BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 14:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Drgania auta przy samym ruszeniu bmw e46
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 15:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Dobrzany
Witam wszystkich:) jestem posiadaczem bmw e-46 rok produkcji 98r. Mam problem z autem, podczas ruszenia auto mi drga, myślałem ze mam poduszki do wymiany, ale mechanik sprawdził i jest wszystko ok, mechanik podejrzewa ze to sprzęgło, ale nie jest pewny. Objaw ten nie zawsze się pokazuje,częściej jest niż go nie ma.Szukam pomocy. Może ktoś miał taki już objaw? Proszę o pomoc i z góry dzięki


Ostatnio edytowano 20 kwietnia 2009, 07:11 przez wojtas999, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 15:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 106
Lokalizacja: Nekla
Jeżeli przy puszczaniu sprzęgła takie coś się dzieje to na pewno sprzęgło wyślizgane. Więc czeka Ciebie wymiana.

_________________
POMOG£EM ---Kliknij POMÓG£


Moje BMW :
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=44836


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, 19:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 50
Lokalizacja: ToruĂą
Ja miałem to samo Komplet sprzęgiełka trzeba wymienić !!! U mnie były tłumiki drgań skrętnych na tarczy sprzęgłowej wyrobione !! No ale sprzęgło wymienić się powinno kompletne docisk tarcza łożysko oporowe . Pozdrawiam !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2009, 10:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: SÂłupca
tak tak jak robić to komplet


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2009, 18:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Dobrzany
Dzięki za odpowiedz:) Kryss oriętujesz się może ile kosztuje taki komplet sprzęgła?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2009, 20:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2469
Lokalizacja: Wisła
Moje BMW: Audi 80 B4Q VR5T
Kod silnika: AZX
jeżeli sprzęgło pracuje Ci dobrze i nie ślizga to może to być np. guma na moście, u Ciebie w e46 pewnie będą 2 gumy bo mocowanie podwójne. Jeżeli sprzęgło to od 550zł do 900zł nawet, zależy gdzie będziesz szukać, najlepiej chyba na allegro ale potem jest problem z oddawaniem jak nie pasuje i z gwarancją :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2009, 15:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Newton Abbot
A panowie powiedzcie mi jakie sa objawy jesli jest do wymiany kolo dwumasowe, bo z tego co sie oczytalem to juz sam niewiem co moze byc, czy to tylko sprzeglo czy tez moze wlasnie kolo dwumasowe, a objawy to szarpie przy ruszaniu na pierwszym biegu najgorzej jest w korku no i jeszcze na wstecznym, ale tez wlasnie nie zawsze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2009, 18:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
jezeli szarpie przy ruszaniu to bedzie to przegub elastyczny walu napedowego.mialem to samo co ty kolego damianj1983.koszt tego przegubu to z 400zl w aso a w necie febi chyba po 300.nie oszczedzac na tym bo niedlugo znowu padnie jak bedzie firma do kitu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 kwietnia 2009, 18:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Dobrzany
Sam juznie wiem moze i u mnie wlasnie kolo dwumasowe jest do wymiany, jesli chodzi o sprzeglo to nie czuje zeby sie slizgalo.Jak juz rusze to potem wszystko dziala jak nalezy,nawet jak sie auto toczy i wbijam jedynke to tego drgania nie ma tylko przy samym ruszeniu albo przegub elastyczny??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 kwietnia 2009, 13:42 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Newton Abbot
no to Arturro100 powiem ci szczerze ze nie bralem tego pod uwage ale chcial bym aby tak bylo bo koszty o wiele mniejsze, musze podjechac do jakiegos magika od BMW no i zobaczymy w razie czego dam znac co bylo, no ja wojtas999 juz pozniej tez nie mam drgan tylko tak jak opisujesz no i z tego co widze to sprzeglo tez sie nie slizga eh BMW :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2009, 17:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 sedan
Kod silnika: M52b20
Kolego wojtas999, nie obstawiaj za wcześnie, że to koło dwumasowe. Ja mam identyczny co opisywany przez Ciebie problem i wymiana koła na nowe nie dała absolutnie nic. Łącznik wału warto sprawdzić, choć musi on być już bardzo zużyty, żeby był przyczyną. U mnie oryginalny był trochę nadszarpnięty i miękki jak ciasto a mimo to sprawował się jak nowy. W sprzęgło nie wierzę, skoro twierdzisz, że się nie ślizga (tego objawu nie da się pomylić) i szarpie tylko czasami. Zwróć uwagę na to czy szarpanie wystąpiło kiedykolwiek jak ruszałeś na wstecznym. Jeśli nie to witaj w klubie :( . Na pewno jest to jakaś wskazówka. I trzeba pogłówkować w kierunku, czyli co się dzieje inaczej na wsteku skoro na tym biegu rusza zawsze płynnie. Wypowiedź kolegi racesupport odnośnie zawieszenia mostu ma sens.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2009, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: WR xxxxx
mysle ze gdyby bylo sprzeglo to kolega napisalby ze sie slizga i sa wibacje... ja stawiam na gumy na wale przod tyl ew. podpore mostu trzeba sprawdzic bo moze lozysko sie juz skonczylo... ale najpredzej gumy amortyzujace walu beda do wymiany


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2009, 18:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: WR xxxxx
wjedz na kanal zdejmij oslone silnika i zobacz czy te gumy z przodu nie sa w strzepach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2009, 18:03 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1927
Lokalizacja: a stund :)
popieram opinie kolegów wyzej lecz kazdy innaczej to napisal ja napisze ze to tłumik drgan skrętnych :hyhy: :hyhy: :hyhy: chodzi oczywiscie o uszczelke lub bardziej gume przypominajac mocowania wału

_________________
Obrazek
GeRmAn STyLe~~NiSko i SZeRoKo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 kwietnia 2009, 22:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Lokalizacja: WR xxxxx
zwany rowniez w katalogach łącznikiem wału napędowego.. :P w kazdym razie wiadomo o co chodzi ;) z febi we focie jak masz rabat to zakupisz w granicach 150-170zl za szt... a warto wymienic obie na raz... bo jak jedna usztywnisz to druga zaraz pusci nawet jesli wyglada ok ;) a jesli chcesz isc za ciosem to i tak i tak wal musisz wyrzucic wiec wymien sobie podpore walu kosztuje do 100zl i na bank bedziesz mial przy wymienionym komplecie spokoj ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2009, 16:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kolega miał podobny objaw przy ruszaniu - szarpanie / drżenie(e46 318td 85kW 2004r). Wymieniliśmy koło dwu-masowe (dodatkowo przy tej okazji tarczę sprzęgła) i teraz wszystko jest OK. Koszt koła dwu-masowego firmy LUK 1878zł w sklepie, 2800zł w serwisie BMW. Powodzenia.
Jeszcze jedna sprawa - luz koła zamachowego 2-masowego (po obwodzie) wg danych producenta wynosić może 3,9cm !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2009, 20:52 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1927
Lokalizacja: a stund :)
najpierw niech wymieni lacznik walu a nie odrazu kolo za 3000 tysiace :zdziwko:

_________________
Obrazek
GeRmAn STyLe~~NiSko i SZeRoKo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 kwietnia 2009, 22:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: KNURÓW
Moje BMW: E36 cabrio
Kod silnika: M52 B28
Chmmm, mam podobny efekt, wymieniłem: sprzegło, łacznik elastyczny wału, podporę i dwumas, dalej było i jest tak samo!! Więc się zastanawiam czy to moze most, bo mam ze szperą i po porostu puszcza czy może łożysko wału, ewentualnie skrzynka nawala. jestem na etapie wykrywania więc nie pomogę za bardzo w temacie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2009, 07:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Lokalizacja: Belfast
Zanim cokolwiek wymienisz, jesli zacznie ci szarpac, zjedz na pobocze lub parking, zaciag dobrze reczny i przytrzyj troszke sprzedlo, tzn probuj ruszyc. Zlap z ok 2500obrotow i puszczaj delikatniesprzedlo az zacznie ciagnac a obroty zaczna spdac.
Potrzymaj tak przez 5-10 sek.
Sprawdz rezultat.
To tanie rozwiaznie a mi pmoglo na jakis czas.

_________________
Ten swiat chyli sie ku upadkowi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 kwietnia 2009, 07:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 749
Moje BMW: E 46 330d
Kod silnika: M57
u mnie tez szarpanie,ale tylko jak ruszam do przodu,na wsecznym jest ok.wymienilem ten lacznik elastyczny walu i nadal jest to samo..:(
a moze to poduszki silnika lub skrzyni????do wymiany????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 174 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL