BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] zerwana linka od maski, jak ją otworzyć?
PostNapisane: 9 maja 2009, 21:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Myszkow
mam zamknieta maske w swojej e39 i zerwana linke od kabiny. Help! jesli ktos mial podobny problem i wie jak go rozwiazac prosze o pomoc!


Ostatnio edytowano 11 maja 2009, 13:00 przez gregor525d, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2009, 21:55 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 931
Lokalizacja: Gdansk/Frankfurt (M)
Moje BMW: e39 530dA '02
Kod silnika: M57d30
Garaż: E32 730iA, e39 530dA, e39 540iA
Sprobuj wyciagnac nerki i dobrac sie do zamka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2009, 22:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Gdzie dokladnie pekla linka?

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: maska
PostNapisane: 9 maja 2009, 22:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Myszkow
pierwsza czesc, od kabiny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2009, 22:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Tak ale w ktorym miejscu dokladnie?Jak pekla zaraz za uchwytem do otwierania (bo tam najczesciej peka) to ok.Wymontujesz ten maly schowek po lewej stronie kierownicy i tam zobaczysz pancerz linki,pociagnij go do siebie,a potem kombinerkami zlap koncowke linki co wystaje z pancerza i maska otwarta.No chyba ze pekla pod maska,to wtedy trzeba poswiecic jedna nerke :(

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2009, 23:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: Stockholm
Moje BMW: E61 530Xi
Kod silnika: N52B30
gdzie ci pekla jesli w kabinie to nie ma problemu ale jesli dalej to juz gorzej zajelo mi to okolo 3 godzin zanim otworzylem a nerki dalej mam te same


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2009, 17:05 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 200
Lokalizacja: BiaÂłogard
Tylko dobrze złap, jak będziesz od środka otwierał. Jak będzie taka 'rozciapierzona' i złapiesz za jedną żyłkę to się urwie ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2009, 20:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: Myszkow
niestety pekla pod maska(100%). Nerki udalo mi sie wyciagnac bez uszkodzen, ale co dalej???????????????? Prosze o wmiare szczegolowy opis i SORRY ze nie odpisuje szybko, ale niestety brak czsu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2009, 21:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 89
Lokalizacja: Stockholm
Moje BMW: E61 530Xi
Kod silnika: N52B30
Szarpanie za linke laczaca oba rygle u mnie nic nie dalo. Udalo mi sie to zrobic w ten sposob ze, odkrecilem trzpienie przykrecone do maski, odkrecilem nakretki kontrujace, kluczem tam zadnym raczej nie podejdziesz zwlaszcza ze przeszkadzaja sprezyny, stukalem mlotkiem poprzez dlugi srubokret w te nakretki i w ten sposob wykrecilem te trzpienie zajmuje to troche czasu i nerwow ale prostszego sposobu nie znalazlem zajelo mi to okolo 3 godzin. po tym niemilym doswiadczeniu zalozylem trzy nowe linki aby tego wiecej nie robic. zycze powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2009, 21:35 
Zamek po prawej stronie (stojąc przodem do maski) po wyjęciu nerek da się wyczuć ręką i przesunąć śrubokrętem - ierwszy rygiel puści. Z drugim jest trochę trudniej ale ja dałem radę. musisz zorganizować sobie twardy drut dł. ok 30cm zaginasz z jednej strony pod kątem 90stopni (robisz taki hak) i tutaj dużo cierpliwości. musisz sobię czymś przyswiecić i przyjżeć się gdzie dochodzi linka łącząca zamki. zaraz za prowadnicą linki masz zaczep linki i teraz spokojnie musisz próbować go zachaczyć i pociągnąć . Nie jest to proste i fachowe ale u mie zadziałało i nic przy tym nie uszkodziłem. odkręcanie rygli może skończyć się porysowanymi elementami.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E39] zerwana linka od maski, jak ją otworzyć?
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, 12:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Hej,

Ja mam taki problem, ze ktos probowal mi otworzyc maske i ja zaciał.
Przy pierwszym otwieraniu nie wiedziałem tego i zerwlaem linke w kabinie, ale to nie jest problem. Jak juz otworzylem maske okazalo sie ze nawet gdy ciagne linke w środku zaraz przy zamku(tym prawym stojac przed autem), slabo on reaguje, a wrecz prawie wogole. Wydaje mi sie ze jak sie wlamywali to pogieli mi ten mechanizm.
Czy zeby sie dostac do tego mechanizmu nalezy tylko wykrecic taka czarna blaszana listwe idaca w poprzek maski?ma ktos zdjecie lub szkic jak to powinni wygladac zebym wiedzial co ewentualnie jest zniszczone jak juz to odkrece?

Pzdr

_________________
!Sześć w rzędzie pójdzie wszędzie!

Jak masz BMW nie musisz nic udowadniać....ale MOŻESZ:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] zerwana linka od maski, jak ją otworzyć?
PostNapisane: 19 kwietnia 2010, 13:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 343
Lokalizacja: Elbląg/Bydgoszcz
Moje BMW: E39 530iA Touring
Kod silnika: M54B30
Prawdopodobnie będziesz musiał kupić nowe zamki ja dostałem używki za 50 zl na allegro. Żeby się do nich dostać trzeba troche czasu sam tego nie robiłem tylko kolega ale mówił że nieźle się z tym namęczył

_________________
Banditer Motor Wagen


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] zerwana linka od maski, jak ją otworzyć?
PostNapisane: 24 kwietnia 2010, 11:32 
Offline
Forumowicz

Posty: 160
Lokalizacja: Łask
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Podepne sie pod temat. Zerwała mi się linka łącząca oba zamki w masce (e36) Maske już otworzyłem i teraz mam pytanie. Czy da się dokupić samą linkę łączącą oba zamki czy trzeba to kupić w całości z zamkami? Jeśli da się dokupić to jak ona jest połączona bo z tego co widze urwała mi się przy samiutkim pierwszym zamku i tak myślałem, że może się tylko wypięła ale na końcu nie ma żadnego bolca do zapięcia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 125 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL