Pablosek napisał(a):
wesolych spokojnych ...

Dziękuje i wzajemnie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2009, 08:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 155
Lokalizacja: malbork
Moje BMW: e34
Kod silnika: m20b20
mozecie jeszcze raz podesłac link co trezba miec zeby ten szyberek elektryczny zamontowac

_________________
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/1bd ... e488f.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2009, 09:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 810
Lokalizacja: znana jako Wielkopolska wschodnia
Moje BMW: E39 530iT
Kod silnika: M54
młodye36 napisał(a):
tylko pali się podświetlenie klawisza, ale to drobiazg i prawie nie widać w nocy.
Trzeba miec wlacznik z podswietlaniem diodą, bo ten z żarowka bedzie ciaganl wiecej prądu i po dluzszym postoju wyssie aku ze nie odpali ;) Oczywiscie mozna tez odlaczyc podswietlenie.
A dla wygody osobiscie zrobilbym przycisk obok szyb a nie na gorze :)

_________________
'OkayLewis it's hammer time'
Obrazek

BetaBoy
http://www.youtube.com/watch?v=mJenWO1Hq5c


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2009, 14:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 155
Lokalizacja: malbork
Moje BMW: e34
Kod silnika: m20b20
BetaBoy napisał(a):
młodye36 napisał(a):
tylko pali się podświetlenie klawisza, ale to drobiazg i prawie nie widać w nocy.
Trzeba miec wlacznik z podswietlaniem diodą, bo ten z żarowka bedzie ciaganl wiecej prądu i po dluzszym postoju wyssie aku ze nie odpali ;) Oczywiscie mozna tez odlaczyc podswietlenie.
A dla wygody osobiscie zrobilbym przycisk obok szyb a nie na gorze :)

mozesz napisac jak to zrobic z tym przyciskiem

_________________
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/1bd ... e488f.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2009, 15:42 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 785
Lokalizacja: WLKP
Przerabiałem to u siebie.Więc tak prąd wziałem z podnosnika szyby paseża (moduł komfortu zadziała) przeciągnałem go słupkiem itp.A co montażu to sprawa jest bagatelnie prosta...Wszystko na zasadzie plug and play.Wszystko pasuje bez zadnego ale.....

_________________
Pomogłem??? - kliknij Pomółgł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2009, 20:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 57
Lokalizacja: KrakĂłw
Witam. mam troche inny problem tzn. posiadam BMW e34 sedan, odkąd ją mam nie działał mi szyberdach. Okazał się że poprostu nie ma silniczka kupiłem założyłem i szyberdach się uchylił do góry ałe niechciał wrócić z powrotem w pozyćje zamkniętą, odkręciłem go i okażało sie że kręci się tylko w jedną strone (czy dam otwieranie, czy zamykanie, czy uchylanie, silniczek kręci się zawsze w jedną strone). Doda jeszcze że przy silniczku jest 5 pinów (5 pinów mają sedany a 6 pinów kombi) a przy tej drugiej wtyczce jest 6 pinów. Zaczołem grzebać po kablach i okazało się że jest tam dodatkowy sterownik do podwójnego szyberdachu z wtyczką na drugi silniczek. Wychodzi na to że całą elektryke mam do szyberdachu mam od wersji kombi.
Jak mam to naprawić? czy wystarczy zmienić silniczek na ten 6 pinowy? czy trzeba zmienić całą elektryke? a może jakaś mał przerubka wystarczy zrobić?
Jeśli ktoś wie jak to naprawić to Bardzo Prosze o Pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 128 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL